Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Instagram Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram dil değiştirme yapmak için birçok pratik çözüm vardır. Kullanım ayarları son derece kısa sürede oluşturulur.

Instagram dil değiştirme genelde yeni bir öğrenmeye başlarken size yardımcı olacaktır. Çünkü kullandığınız uygulamaları öğrenmek istediğiniz dilde değiştirerek daha pratik çözümler bulmanız mümkün olabilir.

Bir dilin nasıl öğrenileceğine dair sayısız püf noktası var ve örneğin Netflix’te dizi izleyerek İngilizce öğrenmeyi mutlaka denemiş olacaksınız. Tam da bu anlamda Instagram gibi bir sosyal ağ bile yeni terimler ve kelimeler öğrenmek isteyenler için mükemmel çünkü görseller kendilerine ait olmayan bir dilde yazılmış bir metni anlamada çok yardımcı oluyor.

Neden Dil değiştirmeliyim?

Yani yeni bir dil öğrenmeye karar verdiyseniz, biraz pratik yapmaya başlamak için bu platformu kullanmak çok etkili bir yöntemdir. Beğenmek? 

Sadece Instagram’daki dili değiştirin ve hepsi bu. Bu sosyal ağ, istediğiniz zaman hesabın dilini değiştirmenize olanak tanır. Instagram’ın en son sürümünde 23 farklı dil (İngilizce, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca ve hatta Portekizce ve Çince dahil) arasından seçim yapabilirsiniz. Uygulamayı cep telefonunuza yüklediğinizde, seçilen dil akıllı telefonunuzda ayarlanan dildir. Yani cep telefonunuzda İtalyanca kuruluysa Instagram da kaçınılmaz olarak İtalyanca olacaktır.

Instagram dil değiştirm
Instagram Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Cep Telefonu ve Uygulama Dillerini Seçin

Instagram’da dilin nasıl değiştirileceğini öğrenmek için sabırsızlanıyorsanız, ister Android ister iOS akıllı telefonunuz olsun kolayca yapabilirsiniz. Instagram’da dil değiştirmeye karar verdiyseniz ve bunu akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden yapmak istiyorsanız, bunu birkaç adımda yapabilirsiniz. Android veya iOS cihazınızda Instagram’a giriş yaptığınızda, dil ayarlarınızı değiştirmeniz yalnızca üç adımınızı alacaktır. Nasıl devam edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  • Sağ alttaki küçük adama tıklayarak profilinize gidin;
  • Sağ üstteki ≡ simgesine tıklayın ve ardından dişli sembolüne dokunun;
  • Hesap öğesini ve ardından Dil öğesini tıklayın ve listeden istediğinizi seçin.

Bu işlemlerden sonra sosyal ağ otomatik olarak dili değiştirmeli veya yapılacak değişikliklerin onayını istemelidir. Birkaç dakika içinde Instagram’ınızı istediğiniz dilde kullanabilirsiniz. Instagram dil değiştirme konusunda çözüm bulmak istediğinizde çok sayıda uygulamayı başarıyla gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Bunun için Instagram dil seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA