Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Kullanabileceğiniz En İyi Opera Eklentileri

Kullanabileceğiniz En İyi Opera Eklentileri Tarayıcılar içinde Chorome’dan sonra en çok bilinen tarayıcılardan olan opera’da kullanabileceğiniz en iyi eklentileri derledik.

Kullanabileceğiniz en iyi opera eklentileri geçmeden önce Opera hakkında birkaç bilgi verelim. Opera tarayıcısı Software firması tarafından geliştirilen ve 1995 yılında kullanıma sunulan bir web tarayıcısıdır. Özellikle eski olmasından dolayı internetin ilk zamanlarından itibaren dünyada tercih edilen ve 200 milyondan fazla kullanıcısı olan bir tarayıcı sekmesidir. Bu açıdan çoğu kişi tarafından sevilerek kullanmaktadır.

Özellikle son zamanlarda mobil telefonların birçoğu da Google Chrome’ın yanı sıra Opera uygulamasını da telefonlarından barındırmaktadır. İlk zamanlarda ücretli olan bu uygulama günümüzde ise ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir. Eğer Opera kullanıyorsanız kullanabileceğiniz Opera eklentileri şu şekildedir;

1- Işıkları Kapat Eklentisi

Eğer Opera üzerinden sıklıkla çevrimiçi bir şekilde video izliyorsanız mutlaka kenarda hareket eden ya da beyaz ışık gözünüzü alıyorsa ışıkları kapat eklentisi Opera sayesinde bu durumdan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde karmaşık görüntülerden sizi kurtaracak eklenti Opera eklentiler sayfasından kolay bir şekilde eklenebilir.

2- BugMeNot Opera Extension

Bu eklenti ise özellikle sosyal medya hesaplarına operadan giriş yapan kullanıcılar için e posta adresini ve şifresini şifrelemeye yarayan bir uygulamadır. Bunun yanı sıra rahatsız edici uygulamalar için de tek kullanımlık e posta adresi atamaya yarar aynı zamanda birçok açıdan da kullanışlı bir eklentidir.

3-  Web of Trust (WOT)

İnternette gezerken güvenli bir şekilde dolaşmak açısından kullanılan WOT eklentisi aslında trafik ışığına benzemektedir. Güvenli bir siteye girdiğiniz zaman yeşil ışık yanarken sarı ışık yandığı zaman olası tehlikelerin olacağını göstermektedir. Burada özellikle dikkat etmenzi gereken kırmızı ışıklı sitelerdir. Yani güvenli olmayan bir siteye giriş yapıldıktan sonra kırmızı yanmaktadır.

4- Google Çeviri

Burada özellikle çeviri yapmak amacıyla opera da bir özellik yok bu nedenle Google Çeviri sayesinde özellikle yabancı tabanlı sitelere giriş yaptıktan sonra Google çeviri sayesinde çevirebilrisiniz.

5- Gmail

E maillerinizi kontrol etmek amacıyla Opera da Gmail eklentisi de sizin işinizi çokça görecek eklentiler arasında yer almaktadır.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA