Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Apple Haritalara İşletme Nasıl Eklenir?

Apple Haritalara İşletme Nasıl Eklenir?

Apple Haritalara İşletme Nasıl Eklenir? Apple Harita Kaydı Nasıl Yapılır?  Bazı teknoloji devi firmaların kendine has harita sistemleri vardır. Apple’da bunlardan sadece bir tanesi. Bunun anlamı ne demek diye soracak olursanız günümüzde gitmek istediğimiz herhangi bir yeri kaybolmadan kolaylıkla bulabiliyoruz. Tabi haritaların tek özelliği bu değil. Sizinle paylaşılan veya koordinatlarını girdiğiniz yerler haricinde bulunduğunuz bölgede veya haritadaki herhangi bir bölgede herhangi bir kamu kuruluşu, resmi daire veya işletmenin adreslerini bulabiliriz.

Durum böyle olunca işletmeler Apple vb. haritalarda işletmelerinin yer almasını sağlayarak müşteri çekmenin başka bir yolunu keşfetmişlerdir. Bu yol hem masrafsız hem de alan bazlı bir yöntem olduğundan işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Bu makalemizde sizlere “Apple haritalara işletme nasıl eklenir? Apple haritalara işletme ekleminin detayları nelerdir? gibi konulara değineceğiz. Harita üzerinden işletme aramak her ne kadar günümüzde az rağbet görse de maliyetsiz olması sebebiyle gelecek vaat eden bir konudur.

Apple Haritalara işletmenizi TPK Medya aracılığı ile ekletmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Apple Haritalara İşletme Ekleme / Apple Harita Ekleme

  1. Apple Maps Connect adresine gidip, varsa Apple kimliğimiz ile giriş yapıyoruz. Kimliğimiz yoksa, yeni bir tane oluşturuyoruz.
  • Daha önce eklediğiniz işletmelerinizi, ‘Yerlerim’ bağlantısından görüntüleyebiliriz. Yeni bir işletme eklemek için sol üstteki, Yer Ekle bölümüne geliyoruz.
  • Şu an ki eklediğiniz işletmenin daha önceden işletmenin eklenip eklenmediğini kontrol etmek için, işletme adını yazıp taratıyoruz. Sonuçlarda yoksa, alt taraftaki Yeni Yer Ekle linkinden devam ediyoruz.
  • Gerekli alanları doğru bir şekilde doldurup, adımları takip ediyoruz. Apple, işletmenizi onaylamanız için sizi telefonla arayacak. Görüşmede size verilen kodu ilgili alana girdiğinizde son sayfaya erişebileceksiniz. Son sayfadaki Denetime Gönder bağlantısına tıkladıktan sonra 2 – 3 günlük bir bekleme süresi var. Bu sürede işletmenizin onayı olumlu veya olumsuz sonuçlanabilir.
  • Daha önceden işletmenizi haritaya eklediyseniz, yer ekle sayfasından işletmenizi taratın ve çıkan sonuca tıklayın. Alt sağda bulunan Bu Yeri Talep Et butonuna tıklayın ve işletme detaylarını düzenleyip, yukarıdaki adımları takip edin. Onayın ardından artık bu işletme de sizin yönetiminize girecektir.

Peki neden Apple Haritalar?

Gооglе çеvrіmіçі varlıklarını oluşturmak isteyen  іçіn en önemli önсеlіk оlmауа davam еdеrkеn, Аррlе’ın kendi gеzіnmе аrасı da iş аçıѕındаn önemli hale gеlіуоr. İşte іşlеtmеnіzі Аррlе Наrіtаlаr’а еklеmеnіz іçіn bazı nеdеnlеr;

  • Ѕtаtіѕtа’уа göre Аррlе Марѕ ауdа 23,3 mіlуоn kullаnıсıуı çеkіуоr.
  • Неr Аррlе сіhаzı (іРhоnе’lаr, іРаd’lеr, Мас’lеr) уеrlеşіk Аррlе Наrіtаlаr іlе bіrlіktе gеlіr.
  • Аррlе Марѕ, Ѕіrі іlе еntеgrеdіr. Вu uуgulаmа ауnı zаmаndа çеvrіmіçі уоrumlаr, dеrесеlеndіrmеlеr, fırѕаtlаr, fоtоğrаflаr vе аdım аdım уоl tаrіflеrі gіbі іşlеtmеlеrlе іlgіlі kіtlе kауnаklı bіlgіlеr ѕunаr.
  • Аррlе Наrіtаlаr’ın, іşlеtmеlеrіn vе dіğеr іlgі nоktаlаrının уоrum vе fоtоğrаflаrı іçіn Yеlр, Тrіраdvіѕоr vе Fоurѕquаrе gіbі vеrі ѕаğlауıсılаrınа dаhа аz güvеnmеѕі bеklеnіуоr. Аrtık kullаnıсılаr, zіуаrеt еttіklеrі уеrlеrі dеğеrlеndіrір рuаn vеrесеk vе bаşkаlаrınа уаrdımсı оlmаk іçіn fоtоğrаf рауlаşаrаk hаrіtауа kаtkıdа bulunаbіlесеk.

Ülkemizde gelişen teknoloji ile harita kullanımı artacak ve yerel SEO kullanımının önemini anlayacağız. Örneğin restoran tarzında bir işletmeye sahipsiniz. Eğer bu işletmeyi Apple haritalara eklerseniz işletmenizin bulunduğu bölgede o anda restoran arayan bir insanın işletmenize yönelmesini sağlayarak kar oranınızı artırabilirsiniz.

Haritaların avantajı bu kadarla da kalmıyor. Gelişen harita teknolojisi ile Apple haritalarda derecelendirme sistemi de bulunuyor. Bazı kullanıcılar derecelendirme sistemini kullanarak tercih edeceği işletmeyi seçiyor. Örneğin yine bir restoran işletmeniz var diyelim bu işletmenin haritada aldığı derecelendirmede tercih konusunda işletmenizin ön plana çıkmasında fayda sağlıyor. Çünkü kullanıcılar daha önce bu işletmeyi ziyaret etmiş müşterilerin yorum ve değerlendirmelerini önemsiyor.

Tabi bu işlem tersi yönde de çalışabilir yani işletmenizdeki ürün veya hizmeti beğenmeyen bir müşteri eleştirisel yorum yapıp düşük  puan verirse, kullanıcının zihninde işletmenizin yetersiz olduğu algısı oluşur ve tercih sıranızı kaybederek kar oranında düşüş de yaşayabilirsiniz.

Yani belirtmek istediğim  işletmenizi Apple haritalara ekleyerek işlem bitmiyor. İşletmenizin değerlendirme puanını yüksek tutarak müşteri çekebilirsiniz. Peki bu değerlendirmeyi nasıl yüksek puanda tutabilirim diyorsanız işletmenizden memnun kalan müşterilerinizden Apple haritalarda bu memnuniyeti dile getirmesini isteyebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere” Apple haritalarda nasıl işletme eklenir?”, “ekledikten sonra ne yapmalıyım” gibi soruları cevaplandırdık umarım faydalı bilgiler verebilmişizdir.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA