Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Index Nedir?

Nasıl Index Alınır?

Index Nedir diye sorarsanız, özet olarak arama motorunda siteleri tarayarak içindeki sayfaları belirli biz düzende sıralamasıdır. Site ve arama motoruna göre Index hızında değişiklik gösterebilir. Arama motorları bulundukları yere göre ve kullanımına göre değişik çalışma prensipleri vardır. Index alması için robots.txt dosyası kontrol edilir. Sayfaya izin verildiğinde kontrollü bir şekilde sonuca eklenir.

Nasıl Index Alınır?

Son zamanlarda arama motorlarında hızla gelişme gösteren Index, içeriği olmadığı halde alınan Indexler bile kısa zamanda gelişme göstermiştir. Site içeriği yeni olmasına rağmen arama motorunda öne çıkmıyorsa bunun sebebi arama motoruna geç Index alınmasıdır. Arama motorları sosyal medyadaki paylaşımlardan haberdardır. Bundan dolayı sitenizin daha hızlı Index almasını sağlayabilirsiniz.

Nasıl Hızlı Index Alınır?

Arama motorları kendiliğince çalışmasına rağmen buna yön vermek bizim de elimizdedir. Nasıl hızlı Index alınır veya Index hızını arttırmak için ne yapılır derseniz, site içinde kullanacağınız linkler diyebiliriz. Link vermek sadece site ziyaretçi etkileşimini değil linkler aracılığıyla arama motorlarında farklı yazılara geçmenizden kaynaklanan etkileşim Index alma hızınızı arttıracaktır. Bir diğer hızlı Index alma yöntemi ise düzenli olarak yazı girmesidir. Yazılarınız düzenli ve uygun biçimde olmalıdır. Aynı sektör ve kaliteli aramalarda sürekli aranan site haline geliyor. Yazılarınızın güncel tutulması diğer yazılarla desteklenmesiyle olacaktır.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA