Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Türkiye’nin En Çok Ziyaret Edilen 20 Web Sitesi

Turkiyenin-en-cok-ziyaret-edilen-20-web-sitesi

Burada Türkiye’nin en çok ziyaret ettiği 20 web sitesini inceleyeceğiz. SimilarWeb paylaşımlarına göre ülkemizde en yaygın kullanılan web sitesi “google.com”. Arama motorunda haberler, araştırmalar, e-ticaretler, sosyal medyalar gibi pek çok web sitesi bulundurmakta. Türkiye’nin en çok ziyaret ettiği 20 web sitesi aşağıda inceleyelim.

Google

Dünyanın çok yaygın kullandığı bir arama motorudur. Ülkemizde de en çok kullanılan bir web sitesidir. SimilarWeb paylaştığı bilgilere bakıldığında Google.com listenin en başındadır Google.com.tr web sitesi listenin 7. Sırasında bulunuyor.

YouTube

Turkiyenin-en-cok-ziyaret-edilen-20-web-sitesiGoogle’ın sahibi olan Youtube, listemizin 2. Sırasındadır. Dünyanın birçok yerinde yaygın olarak kullanılan YouTube diğer web sitelerinin önüne geçerek en çok ziyaret edilen web sitesi konumuna geçmiştir.

Facebook

Facebook bir dönemler yaygınlığı bir anda artan bir sosyal medya platformudur. Türkiye’de en çok kullanılan 3. Web sitesidir ve hala popülerliğini kaybetmeden kullanıcıları tarafından ziyaret edilmekte.

Twitter

Listemizin 4. Sırasında sosyal medya platformu olup yaygın kullanılan Twitter yer almaktadır.

Instagram

Günümüz dünyasının en çok kullanılan popüler sosyal medya platformunda yer alan Instagram, listenin 5. Sırasında yerini alıyor ve daha çok mobil cihazlardan ziyaretçi kullanımı vardır.

Hürriyet

Hürriyet, haber odaklı bir site ve en yaygın ziyaret edilen bir web sitesidir. Ülkemizde en saygın haber kurumu olan Hürriyet 6. Sırada yerini alıyor.

Google.com.tr

Google’ın TR uzantı sahibi Google.com.tr web sitesi sıralamasında 7. sıradadır.

Sabah

Hürriyet web sitesinden sonra haber odaklı yaygın kullanılan web sitesi Sabah’tır. Sabah.com.tr, en çok ziyaret edilen web siteler arasında 8. sıradadır.

Sözcü

Türkiye’de çok okunan gazetedir. Sözcü web sitesi ülkemizde en çok ziyaretçi alan siteler arasında 9. sıradadır.

Milliyet

Haber odaklı web siteler arasında yaygın olarak kullanılan sitelerden olan Milliyet , Ülkemizde en çok ziyaret edilen siteler arasında 10. web sitesidir.

EBA

Dünyayı saran corona virüs salgını ile online eğitime başlanılan EBA, öğrenciler, öğretmenler ve velilerin sık kullandığı bir web sitesi haline gelmiştir. Ülkemizde EBA ziyaret edilen web site sırasında 11. sırada yer alır.

Sahibinden

İlan platformu olan Sahibinden web sitesi ziyaretçi bakımından ülkemizde web sitesi kullanımı bakımından 12. sırada.

e-Devlet

Devlet işlerinin online olarak yapılmasında yardımcı olan e-Devlet, sık kullanımı ile ülkemizde ziyaretçi bakımından listemizin 13. sırasında.

Trendyol

Trendyol, online alışverişin son zamanlarda en çok takip edilen bir sitesidir. Yaptığı reklamlarla birçok ziyaretçi ve müşteriyi kendine çekmeyi başarmıştır. Bu sayede e-ticaret konusunda en popüler sitesi haline gelmiştir. Ülkemizde site ziyaretçi bakımından 14. sıradadır.

Hepsiburada

Online alışveriş ve e-ticaret sitesi olarak kullanılan Hepsiburada, Trendyol’dan sonra ülkemizde en yaygın ziyaret edilen web sitesidir ve listemizin 15.sırasında yer alır.

Haber7

Haber odaklı bir diğer web sitemiz Haber7, ülkemizde ziyaret edilen web siteler arasında 16. Sırada.

Habertürk

Başlangıcı günlük gazete olan ve zamanla online olarak devam eden Habertürk, Ülkemizde ziyaret edilen 17. Web sitesidir.

n11

n11, e-ticaret platformda en yaygın kullanılan bir web sitesidir. Ülkemizde yaygınlığı 18.dir.

Ekşi Sözlük

Ülkemizde yaygın kullanımı bakımından Ekşi Sözlük, ülkemizde web sitesine en ok ziyaretçi alımı ile 19. Sıradadır.

Mynet

Ülkemizde yaygın olarak ziyaret edilenler listesinde 20. sırada yer alır.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA