Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

WordPress Beyaz Sayfa Sorunu Çözümü

WordPress Beyaz Sayfa Sorunu Çözümü

WordPress Beyaz Sayfa Sorunu adından da anlaşılacağı gibi bu hata durumunda güzel web siteniz yerine boş beyaz bir sayfaya bakacaksınız. Ayrıca “Web sitenizde kritik bir hata oluştu” şeklinde bir mesaj da görebilirsiniz. Bu hata biraz belirli ve belirsiz görünse de, “kritik” kelimesi feci bir başarısızlığa işaret ediyor.

WordPress Beyaz Sayfa Sorunu Çözümü

Bu yaygın WordPress hatasıyla ilişkili herhangi bir kod bulunmadığından, ilk bakışta temel nedeni belirlemek biraz zorlayıcı ve kafa karıştırıcı olabilir. Ancak WordPress Beyaz Sayfa  için birkaç yaygın tetikleyici şunlardır:

  1. Eklenti Çakışmaları: Eklenti kurulumu sırasındaki uyumsuzluk veya arızalı eklentiler WordPress Beyaz Sayfa hatasına neden olabilir.
  2. Tema Sorunları: Kötü kodlanmış veya belki de güncelliğini kaybetmiş bir tema yüklemek de WordPress Beyaz Sayfa sorununu tetikleyebilir. Bu nedenle tema yükleme sürecinin güncel standartlarına uygun olduğundan  emin olun .
  3. Bellek Sınırının Tükenmesi: Web sitenizin bellek sınırına ulaşılması veya aşılması WordPress Beyaz Sayfa’a neden olabilir.
  4. Sözdizimi Hataları: Temanızın Function.php dosyasının veya diğer kritik dosyaların kodundaki hatalar WordPress Beyaz Sayfa’ya yol açabilir.

WordPress Beyaz Sayfaya neden olabilecek başka sorunlar da var. Ama endişelenmeyin; bu sorunu oldukça kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

WordPress Beyaz Sayfa Sorunu Nasıl Çözülür?

WordPress Beyaz Sayfa Sorunu Nasıl Çözülür? Artık çok fazla tetikleyici olduğundan, bu sorunu gidermenin ve düzeltmenin birkaç yolu var:

  1. WordPress hata ayıklama modunu etkinleştirin : Bu özellik sayesinde her sayfada yaygın olarak görülen WordPress hatalarını kolayca ayıklayabilirsiniz. Böylece sorunu tanımlayabilir ve daha doğru bir şekilde düzeltebilirsiniz
  2. Önbelleği Temizleyin: WordPress Beyaz Sayfa düzeltildikten sonra bile web sitenizdeki güncel olmayan dosyaları görebilirsiniz. Bu nedenle en kısa sürede web sitenizin önbelleğini temizlemenizi öneririz.
  3. Eklentilerinizi Devre Dışı Bırakın: Web sitenizdeki eklentileri tek tek devre dışı bırakmanızı ve her seferinde WordPress Beyaz Sayfa ‘un varlığını kontrol etmenizi öneririz. Bu şekilde hangi eklentinin bu soruna neden olduğunu göreceksiniz.
  4. Temayı Devre Dışı Bırakın: Web sitenizde özel veya üçüncü taraf bir tema kullandıysanız suçlu bu olabilir. Bu yüzden onu devre dışı bırakın ve SFTP kullanarak varsayılan temalardan biriyle değiştirin.
  5. Web Sitenizin Bellek Sınırını Artırın: php.ini dosyanızı düzenleyin ve WordPress web sitenizin maksimum bellek sınırını yükseltin.

Çoğunlukla, bu adımlar WordPress Beyaz Sayfa Sorunu ilgili sorunlardır. Ancak bu yaygın WordPress hatasına neden olabilecek çeşitli sorunlar olduğundan, bir WordPress geliştirme firmasıyla yani bizle iletişime geçebilirsiniz.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA