Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

E-Posta Hesabı Nasıl Açılır?

E-Posta Hesabı Nasıl Açılır

E-Posta hesabı nasıl açılır? Belki de günümüzde arama motorunda en çok aranan sorularından birisidir. Nerden baksanız 10 yıl öncesine kadar işletme kurduğunuz zaman, “faks numarası” ve “faks cihazları” birçok kişinin vazgeçemedikleri arasındaydı. Faks gönderemeyen kişiler kırtasiye dükkanlardan yardım alırdı. Şimdi ise sadece bu işlemleri Türkiye Barolar Birliği hariç devlet ve sivil kurumlar dışında bu tür yöntemler okunmamaktadır. E-posta kullanımı ile bu devir yerini e-mail ve e-postaya devrederek, “fakslanmak” eylemini ortadan kaldırmıştır. Peki “ E-posta hesabı nasıl açılır?” bunun yanıtını yavaş yavaş verelim.

Şirket Uzantılı Mail Adresi Açma

Kendi adınıza ait bir uzantınız varsa bunu kullanarak e-posta sahibi olmak istiyorsanız; üç farklı yoldan gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar şöyledir;

1.Domain Satın Aldığınız Firmadan Hizmet Alma

Web siteniz olmadan, Domain satın aldığınız firma size istediğiniz kadar e-posta adresine sahip olacağınız hizmet sağlar. Eğer Domainde alan isminiz farklıysa da Niobe Web sisteminden faydalanabilirsiniz.

2. CPanel, DirectAdmin Gibi Paneller Kullanarak E-Posta Hesabı Açma

Web sitenizin eğer e-postanıza bağlı olmasını istiyorsanız, CPanel ve DirectAdmin’ de ki menülere tıklayarak e-posta hesabı açabilirsiniz. Sitenize ait hosting hesabınız bulunmuyorsa fiyatlar hakkında bilgilenmenizde yardımcı olabilir.

3. Gmail veya Yandex ile Şirket Uzantılı Mail Adresi Açma

Gmail veya Yandex türü herkesçe tanınan e-posta sağlayıcıları ile kurumsal bir e-posta hesabı açabilirsiniz. Ücretli veya ücretsiz olanakları olan bu sağlayıcılar, kişilerin ilk seçenekleridir.

Ücretsiz E-Posta Veren Siteler

Günümüz dünyasında birçok kişinin e-posta sahibinin olduğunu biliyoruz. Basit işlemelerde bile e-postanızın kaydının istendiğini göreceksiniz. Durum böyleyken e-posta açma gereksinimi de artmaktadır. E-posta sahibi olmak için belirli bir ücret harcama zorunluluğu bulunmamaktadır. Aşağıda bulunan e-mail sağlayıcıları bu hizmeti sunmaktadır.

Gmail

En gelişmiş ve dünyaca bilinen bir şirket olan ve Google’ın ücretsiz olarak e posta servisidir. Gmail e-posta sahibi olduğunuzda Google Hesabının sahibi de olmuş oluyorsunuz. Bu hesap ile Google’ın bulunduğu yan dallara erişim sağlamış olursunuz ( Google Ads, Google Yerel Rehber, Google Drive vs) bu gibi uygulamalara e-postayla kullanabilirsiniz.

Andorid bir cihaz kullanıyorsanız, uygulamaları cihaza yüklemek için Google Play Store’a bağlanmanız gerekiyor bunun için de tabi ki Google Account yani Gmail e-posta sahibi olmanız gerekiyor. Google Account sahibi olmanın en basit işlemi e-posta sahibi olmanızdır. Üst kısımda belirttiğimiz gibi e-posta sahibi olduğunuzda hemen Google Account sahibi de olmuş oluyorsunuz.

Yandex

Yandex, Google’dan sonra akla gelecek bir diğer arama motorudur ve Google’ın rakibi durumdadır. Yandex’te alır prensibi mevcuttur. Önceden alınmamış Yandex kullanıcı hesabı ile Yandex mail adresi ve hesabı oluşturabilirsiniz. Yandex Browser web tarayıcısını kullanıyorsanız, Chrome’daki gibi şifresini kaydedebilirsiniz bu şekilde giriş yaptığınız cihazdan bilgilerinize kolay bir şekilde kullanırsınız. Yandex’te, Google gibi birçok hizmet sunmaktadır. ( Yandex Harita, Yandex.Disk, Yandex.Connect vs)

Hotmail

Hotmail, Microsoft işletim sistemine sahiptir. Kullanıcıların birçoğunun kullanımında vardır. Bedava e-mail denildiğinde ilk akla gelen popüler adres sahibi Hotmail’dir. Google de sabit mobil işletme sisteminin gelişmemesinden dolayıdır.

Yandex ve Google’de olduğu gibi Microsoft hesabı oluşturma da e-posta hesabı kullanmalısınız. Bir diğer seçenek ise ücretsiz Microsoft adresi almadır.

Yahoo

Yahoo, Hotmail’den sonra aynı zamanlarda kullanımını düşüren bir diğer mail sağlayıcıdır. 2019 yılında siber saldırıya uğramış ve bunun sonucunda kullanıcıların mağduriyet yaşamalarına rağmen kullanımı devam etmektedir.

Mail.ru

Mail.ru Rusya’da sıklıkla kullanılan e-posta sağlayıcısıdır.

ProntonMail

ProntonMail, çevrimiçi gizliliğe çok dikkat eden bir e-posta sağlayıcısıdır. Anonim kalmayı garanti eder. E-posta ile adres bağlantılarında IP kaydını tutmamaktadır. İki ProntonMail üzerinden yapılan işlemler arasındaki yazışma kayıtları ise şifreler ile iletilmektedir.

Mynet

Yerli ve milli bir sunucudur. İçerisinde batak, okey, gibi çevrimiçi oyunları bulunduran bir hesaptır. Mynet’e giriş yapmak istiyorsanız diğer sunucular gibi e-posta sahibi olmanız gerekir. Mynet diğer hizmetler kadar istikrarlı ilerlememektedir. E-mailler de ulaşamama yaşayabilirsiniz.

Dostmail

Dostmail, milli e-posta sağlayıcısıdır. Mynet gibi mail servis hatalarıyla çok karşılaşabilirsiniz. Dostmail üç farklı uzantıda (dosmtail.com, gencmail.com, seckin.mail) ücretsiz olarak e-posta hesabı veriyor.

GMX

GMX, e-posta adresinin kısa olması, aynı ismi kullanma, kalite, hizmet ve ücretsiz deneme için kullanabileceğiniz bir sağlayıcıdır.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA