tpk medya İnstagram İşletme Yönetimi

İnstagram İşletme Yönetimi Püf Noktaları…

Eğer bir işletmeniz varsa işletme adınıza uygun bir İnstagram İşletme hesabı açmanız gereklidir. Günümüz standartlarına göre artık tüm işletmelerin sosyal platformlarda bir hesabı vardır.

İlk adım olarak instagram hesabınızın bir logosu olması lazım eğer logoya ihtiyacınız varsa tpk medya olarak size profesyonel ve işletmenize uygun logolar tasarlayabiliriz. İnstagram logo boyutu 500 x 500 ya da 1080 x 1080 pixel boyutunda kare şeklinde olacaktır ve logonuz karenin tam ortasında olmalıdır bu şekilde logonuz tam dairenin ortasında olacaktır. Açmış olduğunuz hesabınız işletme hesabı olması gereklidir çünkü sayfa istatistiklerini görebilirsiniz hangi illerden bakıldığına profil ziyareti , yaş ortalaması ve en iyiside paylaşmış olduğunuz gönderiyi kaç kişi eriştiğini atmış olduğunuz gönderiden sonra profil ziyaretlerine erişmiş olacaksınız

İnstagram İşletme Hesabınızdan Nasıl Reklam Yapabilirsiniz?

Bizim için bir önemli nokta ise etiket kullanımı ( #tpkmedya) gibi tag kullanılması gerekmektedir en fazla 8 tane tag kullanılması lazım fazla kullanılan taglar size zararı olacaktır kısa süre sonra intgram bunu spam olarak algılayıp sizi aramalarda daha az göstercektir ve ettiklerinizden sizi göstermeyecektir.

İnstagramda bir sayfa açacaksanız ise sayfanızı ziyaret edeceklerin gözünden bakmanız lazım mesela bir ayakkabı mağazanız var ver bu mağazanıza sosyal medya hesabı açacaksınız paylaşımınız görseller net olmalı ve etiketleri sayfanıza yönelik olmalıdır.

tpk medya İnstagram İşletme Yönetimi 1

Birde en çok yapılan yanlış hesabınızdan çok paylaşım yapılması ve store atılması sizi takip eden kişiler bir süre sonra artık storelerinize bakmayacak ve paylaşım yaptığınız şeyleri görmeyecektir bu yüzden her gün paylaşım yerine belirli zamanlarlarda azar azar paylaşım sizin için avantajlı olacaktır veya daha çok satış değilde bilgi amaçlı paylaşımlar daha fazla müşteri ve daha fazla takip oranını artıracaktır örnek olarak ayakkabının yanında bu ayakkabıya uygun elbise pantolon gibi birşeyle paylaşılınca bilgi verilince takip oranı daha fazla artar. Bu husus dikkat etmemiz lazım.

Yazar: Abdülhamit Toprak | Gerekli Link: Aramada İlk Sayfada Çıkma | Tpk MEDYA 10.07.2020