Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Google Haritalar’da Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır, Konum Nasıl Eklenir?

Google Haritalar’da Konum Ekleme Nasıl Yapılır? Google, artık öyle bir noktaya geldi ki bırakalım internet üzerindeki herhangi bir arama terimini ya da reklamları, gideceğimiz konumlar, bulmak istediğimiz işletmelerin konumları ve gezilebilecek yerler konusunda da bizlere yardımcı olmaya başladı. Müşterilerinin internette daha kolay haklarında bilgi alabilmesini sağlamak isteyen yüz binlerce işletme de bu fırsattan yararlanabilmek adına Google Haritalar’da konum eklemeye başladı. Bugün siz de işletmenizi hızlıca Google’a kayıt edebilir, işletmeniz ait fotoğraflarınızın ve işletmenizin temel bilgilerinin yer aldığı bi karta sahip olabilirsiniz. Üstelik tüm bunlar ücretsiz. Google konum eklemek ücretli mi sorusunu soran okurlarımız için bir dipnot. Eğer hazırsanız hemen başlayalım, çünkü uzun bir iş olacak.

Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır, Konum Nasıl Eklenir?
Google harita konum ekleme

Google Benim İşletmem Nedir?

Google Benim İşletmem, işletmeniz hakkında Google’a bilgiler verebildiğiniz, güncellemeler yayınlayabileceğiniz ve tüm bu bilgileri müşterileriniz ile potansiyel müşterilerinize sunabildiğiniz bir alandır. Yani, Google Benim İşletmem kısmından eklenen şirket hakkındaki bir bilgi, anında Google aramalarda ve Google Haritalar kısmında görünür. Bu da size doğal bir trafik ve müşteri sağlar. Bu sebeple Google Benim İşletmem çok önemlidir. 

Ek not: Google, sizi arayarak Google Haritalar’da Konum Ekleme kaydınızı yapmak için 700 TL, 1500 TL gibi bir ücret talep etmez. Bu hizmet Google tarafından ücretsiz sunulan bir hizmettir.

Google Benim İşletmem Kaydı Nasıl Yapılır?

Google haritalara konum eklemek için öncelikle bir adet Gmail hesabınızın olması gerekiyor. Eğer Gmail hesabınız yok ise hemen buradaki linke tıklayarak Gmail hesabı açabilirsiniz. Gmail hesabınızı açtığınızı farz edelim. Aşağıdaki adımları sırası ile takip edelim.

 1. Google Benim İşletmem giriş linki için bu alana tıklayın.
 2. Karşınıza gelen sayfada aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi “Oturum Aç” sekmesine basalım.
 3. Gmail hesabınızda oturum açtıktan sonra karşınıza aşağıdaki görseldeki gibi bir boş görüntü çıkacak.
 4. Sağ üst kısımda bulunan “İşletme Ekle” butonuna basın. 
 5. Daha sonrasında ise sizden işletme adınızı istediği aşağıdaki görseldeki gibi bir sonuç çıkacak.
 6. Bu alanda işletme adınızı doğru bir şekilde girin.
 7. Daha sonra ise sizden işletmenizin kategorisinin sorulduğu sayfa çıkacak. 
 8. Bu alanda da işletmenizin kategorisini net bir şekilde açıklayın. 
 9. Daha sonrasında ise müşterilerinizin sizi bulabileceği adres bilgilerini girmeniz gerekecek. 
 10. Bu alanda evet tuşuna bastıktan sonra sonraki sayfada sizden işletmenizin adresini isteyecek. Bu alana da işletmenizin adresini net bir şekilde girmeniz önerilir. Yanlış adres girmeniz durumunda daha sonra güncelleme yapılabilir ama güncellemenin yayınlanması uzun sürebilir. 
 11. Adres bilgilerinizi net bir şekilde yazdıktan sonra karşınıza yukarıdaki gibi bir harita çıkacak. Burada konumunuzu net bir şekilde belirtmeniz isteniyor. Orada görünen kırmızı buton oynayabiliyor. O butonu adresinize göre doğru bir şekilde ayarlayabilirsiniz. 
 12. Daha sonrasında ise ev, ofis veya ürün teslimatı hizmeti veriyor musunuz diyor. Burada da doğru yanıtı vererek ileri tuşuna basabilirsiniz.
 13. Evet dediyseniz sizden yine bilgileri istiyor. Hayır dediyseniz iletişim bilgileriniz ve web sitenizin adresini soruyor.
 14. Bu alanda da doğru bilgiler girilerek ileri tuşuna basılmalıdır. 
 15. İşte geldik son adıma. 
 16. Burada da adresinizi doğrulamanızı istiyor. Yani ‘Siz bu işletmeyi bu adreste diye eklediniz ama biz bu adrese posta göndereceğiz. Size o postada kod göndereceğiz. O kodu Google Benim İşletmem alanına girmezseniz işletmeniz onaylanmayacak ve hesap kısa süre içerisinde kapatılacak. 
 17. Postayı kabul edecek olan kişinin adını girdikten sonra ileri tuşuna basıp kaydedebilirsiniz.

Google Benim İşletmem Postayı Ne Zaman Gönderecek?

Google Benim İşletmem postası genellikle 14 gün içinde geleceği söyleniyor. 100 başvurudan 50’sine posta göndermeden onaylıyor, 25 kişiye posta gönderiyor ve geriye kalan 25 kişiye de hiçbir şekilde posta göndermediği düşünülüyor. Bu da bir alt bilgi olarak kullanılabilir. Özellikle yeni harita kaydı açacak olan işletmeler için bu önemli bir bilgi olacak. Eğer Google Benim İşletmem kaydı açmakta zorlanıyorsanız, posta kodu alamıyorsanız ya da ilgili konu hakkında herhangi bir problem yaşıyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve destek alabilirsiniz. 

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA