Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

2024’ün En İyi AngularJS Geliştirme Araçları

2024'ün En İyi AngularJS Geliştirme Araçları

Yıllar geçtikçe AngularJS, kod parçacıkları ve araçlar da dahil olmak üzere zengin kaynaklar sunan canlı bir topluluk tarafından desteklenen, web geliştirmede kendisini önemli bir oyuncu olarak kabul ettirdi.

2024’e doğru baktığımızda, modern geliştirme trendleriyle uyumlu en iyi AngularJS geliştirme araçlarını keşfetmek önemli. Buna, web uygulamalarının ve sayfalarının gelişen ihtiyaçlarını karşılayan gelişmiş IDE’ler, sağlam çerçeveler ve CI/CD işlem hatları, konteynerleştirme ve bulut tabanlı ortamlar için araçlar dahildir.

2024 için en iyi AngularJS geliştirme araçlarını seçerken, gelişmiş özelliklerin, topluluk desteğinin, entegrasyon kolaylığının, kullanıcı erişilebilirliğinin, verimliliğin ve çok yönlülüğün bir karışımına odaklanıldı.

Araçlar, kapsamlı işlevleri, AngularJS topluluğu içindeki popülerlikleri, diğer araçlarla kusursuz entegrasyonu ve üst düzey özellikler ile kullanım kolaylığı arasındaki denge nedeniyle seçilmiştir.

Gelecek yıl web geliştirmenin geleceğini şekillendirecek en iyi AngularJS araçlarından bazılarına göz atalım.

En İyi 6 IDE AngularJS Araçları

Bir proje geliştirirken kodlamak için iyi bir araç çok önemlidir. Geliştiricilerin kodu daha verimli bir şekilde yazmasına ve hata ayıklamasına yardımcı olabilir. En popüler AngularJS geliştirme araçlarından bazılarına göz atalım.

1. Web Fırtınası

JetBrains, geliştirmenin her aşamasında geliştiricilere yardımcı olan birçok özelliğe sahip, sağlam IDE’ler geliştirme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. WebStorm da farklı değil; JavaScript geliştiricilerine piyasadaki en akıllı kod tamamlama ve analiz araçlarından birini sunuyor. Tek başına bu sizi ikna etmek için yeterli değilse, uzaktan işbirliği, veritabanı araçları ve yerleşik birim testi gibi başka cazip özelliklere de sahiptir. Vanilya paketinde bulamadığınız belirli bir özelliği istiyorsanız, temel işlevselliğini genişletecek eklenti pazarı her zaman vardır.

2. Aptana Stüdyosu

Aptana Studio, sıfırdan bir web geliştirme IDE’si olacak şekilde inşa edildi ve bunu gösteriyor. Web uygulamaları ve sayfaları oluşturmaya yardımcı olacak pek çok araç içerir, ancak açık ara en kullanışlı olanı, geliştiricilere hangi tarayıcıların belirli bir öğeyi desteklediğini bir bakışta söyleyen kod asistanı ve projenizin en son sürümünü hızlı bir şekilde almanızı sağlayan bir dağıtım sihirbazıdır. canlı bir ortamda çalışır durumda.

3. Açısal IDE

Angular IDE, geliştiricilerin Angular projelerini yerel olarak geliştirmelerine olanak tanıyan MyEclipse Java IDE’nin bir uzantısıdır. Projelerin oluşturulmasını ve kurulmasını kolaylaştırmak için sihirbazların yanı sıra geliştirmeyi önemli ölçüde hızlandıran bileşenler, hizmetler ve modüller de içerir. Ayrıca, web sayfasına hangi öğelerin ve Açısal Bileşenlerin yüklendiğini denetlemek için bir araç olan CodeLive biçiminde kullanışlı bir özelliğe de sahiptir.

4. Yüce Metin

Sublime Text uzun zamandır çok hafif ve kararlı bir kod düzenleyici olarak görülüyor ve son 4. sürümüyle bu durum daha da arttı. Bu sürümle, Angular geliştiricileri için GPU oluşturma, bağlama duyarlı otomatik tamamlama ve varsayılan olarak gönderilen Javascript Desteği gibi çeşitli kullanışlı özellikler tanıtıldı veya geliştirildi. Ayrıca uzantıların geliştirilmesine olanak tanıyan bir Python API’si sağlar ve uzantı ekosistemi canlı bir topluluğa sahiptir.

5. Visual Studio Kodu

Visual Studio Code , Microsoft’un en yeni ve ücretsiz IDE’sidir. Kolaylaştırılmış ancak yine de güçlü olan bu program, çoğu dilde programlama için sağlam bir çalışma ortamı sağlar ve belirli bir dil veya geliştirme ortamı için diğer araçların ve modüllerin kurulmasına yardımcı olan çeşitli uzantılara sahiptir. Angular bir istisna değildir ve Visual Studio Code, AngularJS araçları, kullanıcı arayüzü öğeleri ve diğer parçacıklar dahil olmak üzere özel olarak Angular için düzinelerce uzantı içerir.

6.JSFiddle

Bu listedeki diğer IDE’lerden farklı olarak JSFiddle , geliştirme ve hata ayıklama için sağlam bir çevrimiçi çözüm olarak öne çıkıyor; kolay düzenleme için HTML, CSS, JavaScript ve Angular için ayrı pencereler tek bir yerde sunuyor. Ayrıca gerçek zamanlı işbirliğine de olanak tanır. Küçük kod parçacıkları geliştirmek veya yeni fikirleri test etmek son derece faydalıdır.

En İyi 5 Angular js Çerçevesi

Bir proje inşa ederken genişlemeyi kolaylaştıracak güçlü bir temele sahip olmak önemlidir. Çerçeveler, Angular projelerinizi oluşturmak ve geliştirmek için iyi bir başlangıç ​​noktası sağlar.

1. Açısal Başlangıç

Tek Sayfa Uygulamaları (SPA) geliştirmeye yönelik bir çerçeve olan Angular Kickstart , sayfanızı geliştirmenize yardımcı olmak için AngularJS, Gulpjs ve Bower’ın bir kombinasyonunu kullanır. Ayrıca, kodunuzun yeniden kullanılabilir kalmasına yardımcı olan ve birim testlerinizi çalıştırmak için özel bir görevle birlikte gelen, kullanıma hazır modüler bir yapıya sahiptir.

2. Açısal Tohum

Web uygulamaları geliştirmek için tasarlanan Angular Seed , geliştiricilerin üzerine inşa edebileceği bir uygulama iskeletidir. Hem birim testlerin hem de uçtan uca testlerin çalıştırılmasına yönelik bir yapılandırma da dahil olmak üzere sağlam bir proje yapısı sağlar.

3. Djangular

Django’yu AngularJS ile birlikte kullanmak istiyorsanız Djangular’a bir göz atmak isteyeceksiniz . Angular Seed’e benzer bir proje yapısı kullanarak, AngularJS ile Django arasındaki entegrasyona ve iletişime yardımcı olan birçok yaşam kalitesi özelliğine sahiptir.

4. Açısal Ateş

Bir Firebase uygulamanız varsa ve AngularJS’yi onunla birlikte kullanmak istiyorsanız, Angular Fire, uygulamanızın yükleme süresini azaltmak için Firebase’in dinamik olarak içe aktarılması da dahil olmak üzere, geliştiricilere iki teknoloji arasındaki geçişi kolaylaştıran birçok özellik sağlayarak bu süreci basitleştirir.

5. ORTALAMA

MEAN teknoloji yığını, tam anlamıyla bir çerçeve olmasa da, AngularJS de dahil olmak üzere her türlü web projesini oluşturmak için birlikte iyi çalışan, yaygın olarak kullanılan bir teknolojiler kümesidir. Programlama dili olarak yalnızca JavaScript’e dayanır ve bu, projenin katmanları arasında kodun yeniden kullanılabilirliğini sağlayarak geliştiricilere yardımcı olur.

En İyi 5 AngularJS Kütüphanesi ve Bileşeni

Kitaplıklar ve bileşenler temel Angular geliştirici araçlarıdır. Geliştiricilerin geliştirme zamanından tasarruf etmeleri için paha biçilmez olan, kullanımı kolay özellikler sağlarlar.

1. Açısal gettext

angular-gettext, uluslararası bir AngularJS uygulaması geliştiriyorsanız vazgeçilmez bir araçtır. Geliştiricilerin metinlerine niteliklerle açıklama eklemesine olanak tanır ve kütüphane, bir dizi öğe (tekil ve çoğul) gibi parametrelere bağlı olarak çeviriler sağlamak için perde arkasında çalışır.

2. Açısal Güverte Izgarası

Projemizde ızgaraları uygulamak için hafif bir çözüm istiyorsanız Angular Deckgrid size yardımcı olmak için burada. Geliştiriciler, bir şablon ve biraz CSS kullanarak, duyarlı ızgaralar da dahil olmak üzere projenizin ihtiyaçlarına uygun özel bir ızgarayı hızlı bir şekilde oluşturabilirler.

3. Videolu

Videogular, video oynatmaya ihtiyaç duyan tüm web uygulamalarının veya sayfaların yanıtıdır. Video içinde belirli zaman noktalarına gitme ve hatta oynatıcı içinde videoyu değiştirme gibi birçok yararlı işlev sağlar.

4. AngularUI

AngularUI, bir uygulamaya veya sayfaya takvimler, haritalar ve kaydırıcılar gibi farklı bileşenler ve işlevler eklemek için çeşitli AngularJS modüllerinin bir listesini sağlar. Bu modüllerin kullanılması standart uyumlu öğeler sağlar ve geliştirmeyi önemli ölçüde hızlandırabilir.

5. Ngx-dikdörtgen

Ngx-restangular, RESTful API aracılığıyla veri almanın bir yolunu sağlayarak bir uygulamanın veya sayfanın istemci tarafı iletişimine yardımcı olur. Projenizdeki bu kütüphaneyle, kullanım kolaylığı için URL’lerinize takma ad verebilirsiniz ve aynı nesneyi birkaç istek için yeniden kullanarak projenizin bellek alanını azaltabilirsiniz.

AngularJ’ler için En İyi Test ve Hata Ayıklama Araçları

Test, geliştirmenin önemli bir adımıdır ve düzenli olarak yapılmalıdır. Hataları erken yakalamak, uygulamanızın son kullanıcılarınız için daha profesyonel görünmesini sağlar. Bu konuda yardımcı olacak bazı Angular geliştirme araçlarına bakalım.

Karma

AngularJS uygulamaları için tasarlanmış bir test çalıştırıcısı olan Karma , testleri birden fazla gerçek tarayıcıda aynı anda çalıştırabilen ve bunu geliştirme sırasında, her kaydetme de dahil olmak üzere düzenli aralıklarla gerçekleştirebilen otomatik bir ortam sağlar.

Jasmine ve Mocha gibi popüler test çerçeveleriyle entegre olur ve farklı web tarayıcılarında tutarlı sonuçlar sağlar.

Yasemin

Jasmine, son derece özelleştirilebilir olmasının yanı sıra testleri yazması kolay bir test çerçevesidir. Avantajlarından biri, bağımsız olması ve kutudan çıktığı gibi kendi başına çalışabilmesi ve çalışması için bir DOM gerektirmemesidir. Node.js ile veya bir tarayıcıda çalışacak şekilde yapılandırılabilir.

Mocha.js

Mocha , testleri seri olarak çalıştıran ve testlerin süresine ilişkin doğru raporlar sunan, Node.js üzerinde çalışan bir test çerçevesidir. Doğruluğu ve esnekliğiyle tanınan Mocha.js, eşzamansız testlere izin verir ve hem Node.js hem de tarayıcılarda çalışabilir.

Geliştiriciler için dize farkı, testi yeniden deneme, vurgu yavaş testleri (yapılandırılabilir eşiklerle) ve genel değişken sızıntı tespiti gibi çeşitli yaşam kalitesi özelliklerine sahiptir.

İletki

Protractor, AngularJS uygulamalarına yönelik, gerçek bir tarayıcıdaki gerçek kullanıcı etkileşimini simüle eden bir test çerçevesidir. Sayfanın bekleyen görevlerini tamamladıktan sonra testlerdeki adımları otomatik olarak çalıştırma gibi kullanışlı bir özelliği vardır; potansiyel olarak test kodunu şişirebilecek ve hatalara neden olabilecek bekleme ve uykularda kodlamaya gerek kalmadan geliştiricinin işini kolaylaştırır.

NG müfettişi

NG-inspector, AngularJS uygulamalarının geliştirilmesine ve hata ayıklamasına yardımcı olan, tarayıcı uzantısı biçiminde, özellikle kullanışlı bir AngularJS geliştirme aracıdır. Bir tarayıcı uzantısı olması nedeniyle geliştiricilere, oluşturulan uygulamayı görmelerine ve aynı zamanda DOM düğümlerini gerçek zamanlı olarak incelemelerine olanak tanıyan güçlü araçlar sağlar.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA