Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Google’da İşletme Doğrulama Nasıl Yapılır?

Google’da İşletme Doğrulama Nasıl Yapılır?

Google’da işletmeniz hakkında hak talebi oluşturabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz talep Google yetkilileri tarafından incelendikten sonra iyi veya kötü dönüş yapılmaktadır. İşletmenin siz olup olmadığını anlamak için farklı doğrulama kodları ile siz olduğunuzu anlamak için doğrulama yapılır.  Şirketlerin doğrulanması için en çok posta kartı sistemi kullanmaktadır. Bu yolda izlenen yöntemde doğrulama isteğinizi ilettiğinizde şirketinizin adresine doğrulama kodu içeren posta yolu ile bir kart gönderilir. Bu izlenilen yolda işletmeniz ile ilgili vermiş olduğunuz bilgilerinizin doğruluğundan ve Google talimatına uygun olduğundan emin olmalısınız.

Posta Yolu İle İşletme Doğrulama Yönergeleri

  • Tam ve eksiksiz cadde / sokak içeren adres bilgileri girmelisiniz ve sadece devletin öngördüğü yönetmelere uygun olarak İşletme adresi olduğu bilgilere yer vermelisiniz. İşletme adresi verirken semtinizdeki bir dükkândan veya bir kavşaktan bilgi vermeniz Google Haritalar ’da doğru adresinizin bulunmasını engelleyebilir.
  • Adres bilgisini girerken yapınızın ve ofisinizin numarasını cadde ve sokak adlarından ayrı olarak girmelisiniz. Adresinize şehir, bölge veya sınırları belirtilmiş bir bölgede posta kodu ve ülke bilgilerinizi eklediğinizden emin olun.

Posta kartının size gelmesi 1 veya 2 hafta sürer. Doğrulama postasını bekleme sırasında işletme adınızı , adresinizi ve seçtiğiniz bölümü değiştirmeyin ve tekrar doğrulama kodu isteğinde bulunmayın. Verilen bilgilerdeki bir değişiklik veya doğrulama kodu isteğinde bulunmanız doğrulama işleminin uzun sürmesine neden olabilir. Doğrulama postası size ulaştıktan sonra Google My Business hesabınıza giriş yapın ve doğrulama kodunuzu talep ediniz daha sonra iş bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Eğer doğrulama kodu isteğin yaptıktan sonra 2 hafta içerisinde doğrulama postası size ulaşmazsa Google My Business Yardım sitesinden durumu ileterek işlemleri hızlandırabilirsiniz.

Bazı işletmelerin doğrulama alternatifleri arasında telefonla doğrulama seçeneğini bulundurur. Seçmiş olduğunuz seçenekte doğrulama yöntemleri arasında telefonla doğrulama alternatifi bulunuyorsa en hızlı yöntem olduğu için kesinlikle bu yöntemi seçmelisiniz. Bu yolla talepte bulunurken vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu belirlemek için işletme telefonunuzdan bir telefon alacaksınız.

İşletmenizin web sitesini Google web yöneticisi araçları ile doğruladıysanız eğer işletmenizi doğrulamanız daha kolay olur ve son olarak doğruladığınız hesabınız ile  Google My Business’ da oturum açmanız işletmenizi doğrulamak için yeterli olacaktır.

İşletmeniz kendi çevresinde 10 veya daha fazla noktada hizmet veriyorsa işletme doğrulama sistemini toplu halde yapabilirsiniz. Toplu olarak doğrulama işlemi için özel istekler söz konusudur , bu istekler hakkında detaylı bilgi için yine Google My Business sayfasını ziyaret ediniz.

Google Benim İşletmem İşletme Doğrulama Takımı

Bu işletmeyi kullanarak aşağıdaki fırsatlardan yararlanma şansınız olacaktır

  • Müşterileriniz size kolay ulaşacaktır
  • Maps ile işletmenize ait konum bilgilerinizi bilgilendirebilirsiniz
  • Çalışma saatleriniz ve iletişim bilgileriniz hakkında müşterilerinizi bilgilendirebilirsiniz
  • Google, müşterilerinizle iletişim kurabilirsiniz.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA