Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Instagram Silme ve Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır? – Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram Silme ve Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır? – Instagram Hesabı Nasıl Silinir? Bir sosyal ağa katılmak ne kadar kolaysa, hesabımızı kapatmak o kadar zor olur. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal ağlar, kullanıcı sayısını artırmak için hesap açmayı oldukça kolaylaştırmaktadır. Yeni sosyal medya çıktığında hepimiz arkadaşlarımızla aynı ortamda olabilmek için burada bir hesap açmaya çok hevesliydik. Yine de birçok kişi dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram hesabını silmek isteyebilir.

Instagram hesabınızı silmeye karar verirseniz, tercihlerinize göre hesabınızı geçici olarak kapatabilir veya kalıcı olarak silebilirsiniz.

Hesabınızı geçici olarak kapatmak kalıcı bir çözüm değildir. Bu işlem sırasında hesabınıza, profilinize, takipçilerinize, fotoğraflarınıza vb. erişim sağlanacaktır. Diğer her şey kullanıcıdan gizlenir. Tüm bu bilgileri kurtarmak ve Instagram’ı normal şekilde kullanmaya devam etmek istiyorsanız, hesabınıza tekrar giriş yapmanız yeterlidir.

Instagram hesabınızı sildiğinizde bu işlem ve silinen hesap geri alınamaz. Instagram hesabınızı sildiğinizde; fotoğraflar, takipçiler, beğeniler vb. tüm verileriniz silinecek. Gelecekte, Instagram’a yeniden kaydolmayı seçerseniz, aynı kullanıcı adını tekrar kullanamayacaksınız. TPK Medya

INSTAGRAM VERİLERİNİ İNDİRME

Instagram hesabınızı sildikten sonra, tüm verileriniz (fotoğrafları, videoları vb. içerikler) kalıcı olarak gider ve bu verileri geri alamazsınız. Bu nedenle, hesabınızı silmeden önce Instagram verilerinizi indirmek için izlemeniz gereken adımlar:

 1. Instagram profilinize gidin, sağ üst köşedeki yatay üç çizgi olan alana tıklayarak açılan listeden “Ayarlar” a tıklayınız.
 2. “Ayarlar”ı tıkladıktan sonra açılan listeden “Güvenlik” sekmesini ve “Veri İndirme”yi tıklayınız.
 3. Instagram verilerinizin bir bağlantısını almak istediğiniz e-posta adresini ve ardından şifrenizi giriniz.
 4. Verileriniz 48 saat içinde bir e-posta ile gönderilecektir.

ADIM ADIM INSTAGRAM HESABI SİLME

Öncelikle şu linke tıklamalısınız: https://instagram.com/accounts/remove/request/

 1. Web üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapınız.
 2. “Hesabını Sil” bağlantısına tıklayın. Açılır menüden “Hesabını neden siliyorsun?”sorusuna yanıtınız olacak nedeni seçiniz.
 3. Şifrenizi girin ve “Hesabımı kalıcı olarak sil”i tıklayınız.
 4. Instagram hesabınız artık silinmiştir.

INSTAGRAM HESABINI GEÇİCİ OLARAK KAPATMA

 1. Instagram’a web sitesi üzerinden giriş yapın ve profil sayfanıza gitmek için kişi simgesini tıklayınız.
 2. “Profili Düzenle”yi seçin, sayfanın en altına giderek “Hesabımı geçici olarak kapat”ı tıklayınız.
 3. “Hesabınızı neden kapatıyorsun?”sorusuna açılır menüden bir neden seçin.
 4. Devam etmek için şifrenizi tekrar girin ve “Hesabı geçici olarak kapat”ı seçiniz.

Bu adımları tek tek uygularsanız, Instagram hesabınız geçici olarak kapatılır ve siz tekrar oturum açana kadar profiliniz diğer kullanıcılardan gizlenir.

1 Comment

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA