Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

İNSTAGRAM’DA SATIŞ YAPMAK İSTEYENLERE ÖNERİLER

İNSTAGRAM’DA-SATIŞ-YAPMAK

İnstagramda satış yapmayla ilgili aklınıza gelen, İnstagramda satış nasıl yapılır sorusunun cevabını burda öğreneceğiz. İnstagram video ve fotoğraf paylaşımı ile çok sık ziyaret edilen bir sosyal medyadır. 500 milyon kullanıcısı var ve 300 milyonu aktif olarak kullanmaktadır.

Ülkemizde çok yaygın olarak kullanılan instagram markaların , butiklerin ve kendi küçük butiklerini açmak isteyen genç girişimciler instagram üzerinden satış yapmaları görmek insanda heves duygusunu ortaya çıkartıyor. İnstagramda satış nasıl yapılır, cezası var mıdır, neler gerekir gibi İnstagramda satış yapmanın önemli özellikleri şöyledir:

1. İnstagram hesabınız kurumsal niteliğe uygun olmalıdır

İnstagramda satış yapmak, e-ticaret ve işletmeniz için kişisel hesabın dışında açmanız gereken bir hesap gerekli sadece satış yapmak istediğiniz hesabınızın olması daha uygun olacaktır. Bu hesap üzerinden daha resmi olmanızda fayda vardır.

2. Etkileyici görseller kullanarak potansiyel müşteri adaylarına ulaşmaya çalışın

İnstagramda satış yapmak için e-ticaret ve işletmenize gerekli olan kişisel hesabın dışında açmanız gereken bir hesap lazımdır. Satışlarınızı yapmak istediğiniz bu farklı hesap üzerinden daha resmi iletişim kurmanızda fayda vardır.

3. Mutlaka doğru ve çok kullanılan #hashtag’leri eklemeyi unutmayın

İnstagramda az takipçiniz olmasına rağmen ilgi gören hashtag# kullanarak instagram kullanıcıların ilgisini çekerek takipçi kazanabilirsiniz fakat çok kullanılan ama ilgisi olmayan hashtaglar kullanılmamalı.

4. E-ticaret sitenize girmeyi teşvik edin

İnstagram kullanıcıların, İnstagramda paylaştığınız ürünlere ulaşmaları için satış hesabınızda ya da paylaşımlarda ürünlerinize ulaşmalarını sağlayan bir e-ticaret sitesi belirtmelisiniz. E-ticaret hesabınız yok ise web sitesi eklemelisiniz. İnstagramda tıklanabilir link koyabilirsiniz bu sayede ürün satın almak isteyen kullanıcıları yönlendiren bir site açılacaktır.

5. Düşük bütçeler ile reklam yapmaya başlayın

FacebookAds aracılığı ile İnstagramda da artık reklam verilebiliyor. Düşük bütçeli reklamlardan başlayarak küçük kitlelerin dikkati çekilebilir ve reklamla ilerleme sağlandıkça ilgi artışı instagram satış yapan kişilere olumlu dönüş sağlayacaktır.

İNSTAGRAM’DA EN KOLAY SATIŞ NASIL YAPABİLİRİM?

İnstagram sayfanızı online instagram sayfasına çevirebilirsiniz. İnstagram üzerinden satış yapmak isteyenler teknik bilgiye ihtiyaç duymadan satışlarını gerçekleştirebilirler. InstaShop ile saniyeler içinde hesabınızı bağlayabilir , takipçileriniz instagram sayfanızdan ayrılmadan hızlı alışveriş imkânı sağlayabilirsiniz.

INSTAGRAMDAN ÜRÜN SATMAK İÇİN BAŞLADIĞIM İŞİ NASIL BÜYÜTEBİLİRİM?

Nasıl ilerleyebilirim?

İnstagramda satış yaparken ilk önce takipçilerinize satın alma seçeneği olarak Kapıda Ödeme ve Havale seçeneği yeterli olacaktır. Belirli bir kitleye erişmeniz için yeterli olacaktır. Unutulmaması gereken bir şey vardır. İnstagramda satış yapmak için ilerlemek istiyorsanız , İnstagram ürün satışınız tek satış kanalı olmamalıdır. Yani Facebook, twitter gibi diğer platformlardan yararlanmalısınız ve kendi markanıza e-ticaret yatırımı yapmalısınız.

Nelere ihtiyaç duyacağım?

İlk zamanlarda oldukça maliyetli olacağını düşündüğünüz bu durum belirli bir müşteri kitlesine ulaşacağı zaman ve günlük olarak 3-5 gibi satış yapıldığında daha iyi bir duruma dönüşeceğinden emin olabilirsiniz. Hatta büyük emek harcadığınız satışlarda müşteri hacmini korumak için, müşterileri ve ziyaretçileri kaybetmeden arttırarak sipariş süreçlerini yönetebileceğiniz bir platform sizi bir müddet bunu yapmanız için zorunlu kılacaktır.

Markanızın oluşturduktan sonraki müşteri sayısı arttıkça ziyaretçiler de markanıza yönelecektir ve bu artan ziyaretçiler farklı müşteri taleplerini önemli bir konuyu beraberinde getirecektir. Taksitli satışlar, promosyonlar, kargoda farklılıklar gibi online alışverişte yeni seçenekler oluşturmamız gerekecektir.

Kendi e-ticaret sitemi nasıl oluşturabilirim?

IdeaSoft e-ticaret sürecinden faydalanarak eğitim alabilirsiniz.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA