Title Nedir?

Sektör içinde pek çok kişinin kullandığı bir kelime olan Title, anlam olarak başlık, isim ve sıfat gibi anlamlara gelmektedir. SEO terimlerinde bilindik olan title sektörde daha çok başlık anlamında kullanılmaktadır.

Bir sayfanın kodları html tag alanında bulunmaktadır. Web sitesi sayfa kaynağında <title> SAYFA BAŞLIĞI </title> olduğunu görürsünüz. Açık web sayfalarında tarayıcı sekmesinde de title görülür.

Arama motoru botlarının ilk olarak gözlemlediği yerlerden birisi <title> SAYFA BAŞLIĞI </title> arama botlarına tanıttığı gibi kullanıcılarında arama motorunda sonuçları gözlemledikleri başlıklardır. Bundan dolayı başlık kullanımına çok dikkat edilmesi gerekmektedir. İçeriğinizde kullandığınız görseller, başlıklar veya metinler ne kadar kaliteli olursa olsun kullanıcıların dikkatin Bundan dolayı kullanıcıları kendi başlığınız altına çekmek için başlık seçimlerini daha cezbedici seçmelisiniz.

Kurallara uygun olarak yazılan karakterlerin yetmişi geçmesi gerekiyor eğer yetmiş karakteri geçiyor ve uzun bir başlık seçtiyseniz arama motorunda yetmiş karakteri geçtikten sonra “…” ifadesini göreceksiniz. Bu yetmiş karakteri geçtiğiniz için geri kalan karakterleri size gösteremeyecektir. Bir tercih edilmeyen kısımda otuz beş karakterden kısa olmamasıdır. Bu hususlara dikkat edilerek web sayfanızı ayarlayabilirsiniz.

YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. * GEREKLİ ALANLARI DOLDURUN
Bu HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz: