Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Spam Ne Demek, Spam Mesaj ve Mail Nedir?

Spam Nedir sizlere bu konu hakkında bilgi vereceğiz. Almak istemediğimiz bir mesaj bize zorla gönderildiğinde buna spam denir. Genellikle ticari şirketler tarafından gönderilen bu mesajlar, posta kutumuzda istemediğimiz ve ilgilenmediğimiz mesajlarla dolmasına neden olacaktır. Cep telefonlarımıza da spam gönderilebilir. Ancak cep telefonu bilgileri ücretli olduğu için spam göndermenin en ucuz yolu e-postadır. Bu mesajların gönderilmesindeki asıl amaç maddi fayda sağlamaktır.

Sürekli spam almak insanlar için can sıkıcı olabilir. Cep telefonlarında sürekli e-posta bildirimleri var ve birçok kişinin ortak sorunlarından biri posta kutularının gereksiz mesajlarla doldurulması ile önemli e-postaların kaybolması sorunudur. Spam üzerindeki yasal yaptırımlara rağmen, bu ucuz pazarlama yöntemi hayatımızda uzun süre yok olacak gibi görünmüyor.

Bazı posta sunucuları spam koruması sağlar. Kendi sunucularını kullanan kişilerin spam’dan kaçınması daha zordur. Ancak büyük mail sunucularının bile %100 spam koruması sağlayabileceği söylenemez. Bu nedenle, spam e-postalar size büyük rahatsızlık verdiğinde kendi koruma yöntemlerinizi uygulamanızda fayda var.

Daha fazla bilgi almak isterseniz iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.

Spam  Mail Nedir?

Spam, size gönderilen e-postadan daha fazlasıdır. Akıllı telefonunuz ve sosyal medya hesaplarınız da spam tehdidi altındadır. Bu dönemde özellikle öne çıkan bu zararlı e-postalardan biri de kredi teklifleridir. Birçok dolandırıcı artık bu yöntem ile kendilerini banka veya hayır kurumu olarak tanıtarak insanlardan para toplamaya çalışmaktadır. Dolandırıcılığın tek tehlikesi spam veya mesajlar değildir. Bu e-postalara eklenen ek dosyalar ve ekte bulunan dosyayı açmanız halinde sabit diskinizde veri kaybına ya da virüs bulaşmasına neden olarak bilgisayarınız için büyük riskler getirecektir..

Tüm bunlardan korunmak için güvenli bulmadığınız, şüpheli olduğunu düşündüğünüz hiçbir siteye e-mail adresinizi ve  kişisel bilgilerinizi vermeyin. Bilgisayarınızı kaliteli bir anti-virüs programı ile koruyun. Aldığınız iletiyi dikkatle okuyun ve anlamsız, tekrar eden cümleler ve kelimeler görürseniz ve sizi sürekli bir bağlantıya tıklamaya zorluyor ise bu iletiyi dikkate almayın ve linke tıklamayın..

Spam mesaj ve maile yanıt vermeyin ve asla sizden istedikleri kredi kartı numarası gibi bilgileri paylaşmayın. Eğer cevap verirseniz sistem, gelen iletinin güvenilir olduğuna kanaat getirecek ve filtrelemeyecektir.  Bilgisayarınızdaki anti-virüs programı ve güvenlik duvarı her daim açık olsun. Bu yöntemleri uygulayarak internet kullanımınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA