Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Instagram İşletme Profiline Nasıl Geçilir?

Her geçen gün artan sosyal medya kullanımı çoğu firma için kâr amacı oldu. Her geçen gün kullanıcı sayısı artan Instagram da bu kervana katıldı diyebiliriz. Firmalar Instagram üzerinde bir işletme profili oluşturarak hem iyi bir reklam yapmış oluyor hem de daha fazla müşteri potansiyeli taşıyan insana ulaşılmış oluyor. Hal böyle olunca işletmeler Instagram tarafını da aktif kullanmak için” Instagram işletme profiline nasıl geçilir?” gibi sorulara yöneliyor. Bu yazımızda bu ve benzeri sorularınızı cevaplandırmaya çalışacağız.

Instagram işletme profili nedir?

Öncelikle bu konuyla hiçbir ilgisi olmayan ve bilgi edinmek isteyen insanlar için “Instagram işletme profili nedir?” şeklindeki soruyu cevaplayalım. İşletmenizin sahip olduğu bu hesap sayesinde istatiksel verileri kolay bir şekilde takip eden veya bir kurumun ürün vb. reklamlarını tanıtması için  kullanıcıların geçiş yaptığı bir sistem diyebiliriz. Aşağıda belirttiğimiz adımları takip ederek sizde var olan işletmenizi Instagram işletme profiline ekleyerek kullanabilirsiniz.

Instagram İşletme Profiline Nasıl Geçilir?

  • İlk önce bir Facebook sayfasına sahip olmanız gerekmektedir.
  • Instagram profil sayfanızın ayarlardan hesap kısımda yer alan işletme profile geç yazısına tıklayın.
  • Sizi Facebook sayfasına yönlendirecektir.
  • Facebook sayfasında giriş yaptıktan sonra bilgileriniz Instagram sayfasına bağlanacaktır. Aktarılan bilgiler kısmın yanında işletmenize ait bir telefon numarası, internet adresi ve e-posta adresi gibi bilgileri paylaşmanızı isteyecektir.

Instagram işletme profiline sahip olmak bir takım avantaj sağlamaktadır. Örneğin Firmanızın bir ürünü bu profilde paylaşıldığı zaman bu ürün hakkında kaç kişinin nasıl bir fikre sahip olduğunu ekstra bir analiz yapmanıza gerek kalmadan sağlayabilirsiniz.

İşletme profilinin bir diğer özelliği ise normal Instagram hesapları gibi gizli mod özelliği yoktur. Bütün ürün paylaşımlarınız şeffaf bir şekilde kullanıcılara ulaşır. Diğer bir farkı ise iletişim bilgilerinin bulanması zorunludur. Böylece kullanıcılar işletmeniz ile kolayca iletişime geçebilirler.

Instagram işletim profiline geçtiniz fakat istediğiniz düzeyde bir kar artışı sağlayamadığınızı fark ettiniz. Bu durumda çeşitli afiş, poster veya reklamlarınızda bu profilin linkini verdiğiniz takdirde potansiyel müşterilerin sizi daha kolay bulmasını sağlayabilir ve kar olarak artış sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki insanlar birkaç tık kadar yakınında olan şeyleri daha kolay inceleme imkânı bulurlar.

Son olarak belirtmemiz gerekir ki güncel olarak kullandığınız kişisel Instagram hesabınızı işletme hesabına çevirdiğinizde korkmayın ki Instagram tekrardan işletme hesabından çıkıp tekrardan kendi kişisel hesabına geçiş sağlayabilme imkânı sunuyor. Instagram profil hesabı ayarlarından eski haline çevirebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere basitçe “Instagram işletme profili nedir?”, “Bu profiline Nasıl Geçilir?” gibi sorularınızı basitçe cevaplandırmaya çalıştık. Yazımızı beğendiyseniz buradan diğer blog yazılarımıza erişebilirsiniz.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA