Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Pardus İşletim Sisteminde Office Programları Nasıl Kurulur?

Pardus Office Programları Kurulumu

Pardus İşletim Sisteminde Office Programları Nasıl Kurulur? Pardus Office programları kurmak için internet üzerinden araştırmamı yapıyorsunuz? Kurulum hakkında tüm detayları yazımızda sizlere sunuyoruz.

Pardus İşletim Sisteminde Office Programları Nasıl Kurulur? Pardus Office programlarını doğru adımları takip ederek başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Pardus üzerinde kurulan uygulamalar güvenilir yapısıyla öne çıkıyor. Office programları farklı diller üzerinden hizmet verebiliyor. Pardus Office programlarını istediğiniz platformlarda kullanabilirsiniz. Libre Office en çok beğenilen Office programıdır. Pardus üzerinde Office programlarını kullanmanıza yardımcı olan Libre Office programını kurmak hazır programı kaldırmanız gerekir. İşlemleri yaptıktan sonra şu adımları takip ediniz.

 1. Libre Office programına ait tüm dosyaları kaldırın.
 2. .dep uzantılı paketleri indirin.
 3. Dosyaları masaüstüne çıkarın.
 4.  ‘DEBS’ klasöründe F4 tuşuna basarak tüm paketleri yükleyin.
 5. Programı Türkçe yapmak isterseniz dil paketini indirin.
 6. İndirdiğiniz dosyaları masaüstüne çıkartın.

Libre Office Özellikleri

Pardus Libre Office özellikleri merak edilen konulardan bir tanesidir. Diğer Office programlarında yer alan tüm özellikler Libre Office’de yer almaktadır. Diğer Office programlarında açabilmesi programın öne çıkmasını sağlıyor. PDF uzantılı dosyaların açmak için ikinci bir program kullanmanıza gerek yoktur. Libre Ofiice avantajları arasında;

 1. Lisans bedeli yer almaz.
 2. Bireysel ya da ticari olarak kullanılabilir.
 3. Yüzlerce dil üzerinden destek verir.
 4. Farklı belge düzeyleri ayarlanabilir.
 5. Açık kaynak kodludur.
 6. Çapraz platform desteği yer alır.
 7. Belgelere kilit koyulabilir.

Libre Office programının sahip olduğu özellikler bir adım öne çıkmasını sağlıyor. Oluşturduğunuz metin, tablo ya da çizim dosyalarını farklı işletim sistemlerinde de başarılı bir şekilde açabilirsiniz. Diğer Office programları ile oluşturulan dosyaları da Libre Office üzerinde kullanabilrisiniz.

Pardus Office Programları Kurulumu
Pardus İşletim Sisteminde Office Programları Nasıl Kurulur?

Libre Office Pardus Kurulumu

Libre Office programını kurmak için mutlaka kurulu olan Libre Office’yi kaldırmanız gerekir. Synaptics paket yöneticisinin arama kısmından programı bulabilirsiniz. Kurduğunuz Libre Office programında birçok özellik yer almaktadır.  Libre Office Office programları ile oluşturulan dosyaları kolayca desteklemektedir. ODF’nin de kullanımını sağlayan Libre Office Pardus üzerinde kolaylıkla çalışabiliyor. Sizde Libre Office sayesinde Pardus sisteminde ofis programını çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Psrdus, Windows işletim sistemine göre çok daha güvenlidir.

Daha Fazla Bilgi ve Yazılarımızdan Haberdar Olmak İsterseniz İletişime Geçebilirsiniz İkinci Web Sitemiz: www.tpkmedya.com.tr

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA