Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Bilgisayarınızdaki Aşırı Isınmaya Nasıl Engel Olunur?

Bilgisayarınızdaki Aşırı Isınmaya Nasıl Engel Olunur? Bilgisayarınız ortaya çıkan aşırı ısınma sizi rahatsız ediyorsa bu konuda hakkında neler yapabileceğinize beraber bakabilirsiniz.

Bilgisayarda aşırı ısınma neden olur? Bilgisayarınızın aşırı şekilde ısınması veri kaybetmenize ve donanımlarınızın hasar görmesine neden olabilir. Bu durum her türlü bilgisayar üzerinde ortaya çıkabilir. Doğru soğutma yöntemleri sayesinde bilgisayarınızı sağlıklı hale getirebilirsiniz.

PC’nin sıcaklığını düşürmek için neler yapmanız gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz. Uzun zamandır bilgisayarınıza bakım yapmadıysanız laptopunuzun fanı tozlanabilir. Bu durum soğutma işlemini engelleyebilir. Soğutma problemlerine bakmadan önce fanı kontrol etmeniz gerekiyor.

Bilgisayarınızdaki Aşırı Isınmaya Nasıl Engel Olunur? sorusuna cevap vermek istersek Özellikle laptop kullanırken havalandırıcı fanlar büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu ürünler soğutuculara ekstra destek verecektir. Böylece bilgisayarın çalışma performansı da artacaktır. Bilgisayar bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekir. Temizlik sırasında da tüm adımları doğru şekilde atmalısınız.  Elinizde bulunan laptop ürününü sürekli fişi prize takılı şekilde kullanıyorsanız bu durum bataryayı bozabilir. Bu durum hatalı kullanımlardan bir tanesidir. Aşırı bir şekilde ısınan bilgisayarlar donanıma ciddi zararlar verebilir. Bu sorun çözülmedikçe bilgisayarınızın ömrü kısalacaktır. Aşırı ısınma sorununu önlemek için düzenli bakım şarttır.

Laptop’un Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

Laptop’un Isınma Sorunu Nasıl Çözülür? İlk olarak toz temizliğini yapmanız gerekir. Bu konuda sizlere birkaç ipucunda bulunacağız. Bilgisayarınızın toz temizliğini yapmadan önce kullanım kılavuzunu kontrol etmelisiniz. Böylece bilgisayarınızın hassaslık durumunu öğrenebilirsiniz. Temizlik sırasında bu adımları dikkatle takip etmelisiniz. Temizlik öncesinde bilgisayarınızı kapatın. Daha sonra bilgisayarın bataryasını güvenli bir şekilde çıkarın. Statik elektriğe karşı önlem alın. Bilgisayarınızın garantisi devam ediyorsa servis desteği alabilirsiniz.

Aşırı Isınan Laptop'larda Soğutma Yöntemleri
Bilgisayarınızdaki Aşırı Isınmaya Nasıl Engel Olunur?

Sahip olduğunuz laptopun aşırı ısınma sorunu bulunuyorsa bu sorunu garanti servislerinde çözebilirsiniz. İşleme başlamadan önce kullanım kılavuzuna dikkat etmelisiniz. Açıklamalara uygun şekilde hava kanallarına ve soğutucu fanlarına ulaşabilirsiniz. Bu işlem markalara göre farklılık gösterebilir. Daha sonra soğutucu fanlarını kulak çubuğu yardımıyla temizleyebilirsiniz. Bu işlem sırasında su kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Su elektronik ürünlerin zarar görmesine neden olabilir. Saf alkol sizlere daha iyi bir çözüm sunacaktır. İşlemi tamamladıktan sonra alkolün tamamen gittiğinden emin olmalısınız. Bilgisayarda aşırı ısınmayı kaldırmak için bu püf noktaları uygulayabilirsiniz.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA