Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

PROFESYONEL WEB SİTE TASARIMI NASIL OLMALIDIR ?

Diş-Hekimi-Web-Sitesi-Tasarımı

Bir profesyonel web sitesi oluşturulurken, siteyi ziyaret eden kişiler tarafından daha kolay algılanması , bilgi verici, etkileyici ve doğrudan iletilmesi önemlidir. Web sitesinde ziyaretçiler aradığı içeriği daha kolay anlamak ve bulmak ister. Web sitesi karışık yapıda olan , içinde fazla link bulunduran içerikler ziyaretçilerin web sitesinde gezinmesini zorlaştıracaktır. Bu yüzden web sitesi oluştururken daha sade ve etkileyici olması sağlanmalıdır bu sayede web sitesi içinde gezinen ziyaretçiler işlemlerini daha kolay sağlamış olacaktır.

Sizde kurumsal web sitesi yaptırmak isterseniz bizlere WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz. Veya 0551 123 9331 nolu telefon numarasından da ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

TPK Medya Yazılım & Reklam Ajansı

Kurumlar ve firmalar web sitesi oluştururken sade ve etkili bir web sitesi oluşturmayı hedeflerler. Karmaşık , dağınık olan web sitelerine göre daha çok tercih ederler çünkü web sitesinde mesajın daha etkili kısa bir yoldan iletilmesini sağlamayı amaçlarlar.

İnsanlar web sitelerinde her geçen gün daha fazla zaman geçiriyor. İhtiyaçlarını web sitelerinden gidermeleri firmalar ve kurumları web sitesi konusunda önemli bir konuma getirmekte. Firma ve kurumların satış yapma, büyük kitlelere ulaşabilme satış yapmak için bir seviye atlamaları için web site tasarımı , içeriği çok önemlidir. Web site oluştururken önemli hususlardan birisi önce bir taslak oluşturmaktır. Sonra diğer sitenin diğer kısmına geçilmeli.

Planlı şekilde ilerlenmelidir. Site içinde hangi renkler olacağına, içerik olarak hangi fotoğraf kullanılacağı, nasıl yazılar yazılacağına önceden karar verilip ona göre site taslağı oluşturulmalıdır. Web sitesi için oluşturduğunu taslak kafanızda oluşturduğunuz da yapmanız gereken bir şey de yazılıma geçiştir. Yazılım içinde belirli bir seviyede olmanız gerekir çünkü işin içinde kodlama olacaktır.

Tasarımdan yazılıma geçiş aşamaları nelerdir?

  1. Tasarımı yazılıma çevirmek için HTML ve CSS dilleri kullanılmalı.
  2. Dosyalar sıkıştırılmalı.
  3. Fotoğraf seçimine dikkat edilmeli ne çok büyük ne çok küçük olmalı.
  4. Yazı renkleri iyi seçilmelidir. Okunurken yazılar anlaşılmaz bu tür hatalar yapılmamalı. Okunaklı rengi ve fontu doğru ayarlanmalıdır.
  5. Web sitesi yazılarının hiçbir yerde benzeri olmamalı.
  6. Fotoğrafların bazılarında telif hakkı bulunduğu için fotoğraf seçerken bu tür durumlara dikkat etmelisiniz.
  7. Web sitesi için kullanılan fotoğrafların boyutu küçültülmeli ve sıkıştırılmalıdır. Bunu yaparken görselin kalitesinin düşmediğine emin olun çünkü kalitesiz görseller web sitesinde kötü görüntüye yol açacaktır.
  8. Web sitesi mobil uygulamalarına açık olmalıdır. Mobil uyumlu olduğunda siteye giriş kolay olmalıdır.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA