Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Askıya Alınan Google Benim İşletme Hesabı Nasıl Kurtarılır?

İşletme Hesabı Tekrar Nasıl Aktif Edilir?

Askıya Alınan İşletme Profillerini Düzeltme

Askıya Alınan Google Benim İşletme Hesabı Nasıl Kurtarılır? Askıya alınan işletme hesabını kurtarma işlemi için firmamızlar irtibat haline geçebilirsiniz. Bu sayede de en iyi ve kaliteli hizmetten yararlanmış olursunuz.

Askıya alınan işletme hesabını kurtarma noktasında destek almanız gerekmektedir. Bu konuda da alanında uzman olan bir ekiple çalışan firmamızdan hizmet talep edebilir ve de işleminizi en kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz. Google harita hesabınızı askıya almasının nedeni Kurallarımızı ihlal eden İşletme Profilleri ve kullanıcı adlarından dolayıdır. Askıya alınan hesapları tekrar kurtara bilirsiniz. Bunun için yeniden etkinleştirme formu doldurmanız gereklidir.

İşletme Hesabı Neden Askıya Alınır?

Birçok işletmenin hesabı Google tarafından zaman zaman askıya alınmaktadır. İşletme hesabınız Google üzerinden ziyaretçileriniz ve de anahtar kelime üzerinden Google arama sonucu olarak çıkmıyorsa eğer hesabınız askıya alınmış olabilir. Bu durum da elbette potansiyel müşteri kaybına neden olmaktadır. Kazansınızı da olumsuz bir şekilde etkileyen bu askıya alma durumu sonucu, işletme hesabım askıya alındı ne yapmalıyım? Diye araştırma içine girersiniz. Öncelikli olarak hesabınızın gerçekten askıya alınıp alınmadığını öğrenmek için GMB paneli üzerinden sık sık giriş yaparak hesabınızı kontrol edin ve ardından askıya alındı veya da devre dışı bırakıldı ifadeleri karşınıza çıkabilir.

İşletme Hesabı Tekrar Nasıl Aktif Edilir?

Askıya Alınan Google Benim İşletme Hesabı Nasıl Kurtarılır? İşletme hesabınızın silinmesi durumunda ilk olarak zaten işletme hesabınız tamamen kaldırılmış olmaktadır. Bunun elbette ki pek çok nedeni olabilir. Google işletme hesabım askıya alındı ne yapabilirim diye merak edenler için eğer hesabınız tekrardan aktif hale gelir ise bu durumda işletmeniz geri gelebilir. Yönetici hesapları askıya alınırsa eğer GMB girişleri bu durumu etkilememektedir. Kullanıcıların %65 oranında olanlar, işletmelere ulaşmak adına Google Benim İşletmem hesabını kullanmakta ve de bu nedenle işletmeler için burası önemli bir husus haline gelmiş bulunmaktadır. Burada en önce yapmanız gereken şey GMB desteğine başvurmak olacaktır. İlgili olan ekibin sizlere dönüş yapması uzun süre alabilmektedir. Hatta bu süre 2-3 hafta civarında olabilmektedir. Bu ekip sizden birtakım bilgiler talep etmektedir. GMB’de isim değişikliği yapmanız istenmektedir. GMB itiraz formunu da doldurarak askıya alınmış olan hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Google İşletme Hesabı Neden Kapatılır?

Net olarak Google hesabınızın askıya alındığını söylemez. Genel olarak içerik ve de davranış modeli olarak işletmenizi askıya alır. Google benim işletmem neden askıya alındı? Diye merak edenler için çok sayıda şikâyet sayısı oluşmuş olabileceğinden kaynaklı olabileceği gibi aynı zamanda da politika ihlalleri de bu askıya alma durumuna neden olmuş olabilmektedir. Askıya alınmış olan hesabınızı kurtarmak için firmamızla irtibat kurduğunuz halde size en iyi şekilde yardımcı olunacak ve de bu konuda destek verilecektir. Alanında bu konu üzerine uzman olan kadrosu ve uzun süredir devam eden tecrübesiyle hizmet vermekte olan firmamız için en önemli hususların başında siz müşterilerimizin memnuniyeti gelmektedir. Bunun için sadece bir telefonla firmamız ile irtibata geçebilir ve askıya alınmış olan hesabınızı kurtarma konusunda yardım talep edebilirsiniz.

Google İşletme Hesabı Askıya Alındı Bildirimi

Girişiniz henüz tam olarak askıya alınmadıysa kendinizi şanslı olarak görebilirsiniz. Bir noktada çoğu liste askıya alınmaktadır ve bu nedenden ötürü de hazırlıklı olmakta fayda vardır. GMB listeniz askıya alınmış ise muhtemelen şüpheli, spam içeren bir paylaşımda bulunmuşsunuz demektir. Google My Business hizmet şartları konusunda muhakkak bir ihlal yapmış olma olasılığınız da söz konusudur. Google My Business yönergelerini ihlal ediyorsanız bu durumda da askıya alınma olayı kaçınılmaz hale gelmektedir. İlk olarak işletmelerine yapılan aramaların ve de ziyaretlerin azalmasından işletme hesapları askıya alındıklarını anlayabilirler. O zamanda firmamıza başvuru yapabilirsiniz. Bu durumda işletme hesabınızın kurtarılması için işlemleri başlatıyoruz.

1 Comment

  • Ahmet Karakuş

    29 Mart 2022 - 22:01

    Slm işletme hesabımız askıya alındı bu konuyla ilgili nasıl çalışma yapıyorsunuz

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA