Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Avukat Web Sitesi

Bilişim çağında yaşanılan şu günlerde web siteleri hem kişiler hem de kurumlar için büyük bir önem arz etmektedir. Her meslek dalında olduğu gibi avukatlık mesleğini yapanlar için de iyi tasarlanmış bir web sitesi kullanımı gerekli bir hal almıştır. Profesyonel olarak tasarımı yapılmış olan bir site, avukatlar ve hukuk büroları için büyük avantajları da beraberinde getirmekte. Yeniliklere ve gelişime açık olarak dizayn edilen web siteler, ileriye dönük kazanımları arttırmaktadır. Her web sitesinin amacına yönelik tasarımlar yapıldığı gibi avukat web sitesi de mesleğe yönelik bir tasarım içermelidir. Ve ziyaretçilerin sitede kalmasını sağlayacak bir tasarım için uzman bir web tasarımcı ile çalışmak gereklidir. Avukat web sitesinde şu hususlara dikkat edilmelidir:

Avukat Web Sitesinde Olması Gerekenler

Her web sitesinin amacına yönelik tasarımlar yapıldığı gibi avukat web sitesi de mesleğe yönelik bir tasarım içermelidir. Ve ziyaretçilerin sitede kalmasını sağlayacak bir tasarım için uzman bir web tasarımcı ile çalışmak gereklidir. Avukat web sitesinde şu hususlara dikkat edilmelidir:

  1. İletişim bilgileri mutlaka kolay görünür ve ulaşılabilir yerlere konumlandırılmalıdır. Avukat ihtiyacı duyup, bu konuda araştırma yapmaya başlayan kişi zaten sıkıntılı bir dönemdedir. Bu sebeple kolay ulaşılabilirlik için sosyal platformlardaki ve reeldeki tüm adresler açıkça yazılmalıdır.
  2. Avukatlık mesleğini çağrıştıran ve kişilere güven verici özgün bir logo, mutlaka kullanılmalıdır. Logo iyi tasarlanmalı ve akılda kalıcı olmalıdır. Logo ve markanın tanınması müşteriler tarafından daha rahat tanınmayı sağlamaktadır.
  3. Avukat web sitesi hazırlanırken mutlaka avukatın özgeçmişine yer verilmeli ve kişilerin güven duyması için gerekli bilgiler eklenmelidir.
  4. Site kullanıcıları hakkında veri sahibi olunması, kişilerle sağlıklı bir iletişim kurulabilmesi için önemlidir. Hedef kitlenin ve potansiyel müşterilerin iyi tahlil edilmesi, kişiler arası etkileşimi olumlu yönde etkileyecektir.
  5. Web sitesi tasarımında renklerin önemi yadırganamaz. Dikkat dağıtmayan ve pozitif düşüncelere sevk eden renklerin kullanımı, kullanıcıda iyi bir algı yaratmaktadır. Logo ile uyumlu olarak seçilecek renk; arka planda site bağlantılarında, düğmelerde ce farklı yerlerde sıkça kullanılmalıdır. Marka algısını oluşturabilmek için bu önemli bir detaydır.
  6. Açıklık ve netlik bir avukat web sitesinin olmazsa olmazı durumundadır. Daha önceden görülmüş dava türleri ile ilgili aydınlatıcı bilgiler, kullanıcıların dikkatini çekecek size yönelmelerini sağlayacaktır.
  7. Avukatın sunmuş olduğu tüm hizmetler mutlaka belirtilmeli ve konularla ilgili kısa bilgiler verilmelidir. Danışmanlık formları herkesin anlayabileceği bir dilde oluşturulmalıdır.

 

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA