AVUKAT WEB SİTESİ TASARIMI

Bilişim çağında yaşanılan şu günlerde web siteleri hem kişiler hem de kurumlar için büyük bir önem arz etmektedir. Her meslek dalında olduğu gibi avukatlık mesleğini yapanlar için de iyi tasarlanmış bir web sitesi kullanımı gerekli bir hal almıştır. Profesyonel olarak tasarımı yapılmış olan bir site, avukatlar ve hukuk büroları için büyük avantajları da beraberinde getirmekte. Yeniliklere ve gelişime açık olarak dizayn edilen web siteler, ileriye dönük kazanımları arttırmaktadır.

Avukat Web Sitesinde Olması Gerekenler

Her web sitesinin amacına yönelik tasarımlar yapıldığı gibi avukat web sitesi de mesleğe yönelik bir tasarım içermelidir. Ve ziyaretçilerin sitede kalmasını sağlayacak bir tasarım için uzman bir web tasarımcı ile çalışmak gereklidir. Avukat web sitesinde şu hususlara dikkat edilmelidir:

avukatsinemtatlı-web1

Avukat Web Sitesinde Olması Gerekenler

Her web sitesinin amacına yönelik tasarımlar yapıldığı gibi avukat web sitesi de mesleğe yönelik bir tasarım içermelidir. Ve ziyaretçilerin sitede kalmasını sağlayacak bir tasarım için uzman bir web tasarımcı ile çalışmak gereklidir. Avukat web sitesinde şu hususlara dikkat edilmelidir:
● İletişim bilgileri mutlaka kolay görünür ve ulaşılabilir yerlere konumlandırılmalıdır. Avukat ihtiyacı duyup, bu konuda araştırma yapmaya başlayan kişi zaten sıkıntılı bir dönemdedir. Bu sebeple kolay ulaşılabilirlik için sosyal platformlardaki ve reeldeki tüm adresler açıkça yazılmalıdır.
● Avukatlık mesleğini çağrıştıran ve kişilere güven verici özgün bir logo, mutlaka kullanılmalıdır. Logo iyi tasarlanmalı ve akılda kalıcı olmalıdır. Logo ve markanın tanınması müşteriler tarafından daha rahat tanınmayı sağlamaktadır.
● Avukat web sitesi hazırlanırken mutlaka avukatın özgeçmişine yer verilmeli ve kişilerin güven duyması için gerekli bilgiler eklenmelidir.
● Site kullanıcıları hakkında veri sahibi olunması, kişilerle sağlıklı bir iletişim kurulabilmesi için önemlidir. Hedef kitlenin ve potansiyel müşterilerin iyi tahlil edilmesi, kişiler arası etkileşimi olumlu yönde etkileyecektir.
● Web sitesi tasarımında renklerin önemi yadırganamaz. Dikkat dağıtmayan ve pozitif düşüncelere sevk eden renklerin kullanımı, kullanıcıda iyi bir algı yaratmaktadır. Logo ile uyumlu olarak seçilecek renk; arka planda site bağlantılarında, düğmelerde ce farklı yerlerde sıkça kullanılmalıdır. Marka algısını oluşturabilmek için bu önemli bir detaydır.
● Açıklık ve netlik bir avukat web sitesinin olmazsa olmazı durumundadır. Daha önceden görülmüş dava türleri ile ilgili aydınlatıcı bilgiler, kullanıcıların dikkatini çekecek size yönelmelerini sağlayacaktır.
● Avukatın sunmuş olduğu tüm hizmetler mutlaka belirtilmeli ve konularla ilgili kısa bilgiler verilmelidir. Danışmanlık formları herkesin anlayabileceği bir dilde oluşturulmalıdır.

Web Sitesi Yönetim Panelinde Neler Var?
 1. Responsive Mobil Uyumlu Tasarım.
 2. Responsive Gelişmiş Yönetim Paneli Sayesinde Sitedeki Tüm Alanları Yönetebilirsiniz.
 3. Slider Alanı Yönetimi.
 4. Sınırsız Haber Ekleme / Silme Düzenleme.
 5. Firma Bilgileri, Site başlığı, anahtar kelime ve site açıklamasını admin panelinden belirleyebilirsiniz.
 6. Haber Kategorileri Ekleme / Silme / Düzenleme
 7. Haber Sayfaları Yönetimi. Sınırsız Ekleme / Silme / Düzenleme. (Etiket Sitemi)
 8. Sınırsız Avukat ekleme / silme / düzenleme
 9. İletişim Sayfası Ayarları
 10. Google Mapstan Konumunuzu seçtiğinizde iletişim sayfasında maps haritanız çıkmaktadır.
 11. Sosyal Medya Link Yönetimi.İkon Modülü.
 12. Logo Modülü.
 13. Genel Site Ayarları Modülü.
 14. Mail Ayarları Modülü.
 15. İletişim Ayarları Modülü.
 16. Hakkımızda Modülü.
 17. Hizmetler Modülü.
 18. Personel Modülü.
 19. Referasnlar Modülü.
 20. Slider Modülü.

Yönetim Paneli Nedir?

Yönetim paneli diğer adıyla admin paneli, web sitesi içeriklerini istenilen zamanda kontrol yönetimini sağlayan paneldir. Yönetim paneli sayesinde kodlama ve yazılım hakkında uzmanlığı olmayan kullanıcılar dahi rahatlıkla sitelerini yönetebilmektedir. Yazılı metinler, görsel içerik olan fotoğraf ve videolar kısa süre içinde web siteye yüklenebilmektedir.
Yönetim (admin) paneli söz konusu web sitesini sürekli güncel tutmak için hazırlanmış olan ve içerik yönetimini mümkün kılan ekrandır. Bu yönetimin sağlanabilmesi için muhakkak bir veritabanı bulunmalı erişim kontrollü bir biçimde gerçekleşmelidir. Kullanım içeriğinde yönetim paneli bulunan siteler çoğunlukla; .PHP, .ASP ve .ASPX yazılım platformlarından birini kullanmayı tercih etmektedirler.