Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Apple Harita Kaydı Nasıl Yapılır? Yer Ekleme Örnekleri

İşletmenizi Apple haritalar üzerinden eklemek, para kullanmadan müşteri toplamanız için etkili bir yöntemdir. Bu yöntem ile; local aramalarda, local dizinlerde ve haritalar kısmında firmanızın bulunmasını sağlamış olursunuz. Ayrıca firmanızı haritalara eklemek yerel seo açısından da çok önemlidir. Bu yazımda, Apple haritalar üzerinden işletme nasıl eklenir? ve Apple harita ekleme işleminin detayları nelerdir? sorularının cevaplarından bahsedeceğim. Apple Haritalar bu kısımda çok büyük bir role sahiptir. Harita alanından işletme, firma (restoran, süpermarket, otopark, akaryakıt istasyonu vb.) arama, bazı ülkelerde daha tam olarak yaygınlaşmasa bile gelecek için yatırım yapmanın herhangi bir zararı olabileceği düşünülmüyor. Ayrıca son zamanlarda gidilecek işletmenin konumunun internette aratılması ülkemizde dahi yaygınlaşmaya başladı.

Apple Haritalara İşletme Ekleme / Apple Harita Ekleme

  • Apple Maps Connect adresine girip, varsa Apple kimliğimiz ile giriş yapıyoruz. Kimliğimiz yoksa, yeni bir tane kimlik oluşturuyoruz.
  • Daha önce Apple Haritalara eklemiş olduğumuz işletmelerimize, Yerlerim’ kısmından ulaşabiliriz.
  • Yeni bir firma eklemek için ise sol üst tarafta bulunan, “Yer Ekle” kısmına gelelim.
  • Şu an da eklemek istediğiniz firmanın, daha önceden eklenip eklenmediğini kontrol etmek adına, firma adını yazıp aratıyoruz. Eğer sonuçlarda yoksa, alt kısımda bulunan “Yeni Yer Ekle linkinden devam ediyoruz.
  • Gerekli kısımları doğru bir şekilde doldurup, adımları takip etmeliyiz. Daha sonra Apple, firmanızı onaylamak adına sizi telefonla arayacaktır. Konuşma da size verilen kodu gerekli yere girdiğinizde son sayfaya erişeceksiniz.
  • Son sayfada bulunan “Denetime Gönder” bağlantısına tıkladıktan sonra 2 veya 3 günlük bir bekleme süresi bulunmaktadır. Bu sürede firmanızın onayı olumlu veya olumsuz sonuçlanacaktır.
  • Eğer daha önceden firmanızı Apple haritalara eklediyseniz, “yer ekle” bölümünden işletmenizi taratın ve de çıkan sonuca gidin. Alt sağ kısımda bulunan “Bu Yeri Talep Et butonuna basın ve firma detaylarını düzenledikten sonra, yukarıdaki adımları takip edin. Onay verildikten sonra artık bu işletme de sizin yönetiminize girmiş bulunmaktadır.

Ülkemizde harita kullanımı yaygınlaşmaya başladıkça, Yerel SEO’nun önemini anlamaktayız. Örnek vermemizi isterseniz, bir kullanıcı “teknik servis” şeklinde arama yaptığında, Apple Haritalarda karşısına çıkan listede ilk sizin isminiz görünüyorsa, kullanıcı %85 size gelecek demektir. Yani hiç reklam maliyeti harcaması yapmadan müşteri edinmiş olacaksınız. Diğer blog yazılarımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA