Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

INSTAGRAM HESAP BÜYÜTME YOLLARI

INSTAGRAM NEDİR?

INSTAGRAM HESAP BÜYÜTME YOLLARI , Instagram, Ekim 2010’da IOS işlemcili cihazlara, 2012’de Android cihazlara ücretsiz olarak sunulan fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Nisan 2012’de Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. 1 milyardan fazla kullanıcısı olan Instagram; story (hikaye), IGTV, Reels gibi özelliklerle kendini geliştirmeye devam ediyor.

INSTAGRAM’DA HESAP BÜYÜTMEK HANGİ AMAÇLA YAPILIR?
Instagram’da hesap büyütmek, tanınmak ve takipçi kazanmak amacı ile yapılır. Bu amaca yönelik olacak şekilde Instagram hesabı özellikle de belli bir konuda ilerlemelidir. Bu şekilde oluşturulan ve büyütülmek için belirtilen adımlara uyulan daha çok takipçi kazanabilir, etkileşimlerini artırabilir ve daha çok kişi tarafından tanınabilir.

Instagram hesaplarının büyümesi sayesinde sayfanızı takip eden hedef kitle müşteriye dönüştürülebilir. Şirket sayfanızı genişletmek istiyorsanız doğrudan ürün satabilirsiniz. Kişisel bir hesap ekleyerek influencer olma adımlarını geliştirebilirsiniz. TPK Medya

INSTAGRAM HESAP BÜYÜTME YOLLARI

Stratejinizi Belirleyin

İlk olarak ne yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Buna karar verirken de seçeceğiniz alanın fazla geniş olmamasına dikkat ediniz.

Rakiplerinizi Analiz Edin

Sizinle benzer alandaki rakiplerinizi ve başarılı markaları analiz ederek hedef kitlenizi anlayabilirsiniz. Rakibin Instagram sayfasındaki takipçi sayısını, paylaştığı gönderi sayısını, sosyal medya dilini, tasarımını kısacası etkileşim şeklini kontrol ederek bunları tek tek analiz etmelisiniz.

Kaliteli İçerikler Üretin

Özgün, güncel, uygun dil ve uygun tasarımla içerik oluşturmak takipçilerinizi mutlu edecek ve sizi doğru yola sokacaktır. Kaliteli içerik paylaşımının kaynağı analize dayalıdır. Hedef kitleyi doğru analiz ederek hedef kitleye uygun bir tasarımla doğru içeriği üretebilirsiniz.

Etkileşim Kurun

Paylaşımlarınıza gelen yorumlara cevap vermek, çekiliş ve yarışmalar düzenleyerek, takipçilerinize post ve hikayeler de sorular sorarak takipçilerinizle etkileşime girmek organik olarak hesabınızı büyütmenize yardımcı olur. Farklı kişilere ulaşmak ve iletişim kurmak, diğer kullanıcılara takipçilerinize bağlı olduğunuzu gösterir.

Etiketleri Kullanın

Sektörde kullanılan, dikkat çekici ve müşterilerin ulaşabileceği etiketler kullanmak hikayelerinizi markanız, sektörünüz veya ürünlerinizle ilgili içerik arayan kullanıcılara görünür hale getirir. İnstagram hesabınız için yüklemiş olduğunuz görsellerde marka isminizi hashtag olarak eklemeyi unutmayın. Ayrıca çok fazla hashtag kullanmak kitleniz için dikkat dağıtıcı olabilir, mesajınızı seyreltebilir ve umutsuz ya da daha kötüsü spam gibi de ortaya çıkabilir.

Doğru Zamanda Paylaşım Yapın

Kullanıcıların yoğun olarak Instagram’da olduğu vakitlerde içeriklerinizi yayınlamaya özen gösterin. Günlük kaç gönderi paylaşılacağınızı hangi zaman diliminde paylaşacağınızı yapılan analizler sonucu belirlendikten sonra, içerikleri haftalık ve aylık olacak şekilde özel bir şablon oluşturabilirsiniz.

Sponsorlu Gönderi Oluşturun

Instagram reklamları, içeriğinizi aksi halde görmeyecek kişilerin önüne alarak yeni takipçilere hızlı bir şekilde ulaşmanın güçlü bir yoludur. Özet akışının yanı sıra Instagram Hikayeleri’nde de reklam verebilirsiniz.

Influencer’larla Çalışın

Doğru ve yüksek organik takipçiye sahip influencer ile yapılacak çalışma ürün, marka yada hizmetinizi pazarlamada büyük katkı sağlayabilir. Influencer ile yapılacak çalışma, hedef kitlenizin kararlarını değiştirebilecek en önemli stratejilerden biridir. İnfluencer’lara ürün göndererek veya ücret ödeyerek çalışmanız mümkündür.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA