Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Android Cihaz Nasıl Hızlandırılır?

Yavaş çalışan bir Android cihazı hızlandırma

CihAndroid Cihaz Nasıl Hızlandırılır?Akıllı telefonunuz ne kadar güçlü olursa olsun, işletim sistemi Android ise bir süre sonra muhtemelen yavaşlayacak hatta donacaktır.

Android işletim sisteminin en büyük sorunu olan yavaşlama ve hatta donma, tüm güçlü hemen her telefonda görülebilen bir sorun. Hangi markayı kullandığınız önemli değil. Satın aldıktan sonra en geç 1 yıl içinde oluşan yavaşlama sorunu zamanla donuyor ve sonunda bir anda kapanıp açılıyor.

Yavaş Bir Telefonu Hızlandırmanın Yolları

Yöntem 1: Gereksiz Uygulamaları Kaldırın

Google Play’de yüzlerce gereksiz dosya temizleme uygulaması mevcuttur. Tavsiyemiz Files Go dışında bir şey kullanmamanızdır. Çünkü Google Android dilini daha iyi anlıyor.

Yöntem 2: Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın

Telefonda bir uygulamadan çıktığınızda o uygulama arka planda çalışmaya devam eder. Bu, işlemciniz üzerinde gereksiz baskı oluşturur ve pil tüketimini artırır. Telefon ayarlarından uygulama ayarlarına giderek arka planda çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz.

Yavaş çalışan bir Android cihazı hızlandırma
Android Cihaz Nasıl Hızlandırılır?

Yöntem 3: Facebook Ve Google Chrome İşlemcisinin Düşmanı

Facebook ve Google Chrome’un çok ciddi bir şekilde RAM tükettiğini artık kimse bilmiyor. Aktif bir Facebook kullanıcısıysanız, Facebook Lite veya Google Play’de güvenli uygulamalarına göz atabilirsiniz. Chrome yerine kullanabileceğiniz daha az RAM tüketen alternatif internet tarayıcıları var. Google Play’den de kontrol edebilirsiniz.

Yöntem 4: Antivirüs Gerçekten Gerekli Mi?

Bu sorunun cevabı uzun yıllardır tartışma konusu olmuştur. Antivirüs uygulamaları telefonu yavaşlatır. Telefonunuza Google Play dışında sürekli olarak internetten oyun ve uygulama indiriyorsanız bir antivirüs programı önerilir. Google Play’den uygulama indiriyorsanız, bir virüsten koruma programına ihtiyacınız yoktur. Çünkü Google, Play Store’da son yıllarda ciddi bir temizlik yapıyor. Hileli veri hırsızlığı uygulamalarına savaş ilan etti.

Google Play’den uygulama indiriyorsanız, bir virüsten koruma programına ihtiyacınız yoktur. Çünkü Google, Play Store’da son yıllarda ciddi bir temizlik içinde. Hileli veri hırsızlığı uygulamalarına savaş ilan etti.

Yöntem 5: Telefonu Biçimlendirin

Telefonu biçimlendirmek her zaman iyi bir çözüm olmuştur. Bu sayede telefon yaşadığı tüm bu zorlukları unutuyor. Çünkü formatlanmış. Sıfırdan temiz bir kurulum, telefonunuzu yavaşlatmanın çözümü olacaktır.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA