Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Ankara Logo Tasarımı

Ankara Logo Tasarımı

Logolar kişileri ya da firmaları temsil eden, dijital ya da basılı olabilen simgelere verilen bir isimdir. Ankara Logo tasarım doğru yapılırsa, hedef kitlenizin aklında kolay bir şekilde kalmanız ve sitelerinizden en iyi sonucu almanız mümkündür.

Marka tanınırlığı oluşturmanıza yardımcı olan logolar, aynı zamanda kurumlara güvenilirlik katan bir unsurdur. Ancak başarılı olarak kabul edilebilmesi, firmanın veya kişinin değerlerini ne kadar iyi yansıttığıyla, akılda kalıcılığıyla ölçülür.  Bu bakımdan TPK Medya tasarım üzerine kendini sürekli güncelleyen kadrosuyla, en çağdaş tasarımlara kavuşmanıza yardımcı olur.

Ekiplerimiz ihtiyaçlarınızı net bir şekilde anladıktan sonra sektör üzerinde de bir araştırma yaparak, sizi ön plana çıkarak bir logo hazırlar. Tasarım sizi en iyi yansıtacak şekilde ele alınmakta olup, sizlerin onayınıza sunulur. Değiştirmek istediğiniz yerler üzerinde tekrar çalışılarak, değerlerinizi tam olarak yansıtmanız sağlanır.

Logo Tasarımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir logonun başarılı olması için aranan birçok etmen vardır. Bunlardan en önemlileri şu şekilde verilebilir;

  1. Logoda önemli olan ne kadar renkli olduğu değil, ne kadar akılda kalıcı olduğudur. Dolayısıyla minimal görseller ve sade fontlarla da akılda kalıcı ve değerlerinizi ön plana çıkaran tasarımlar yapılabilir.
  2. Logo özgün olmalı, asla farklı bir firmayı çağrıştırmamalıdır. Aksi durum rakiplerinizi akla getireceği için sizi geri plana atacaktır.
  3. Logolar belirli ölçülerde hazırlanır. Dolayısıyla ilk olarak buna yönelik tespitler yapılmalıdır.
  4. Eğer sadece resim kullanılmayacaksa, yazıların okunabilir olmasına önem verilmelidir. Dolayıyla metin rengi ve puntosu da büyük bir önem taşır.

Eğer bunlara dikkat edilerek bir tasarım yapılırsa, marka tanınırlığınız da kısa sürede yükselmeye başlar. TPK Medya profesyonel ekipleriyle bu maddelere büyük bir önem göstererek, isteğiniz doğrultusunda bir tasarım gerçekleştirir.

Logo Neden Önemlidir?

İnsanların olduğu gibi, web sitelerinin de imzaları vardır. Bunlar logo adıyla tanınır. Eğer hedef kitlenizin aklında kısa sürede kalacak bir logo hazırlarsanız, etkili ve ücretsiz bir reklam çalışması da yapabilirsiniz. Logo tasarımı Ankara hizmetleri kapsamında arzu ettiğiniz sonuçlara kısa sürede kavuşmanızı sağlayan TPK Medya, yaratıcı ve sanatsal logo çalışmalarıyla unutulamamanıza yardımcı olur.

Logo Tasarımında Hedef Nedir?

Kurumsal kimlik, bir web sitesinin ne kadar başarılı olacağında anahtar role sahiptir. Zira olumsuz olması durumunda yapılan satışlar azalacak, firma kendine koyduğu hedeflere asla ulaşamayacaktır. Ancak olumlu olursa elde edilen kâr oranı kısa sürede arttırılır.

Logo sadece firmalar için değil, bireysel siteler için de bir kimlik görevi görür. Böylece daha fazla akılda kalacağınız için, hedef kitlenizin sizin hakkında olumlu görüşlere sahip olması sağlanır. Eğer firmaysanız ve kurumsal bir yapıya kavuşmak istiyorsanız, bunun ilk adımı da bir logodan geçer. Ankara Logo Tasarımı yapan TPK Medya size özel hizmetler sunarak, uygun fiyata kendinizi yansıtma fırsatı sunar.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA