Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Visual Studio Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Visual Studio Uygulamasının Kurulumu

Visual Studio Nedir? Ne İçin Kullanılır? Microsoft şirketi tarafından yazılım geliştirmek gayesiyle hizmete sunulan ve içerisinde birçok özelliğin de bulunduğu kaliteli, güvenilir ve profesyonel bir yazılım geliştirme aracıdır. Son zamanlarda fazlasıyla tercih edilmekte olan Visual Studio kullanıcılarına pek çok yönden de avantajlar sağlamaktadır. Basit bir arayüze sahip ve oldukça kolay bir kullanım imkânı sunmaktadır. Visual Studio uygulamasında pek fazla zorluk çekmeden kısa sürede ustalaşabilirsiniz. Bu uygulama ile beraber yazılımlarınızı basit ve hızlıca geliştirebilirsiniz. İstediğiniz gibi kodlamalar yapabilir ve hızlı bir şekilde uygulayabilirsiniz. Visual Studio programının içerisinde barındırmış olduğu birçok özellikle beraber yazılımlarınızı daha kolay bir biçimde kodlayabilirsiniz.

Visual Studio Uygulamasının Kurulumu

Visual Studio uygulamasının kurulum süreci oldukça basit bir şekilde tamamlanabilmektedir. Sisteme giriş sağlamanın ardından ana sayfadaki panel kısmında Visual Studio modelinin 3.versiyonu karşınıza çıkmaktadır. Bu çıkan bölümde size en uygun olanı tercih ederek bilgisayarınıza kolay ve hızlı bir şekilde indirerek kurulumunu sağlayabilirsiniz. Eğer ücretsiz bir şekilde faydalanmak istiyorsanız birçok kullanıcının da tercih ettiği üzere Community versiyonunu seçebilirsiniz. Eğlenceli ve bir o kadar da renkli tasarıma sahip olan bu uygulamadan herhangi bir ücret talep edilmeksizin dilediğiniz kadar faydalanabilirsiniz.

Uygulamadaki Diğer Türler

Visual Studio uygulaması içerisinde birçok alternatif de bulunmaktadır. Bu sayede dilediğiniz şekilde Professional ve Enterprise seçeneklerinden de ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Professional seçeneği, genelde kuvvetli IDE sistemine sahip ve küçük boyutlu ekipler tarafından kullanılmaktadır. Enterprise seçeneği ise genel olarak bütün ekipler tarafından kullanılabilmektedir. Enterprise seçeneğinin temel özelliklerinden biri ise kullanıcılarına uçtan uca kolay bir şekilde çözümler sunarak hızlı bir kullanım sağlamasıdır. Uygulama içerisinde bulunmakta olan diğer türleri de istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Uygulamanın Sağladığı Faydalar

Visual Studio uygulaması kullanıcılarına birçok açıdan faydalar sağlamaktadır. Visual Studio uygulaması kapsamında herhangi bir hizmet bedeli ödemeksizin yazılımlarınızı daha kolay ve hızlı bir şekilde kodlayabilirsiniz. Dilediğiniz gibi düzenleyebilir ve geliştirebilirsiniz. Yazılım sektöründe pek çok yazılım geliştirme uygulamalarının oldukça pahalı fiyatlar karşılığında satıldığını görüyoruz. Fakat şu da önemli bir gerçek ki Visual Studio uygulaması bu ücretli uygulamalardaki birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Visual Studio uygulamasını tercih ederek maliyet bakımından da avantaj sağlayabilirsiniz. Ayrıca Microsoft şirketi tarafından geliştirilerek destekleniyor olması da kullanıcılarına artı avantajlar sağlamaktadır. Microsoft tarafından geliştirilerek desteklenen bütün uygulamaların dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından güvenli bir şekilde kullanıldığı biliniyor.

Uygulamayı Kimler Kullanabilir?

Visual Studio uygulamasında herhangi bir kısıtlama ya da sınır söz konusu değildir. Yazılım konusunda kendisini geliştirmek isteyen ya da merak eden herkes Visual Studio uygulamasını istediği gibi kullanabilir. Visual Studio uygulaması yazılım dünyasının en çok tercih edilen geliştirme araçlarından birisi olarak bilinmektedir. Hem Microsoft şirketi tarafından destekleniyor olması hem de ücretsiz olması Visual Studio uygulamasının daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır. Uygulama ülkemizde de oldukça yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Uygulama arayüzü kullanımı kolay olmasından ötürü yazılım konusunda merakı olan her kullanıcı tarafından tercih edilebilmektedir. Birçok uygulamada olmayan özelliklerin de uygulamada olması kullanıcıları tatmin ediyor. Uygulamanın bir diğer önemli özelliği ise bilgisayar haricinde akıllı cep telefonları üzerinden de kullanılabiliyor olmasıdır. Bu sayede tatil dönemlerinizde, iş seyahatlerinizde ve bilgisayarınız yanınızda olmadığı durumlarda cep telefonunuz üzerinden uygulamayı indirebilir ve giriş yaparak içeriklerinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz.

Uygulamanın Özellikleri

Birçok farklı donanıma sahip olan Visual Studio uygulaması dünyada fazlasıyla tercih edilmektedir. Internet bağlantısının bulunduğu her yerde sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz Visual Studio uygulaması diğer yazılım geliştirme uygulamalarına göre farklı bir donanım ve arayüz kullanımına sahiptir. Basit kullanım arayüzü ile yazılımlarınızı hızlı ve kolay bir şekilde ilerletebilirsiniz. Uygulama içerisinde bulunan Refactoring sekmesinden yazılımlarınızı dilediğiniz gibi görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Özet

Microsoft şirketi tarafından geliştirilip desteklenen Visual Studio uygulaması son derece güvenilir ve kalitelidir. Birçok yeni ve farklı özellikleri bünyesinde barındırıyor olması kullanıcılara artı bir avantaj sağlıyor. Visual Studio uygulamasını tercih ederek yazılımlarınızı düzenleyerek geliştirebilirsiniz. Hızlı ve kolay arayüzü sayesinde hem zaman açısından hem de öğrenme bakımından avantajlar elde edebilirsiniz.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA