Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Google Benim İşletmem Nedir?

Google’da İşletme Doğrulama Nasıl Yapılır?

Google Benim İşletmem Nedir?

Google Benim İşletmem ( Google My Business) yerel bir işletmenin Google aramalarında bulunmasını ve haritalarda görünmesini sağlayan araçtır. Tamamen ücretsiz bir uygulama olan Google Benim İşletmem, herkesin faydalanabildiği ve yarar gördüğü bir uygulama olarak dikkat çekmekte. Bu araç sayesinde işletme bilgileri sunulabildiği gibi ayrıca bu bilgilerin kontrol edilmesi de mümkündür.

Google Benim İşletmem ile işletme adı, çalışma saatleri, işletmenin konumu yüklenebilmektedir. Bunun yanında, müşteriler işletme hakkında yorum bırakabilir ve siz de bu yorumları yöneterek cevaplayabilmektesiniz. Çeşitli fotoğraflar yüklenmesi yoluyla işletmenin tanıtımı kolaylıkla yapılmakta ve müşteri potansiyeli arttırılmaktadır.

Google My Business, küçük ve yerel işletmelerin tanıtımı ve reklamı için büyük öneme sahiptir. Haritalarda görülen işletme, birçok fotoğraf ve video yüklemesi yaparak hiçbir maliyet ödemeden reklamını sağlamış olmaktadır. Google haritalarda görünürlüğünü sağlayan işletmelere sırf bu özellik sayesinde katılan yeni müşteri sayısı hiçte azımsanacak oranda değildir.

Hemen Sizinde Google Haritanız Olsun Başvuru İçin Tıklaya Bilirsiniz

Google Benim İşletmem Kurulumu

Google Benim İşletmem, Google’ın kullanıcılarına sağlamış olduğu tamamen ücretsiz bir uygulama aracıdır. Sadece online hizmet veren işletmelerin bu uygulamayı edinmesi bir anlam ifade etmez.  Çünkü bu uygulamayı kullanan işletmenin, müşterileri ile birebir ve yüz yüze işletişim sağlıyor olması gereklidir.

Google aramalarında üst sıralara çıkmayı kolaylaştıran Seo çalışmalarının verimli olabilmesi için bu uygulama aracı kullanılmalıdır. Google My Business hesabı oluşturarak Google’daki varlığı gösterebilmek için sadece birkaç ufak işlem gerçekleştirilmektedir. Bu adımlar takip edilip işlem sonlandığında, Google My Business sahibi olmanız kolayca gerçekleşmektedir. Maddelerle sıralanabilecek işlemler şu şekildedir;

  • Bir Google hesabı oluşturup ardından işletme kaydını gerçekleştirmek
  • Yapılan işletme kaydını onaylamak
  • Oluşturulan liste kaydını optimize duruma getirmek
  • Son olarak Google Benim İşletmem uygulamasını indirmek

Google’da işletme kaydını onaylamanın pek çok yolu bulunmaktadır. Posta yoluyla, Telefon yoluyla, E-posta yoluyla, Anlık onaylama ve Toplu onaylama ile kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlem gerçekleştirildikten sonra işletmeyle ilgili bilgiler yüklenerek optimize edilir ve istenilen fotoğraflar yüklenebilir. İşletme profilinizi dilediğiniz an güncelleyebilir ve yeni bilgiler ekleyebilmektesiniz. Uygulamayı dilediğiniz platformda yükleyerek işletmenin kontrolü ve gelen istatistikler elde edilebilmektedir.
Yazar: Abdülhamit Toprak

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA