Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

PHP ile İyzico Sanal Pos Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

PHP ile İyzico Sanal Pos Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

PHP ile İyzico Sanal Pos entegrasyonu nasıl yapılır merak edilmektedir.  E-ticaret sitelerinin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Çünkü kredi kartı ile ödemek almak için etkili olmaktadır. Bu da İyzico Sanal Pos  işlemlerinin sitelerde kullanılmakta olması PHP yazı dili ile sağlanmaktadır.

Paytr sanal pos nedir kısmı hakkında detaylı bilgileri incelemek gerekmektedir. İnternet siteleri içerisinde genel olarak ödeme işlemlerinin dijital ortamlardaki adı olarak bilinmektedir. Paytr Sanal pos entegrasyonu yapan firmalar yer almaktadır. Bu işlemler bankalar tarafından meydana gelmemektedir. Çünkü bu alanda çalışmalarını sunan firmaların bankalar ile yaptıkları anlaşmalar olarak gözlenmektedir. Bu alanda çalışmalarına devam eden birçok kurum yer almaktadır. Böylece her kurum kendi için en uygun olanı rahatlık ile bulabilmektedir.

İnternet sitelerinde kredi kartı ile ödemek almak istendiği anlarda belirli adımları bilmek gerekmektedir. Böylece devreye sanal pos girmektedir. Sanal pos hizmetleri sunan bankalardan ayrı ayrı anlaşmalar olabilmektedir. Fakat İyzico tek bir yerden açılmak için ücretleri ya da yıllık ücretleri durumları göstermemektedir. Bu sayede tek bir alanda hizmetlerini öne çıkarmaktadır.

İyzico İle Nasıl İlerlenmektedir?

İyzico ile nasıl ilerlenmektedir kısmı merak edilmektedir. Çünkü belirli adımları uygulamak istenen sonuçlar için etkili olmaktadır. Paytr sanal pos entegrasyonu yazılımı için farklı örnekler yer almaktadır. Örnekler olduğu gibi belirli adımlar ile anlık meydana gelmektedir. Bu süreçlerde;

 1. İyzico.com adresine gitmek ve giriş yapmak gerekmektedir.
 2. Fakat İyzico.com üzerinde hesapları olmama durumlarında yeni bir hesap oluşturmak gerekmektedir.
 3. İşletme bilgileri ile beraber domain isimleri tanımlanmaktadır. Hesaplar varsa devam edilmektedir.
 4. İyzico alanında yer alan apiyle alakalı tüm bilgiler güncel olarak yer almaktadır. Sandbox deneme hesabında olan yazılımcılar olarak tanımlamaları yapılan adrese girilmektedir.
 5. Kök dizinimlerinde İyzico – api adında klasör oluşturmak gerekmektedir.
 6. Klasör iç kısmına indirilecek dosyalar atılmaktadır.
 7. İyzico class yapıları klasör olarak oluşturmaktadır. Bunun ardından içine atıldıktan hemen sonra denemeler başlamaktadır. Çünkü gerekli adımlar meydana gelmektedir.
 8. Hatta İyzico – api klasör yapısı içinde İyzicobootstrap.php ile indirilen dosyaların yer alması gerekmektedir.
 9. Bir adet index.html bir adet de odemeyapislem.php dosyaları kullanmak gerekmektedir.
 10. İndex.html dosyası içine gerekli php kodları eklenmektedir. Çünkü asıl çalışma durumu burada meydana gelmektedir.
 11. Ardından odemeyapislem.php adresine gidilerek gerekli kodlar eklenmektedir. Çünkü bu adımda tanımlamalar önemli olmaktadır.
 12. io kısmından da çalışmalar doğru mu test etmek gerekmektedir.

İşlemler bu adımlar ile tamamlanmaktadır. Çünkü en son adımda odemeislem.php sayfa kodları açıklama satırında yer almaktadır. Böylece PHP ile İyzico sanal entegreler meydana gelmektedir. Her adım dikkatli gözlenmektedir. Dilediğiniz an kaliteli hizmetler için arayarak bizlerden istenilen hizmetler uygun fiyatlar ile alınabilmektedir.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA