Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Facebook Reklam Verme Business Manager Kullanımı

Facebook Reklam Verme Business Manager Kullanımı

Facebook Business Hesap Yönetimi ve Reklam Verme Nasıl Yapılır?

Facebook Reklam Verme Business Manager Kullanımı hesab nasıl yönetilir ve facebook hedef kitle nasıl elde ederiz?

Facebook sayfalarını yönetebilmek için Facebook Business Manager kullanılır. Reklam ve sayfa yönetimlerini içeren işletme hesabı oluşturan bir servis sağlayıcısı. Giriş yapabilmeniz için facebook ile giriş yapmanızı isteyecek sizden ve daha sonrasında işletme hesabı oluşturacaksınız. Yöneticisi olduğunuz sayfalar Business Manager da gözükecektir.Hangi sayfaları yönettiğini şöyle görebilirsiniz Business Manager menüsü – ayarlar -ayarlar-sayfalar kısmından yönetebildiğiniz tüm sayfalar gözükmekte.

Sayfanızı oluşturduktan sonra yukarıda anlattığım kısımdan çark kısmına basarak açmış olduğunuz sayfayı yönetilirsiniz. Sayfanızın genel tüm özellikleri bu kısımdan düzeltilebilir mesela yorum sıralaması küfür filtresi, sayfa güncellemesi gibi bir çok özellik ayarlaya bilirsiniz.  Eğer isterseniz sayfanızın zaman tünelinde başka bir kullanıcı birşey paylaşım yapmasını istemiyorsanız ise , gebel menüsü altında ziyaretci gönderileri kısmından düzenleme yapabilirsiniz hiçbir kurumsal firma bu kısmı açık bırakmaz. Daha sonra önemli bir kısım olan instagram hesabınızı Business Manager bağlamak bu kısımda menü kısmından ınstagram olarak yazmaktadır. Buda şöyle olmakta var olan instagram sayfasını facebook ile giriş yap diyerek hesabını işletme hesabı olarak değiştirmelisiniz eğer işletme hesabı olarak seçerseniz Business Manager hesabınız gözükecektir. Buradaki işlem size şöyle bi katkısı olacaktır store reklamı yaparken Business Manager ile çok rahat şekilde reklamınızı oluştura bilirsiniz.

Business Manager hesabınıza whatsapp business hesabınızda ekleyebilirsiniz, bunun sizin avantajı ise reklam verdiğiniz zaman iletişim olarak whatsapp business seçerseniz reklama tıklayan kişiler whatsappı yönlendirilmiş olacaktır. Size doğrudan iletişim kurulmuş olacaktır.

Facebook Reklam Verme İpuçları

Menü kısmından reklam yöneticisi bölümüne gelince ise burdan tüm reklam ayarlarınızı yapabilir veya daha önceden yapmış olduğunuz reklamları görebilirsiniz. Eğer hiç reklam yapmadıysanız kampanya kısmında oluştur diyip vermek istediğiniz reklam türünü seçerek reklamı başlata bilirsiniz. Pazarlama amacınız nedir kısmından bir çok seçenek mevcut arasında sizlerinin işine yarayacak bazılarının açıklamasını yapacağım. Erişim kısmını seçerseniz birden fazla kişiye erişebilirsiniz trafik ise reklamınızda bulunan web sayfanızın tıklama almasını sağlar, dönüşümler işe web sitenize gelip işlemler yapmasını sağlar mesela e ticaret siteniz için reklam vereceksiniz bu seçeneği kullanabilirsiniz. Seçimi yaptıktan sonra reklam hesabı ayarını yap butonuna tıklayın.

Düzeltilecek yer varsa düzelttikten sonra devam diyoruz. Bu sayfadan hedef kitleyi seçiyoruz. Reklamı nerede verecekseniz hangi sosyal medya platformunda verilecekse reklamın yerini seçiyoruz ve bütçemizi belirliyoruz devam seçeneğine tıkladıktan sonra, reklam için gerekli yerleri dolduruyoz ve reklamın açıklamasını yazıyoruz bizim için açıklama ve görsel çok önemli buna dikkat etmemiz gerekmekte ve daha sonra herşeyi yazıp bitirdikten sonra onayla butonuna tıklıyoruz. Ödemeyide şu şekilde yapabiliyorsunuz reklam yöneticisine gelip faturalandırma kısmına gelip sağ üst kısımda ödeme ayarları butonuna tıklıyoruz ve para ekle kısmına tıklayarak paranızı ekleyebilirsiniz.

Yazar: Abdülhamit Toprak | Gerekli Link: Aramada İlk Sayfada Çıkma | Tpk MEDYA 10.07.2020

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA