Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Msvcp140.Dll Hatası Nasıl Çözülür?

Msvcp140.Dll Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

Bilgisayarda oyun veya program yüklendiğinde bazen bazı hatalarla karşılaşılır. Bunlardan sık rastlananlar arasında Msvcp140.Dll hatası yer almaktadır.

Msvcp140.Dll hatası nasıl çözülür diye bilgisayar kullanıcıları tarafından sık merak edilen bir sorundur. Çeşitli uygulama ve oyunları indirip kullanma aşamasında bu sorun ile karşılaşılmaktadır. Bu hatalar DLL dosyalarıyla ilgili olmaktadır. Bu sorunu çözerek oyununuza veya kullandığınız uygulamaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Msvcp140.Dll Hatası Nedir?

Bilgisayarı fazla kullanan insanların karşısına sıklıkla çıkan bir hatadır. Bu Msvcp140.Dll hatası neden kaynaklanır diye soranlar için genelde bu hata DLL hatasından kaynaklanmaktadır. Bu hata, bir oyun veya da bir program çalıştığı anda ortaya çıkmaktadır. 3 sebepten dolayı bu hata ile karşılaşmanız mümkündür. Msvcp140.Dll hatası çözümü için bu dosyanın kaybolması, bozulması veya da düzgün çalışmıyor durumda olması gerekmektedir. Bu nedenlerle ortaya çıkan bu sorun, bilgisayara girmiş olan zararlı bir yazılım sonucu da oluşmuş olabilmektedir.

Msvcp140.Dll Hatası Çözümü

Msvcp140.Dll Hatası Nasıl Çözülür Bu sorunu çözmeden önce kullanacağınız çözüm yoluna dikkat etmelisiniz. Sorunu çözerken bilgisayarı riskli bir duruma sokmadan bu işlemi yapmaya çalışmanız daha doğru olacaktır. Msvcp140.Dll hatasını nasıl çözerim? Diyorsanız eğer en genel çözüm yöntemi dosyayı elle indirip gerekli olan klasöre atmanız gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmeniz halinde istediğiniz oyun ve programı kolayca kullanmaya devam edebilirsiniz. Yalnız bu işlemi gerçekleştirme esnasında farklı bir işlem yapmamaya özen gösteriniz. Aksi takdirde bilgisayarınız zarar görebilir.

Msvcp140.Dll Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?
Msvcp140.Dll Hatası Nasıl Çözülür?

Msvcp140.Dll Hatası İçin Alternatif Çözümler

Msvcp140.Dll hatası alternatif çözüm yöntemleri de olan bir sorundur. Bu sorunu çözebilmek adına bu yöntemleri de deneyebilirsiniz.

1- Yeniden Yükleme Yapmak

Bazı oyun ve programların yüklenme aşamasında sorun oluşabilmektedir. Bu nedenle yeniden yükleme işlemine başvurun. Bu şekilde sorun çözülmüş olacaktır.

2- Windows Güncelleştirmesi Yapmak

Güncelleme eksikliğinden kaynaklı olarak da bu sorunla karşılaşmanız oldukça olasıdır. Windows’u yeniden güncellemeyi deneyin.

3- Sistem Dosya Denetçisini Kullanmak

Msvcp140.Dll hatasını çözmek için ne yapmalı diyorsanız bu yöntemi de kullanabilirsiniz. Sistem dosya denetçisi ile bozuk sistem dosyalarını bulur ve onarımı gerçekleştirir.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA