Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Profesyonel Web Sitesi Yapımı

Profesyonel Web Sitesi Yapımı

Son dönemlerimizde internet kullanımız çok arttı. Bu bakımdan insanlar kendilerini daha çok online üzerinden tanıtmaya karar verdiler. Bu yüzden Profesyonel web sitesi önemli bir konu haline geldi. İş dünyanızda sizi üst seviyelere çıkarabilecek web sitesini için nelere dikkat edilmesi gerekenler sizler için derledik.

Web Sitesinin Genel Görünümü

Öncelikle marka değerinizin tanıtımı açısından genel görünüm önemli bir etkendir. Web sitenize girecek kullacıları bu görünümle etkilemek için efektli göz boyayan bir site yapmak doğru olmaz. Çünkü iyi bir web sitesi en çok ilgi çekendir gibi bir mantık düşünülmemelidir. Markanızı ve vizyonunuzu en önemli bir şekilde yansıtacak bir genel görünüm hazırlanmalıdır. Sonra kullanıcıların rahat ve iyi bir deneyim yaşaması amacıyla gezinme, içerik, bağlantılar, ve hizmetler iyi koordine edilmelidir. Bunun yanı sıra basit bir site tasarımna sahip olmanıza rağmen bu tasarımdaki iyi renk dengesi, anlamlı grafikler ve okunabilirlik kullanıcı üzerindeki etkiyi artırır.

Görünüm açısından önemli bir diğer noktada yazı fontları. Web sitenizde doğru yazı fontu seçilmediği takdirde kullanıcının olumsuz tecrübesine neden olabiliriz. Bu nedenle seçilecek fontun markanıza yaraşır ve modern bir font olması gerekir.

Web sitenizdeki resimler ve web sitenizin arka planı son dikkat etmemiz konular. Bu bağlamda profesyonel destek alınarak sitenizde en kaliteli görselleri seçerek ve en uygun arka planı uygulayarak güzel sonuç elde edebilirsiniz. Bu adımlar doğru uygulandığı sürece web siteniz başarılı bir çalışma olacaktır.

Gezinmeyi Kolaylaştıran Bir Düzen

Profesyonel web sitesi için karmaşık olmayan ve iyi konumlandırılmış olması gereklidir. Bu da profesyonel bir görünüm sağlar. Bunun aksi olarak fazla efekt kullanımı ve düzensiz bir web sitesi kullanıcıyı tabiri caizse boğar. Bunun yanı sıra fazla içerik ve kalabalık efekt sitenin yavaşlamasına ve bu nedenle kullanıcı kaybına sebebiyyet verir. Bu durumdan oldukça uzak durmak, efektif görsellerden olabildiğince uzak durmalıyız. Aksi takdirde yavaş yükleme yaptığı için siteden ayrılan kullanıcılarla karşı karşıya kaldığmız bir seneryo bizi bekler.

Okunaklı İçerik

Şuan ki dönemde “İçerik web sitesinin en önemli etkenidir” diyebiliriz. Buna istinaden içerik konusuda iyi düşünülmeli ve kullanıcıyı sıkmıycak uzun ve sıkıcı paragraflardan kaçınılmalıdır. Günümüz kullanıcıları bir içeriğin güncel veya okunaklı olup olmadığını ilk bakışta anlayabilmektedir. Bu yüzden olabildiğince kısa paragraflar kullanmalıyız. Bununla beraber medya veya görsellerle içeriği desteklemek okuyucunun içerikten kopmamasına fırsat verir.

Mobil Kullanıma Uygunluk

Web sitesi tasarlarken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da mobile uyumluluk. Bunun nedeni is gelişen teknoloji ile birlikte artan mobil cihaz kullanımı insanları internet tarafında da kolaylık sağlıyor. Bu nedenle web üzerinde gezinme de sadece bilgisayar üzerinde yapılabilecek bir eylem olmaktan çıktı. Bizimde buna istinaden mobil kullanıcıları da düşünmemiz gerekiyor. Web sitemizin mobil içinde doğru düzen ve formatlar da olması markanıza çok artılarının olacağını söyleyebiliriz. Kısacası her ürün ve hizmetin mobilden yapılabildiği bu dönemde tasarlayacağınız web sitenizin mobile de uyumlu olması gereklidir.

SEO Kullanımı

SEO ne demek ile başlayacak olursak, kısaca anlamı web sitenizin arama motoruna optimizasyonu şeklinde yorumlayabiliriz. Web sitenizi en etkili bir şekilde daha görünür kılarak potansiyel kullanıcılara ulaşmayı kolaylaştıran SEO, aynı zamanda marka bilinirliği, markayı alanında güvenilir ve uzman olarak konumlandırmak, görünürlük ve sıralamalarda üstte yer almak, web trafiği için de değerli bir araçtır. SEO uyumu ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayabilirsiniz.

Sosyal Medya Entegrasyonu

Profesyonel web sitesi yapımında dikkat etmemiz gereken son konu sosyal medya entegrasyonu. Twitter, Facebook, İnstagram, ve benzeri sosyal medya platformları web sitenizin reklamını yapmak için ideal. Bu yüzden içeriğin sosyal medya tarafında da paylaşma özelliği eklemek önemlidir.

Sonuç olarak profesyonel web sitesi yapımı konusunda dikkat etmemiz gereken konu var ve bu bağlamda profesyonel yardım almak çok önemli. Ancak meraklanmayın sitemizden bu yardımı rahatlıkla alabilirsiniz.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA