Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Opencart Nedir? Opencart Kurulum İşlemi Nasıl Yapılır?

Opencart Nedir?

Opencart Nedir? Opencart Kurulum İşlemi Nasıl Yapılır? , e-ticaret yapmak ve internet ortamına taşımak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş açık kaynak kodlu, PHP tabanlı ve ücretsiz bir e-ticaret sitesi olarak bilinmektedir.

Opencart Nedir? Opencart Kurulum İşlemi Nasıl Yapılır? sorusu e-ticaret ortamına girmek isteyen kişileri yakından ilgilendiren bir konudur. Opencart, açık kaynak kodlu, PHP tabanlı ve ücretsiz bir e-ticaret platformudur. Açık kaynak kodlu olması nedeni ile geliştirilebilir bir web sitesi altyapı hizmeti sunar. Aynı zamanda opencart, kullanıcı dostu ara yüzü ve e-ticaret sektörü için tercih edilen hazır scriptler arasında yer alır. Mayıs 2016 yılından bugüne kadar 342.000 web sitesi Opencart kullanmaktadır. Opencart ile online mağaza açabilirsiniz. Ancak bunun için opencart kurulumunu prosedür de belirtilen şekilde açmanız gerekiyor. Kurulum esnasında farklı temalar ekleyerek çeşitli düzenlemeler yapabilirsiniz. Dünya genelinde en popüler içerik yönetim sitesi olduğunu söyleyebiliriz. Bu platform da çok sayıda tema ve modül seçenekleri hem ücretsiz hem de ücretli bir şekilde sizlere sunuluyor.

Opencart, online bir alışveriş yönetim sistemi olarak tanımlanmaktadır. PHP tabanlı oluşu ile MySQL veritabanı HTML bileşenlerini kullanıyor. Opencart’da çeşitli diller ve para birimleri için destek sağlanmaktadır. GNU Genel Kamu Lisansı adı altında ücretsiz bir platform olarak bilinmektedir. Oldukça kolay kurulmaktadır. Aynı zamanda eklenti desteği ve geniş teması e-ticaret’in altyapısıdır. Hosting hesabınızda bile çalıştırabileceğiniz bir yapıda kodlanmıştır. Peki, Opencart Avantajları nelerdir?

Opencart Avantajları Nelerdir?

Opencart avantajları hakkında sizlere önemli bilgiler vereceğiz. Opencart, e-ticaret platformu için oldukça önemli bir yere sahiptir. Günümüzde çoğu e-ticaret sitesini için opencart yazılımını tercih ediyor. Ancak opencart’ın avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunuyor. Özellikle e-ticaret ile ilgilenen kullanıcılar ya da e-ticaret ile uğraşmayı amaçlayan kullanıcıları ilgilendiren bir konudur. Şimdi sizlere opencart’ın avantajlarını anlatacağız.

 • PHP tabanı ve MySQL veri tabanı kullanılan bir site olduğu için ihtiyaçlarınız doğrultusunda kolayca geliştirmeleri yapabilirsiniz.
 • Kolay kurulumu ve kullanıcı dostu ara yüzüne sahip olması ile yönetim kolaylığı kazanacaksınız.
 • SSL sertifikası edinerek tüm bankaların sanal pos sistemlerini kullanabilirsiniz.
 • Özellikle muhasebe entegrasyonu ile muhasebe hesaplarınızı entegre ederek çalışmalarınızı yürütebilirsiniz.
 • Sınırsız ürün, kategori ve üretici eklemesi yapabilirsiniz.
 • API desteği ile gerekli entegrasyonları kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Pazarlama modülü, kargo yönetim sistemi ve ödeme yönetim modülü gibi alanlarda modüller sayesinde müşteri kitlenize hem kolay hem de keyifli bir alışveriş deneyimi sunabilirsiniz.
 • Çok sayıda eklenti ve tema alternatifleri ile ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçip kolayca kullanabilirsiniz.

Opencart, e-ticaret için oldukça faydalı bir platformdur. Bu platform da e-ticaret sitenizin altyapısını daha güçlü ve kaliteli bir şekilde yapabileceksiniz. Opencart yazılımı ile e-ticaret oluşturulmaktadır. Tıpkı WordPress gibi PHP dilinde kodlanmıştır. Bu sebeple kullanıcılar kolayca öğrenebilir. Bunun yanı sıra bir de opencart dezavantajları bulunuyor.

Opencart Dezavanrajları Nelerdir?

Opencart Dezavanrajları Nelerdir? olduğu gibi dezavantajları da bulunuyor. Peki, bu dezavantajlar nelerdir? Sizlere konu ile ilgili önemli bilgiler vereceğiz.

 • Opencart dezavantajları arasında ilk sırada sürümler arası eklenti ve tema uyum problemi yer alıyor. Örneğin; opencart 3.x sürümü yayına girdiği sırada 2.x sürümü kullanan kişiler bir üst sürüme geçişini sağlayamamıştır. Bunun nedeni ise 2.x sürümünü kullanılan eklenti ve temanın 3.x sürüme göre düzenlenmemiş olmasıyla ilgilidir. Kısacası bu düzenlemeler hem zaman hem de para kaybına neden olmaktadır.
 • OpenCart’ı işlevsel bir hale dönüştürmek için “OpenCart modül” ve “OpenCart modifikasyon” kodlamasını yapmanız gerekiyor. OpenCart tarafında kodlama yapan kişi sayısı oldukça fazladır. Aynı zamanda kodlama süreleri oldukça uzun sürdüğünden dolayı yazılım için ayırmanız gereken işçilik ücreti de artacaktır. Bu da bir opencart dezavantajıdır.
 • Daha Fazla Bilgi ve Yazılarımızdan Haberdar Olmak İsterseniz İletişime Geçebilirsiniz İkinci Web Sitemiz: www.tpkmedya.com.tr

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA