Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Web Tasarım Nedir? Profesyonel Web Tasarım Ankara Fiyatları 2021

Web tasarım, internet sitesi tasarımı anlamına gelen bir ifadedir. Pek bilinen bir ifade olmamasına rağmen aslında herkesin bildiği bir şeydir çünkü girdiğiniz herhangi bir sitede gördüğünüz her şey web tasarımı sayesinde yapılmaktadır. Siteler için yapılan bu tasarımlar web tasarım kavramını oluşturmaktadır. Peki sayfanız için oldukça önemli olan web tasarım nedir?

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım herhangi bir sitedeki içeriklerin bir düzen içerisinde verilmesi olarak tanımlanabilir. İnternet sitelerinin artmasıyla oldukça geniş bir iş alanı haline gelen web tasarım grafik tasarımı olarak da düşünülebilir. Web tasarımı iki şekilde olmaktadır: Hazır tasarımlar ve özgün tasarımlar.

Hazır tasarımlar açık kaynaklı oluşturulan ve herkes tarafından kullanılabilen tasarımlarken özgün tasarımlar ise adından da anlaşılabileceği üzere sayfaya özel yapılan tasarımlardır. Hazır tasarımlar birçok kişi tarafından kullanılmaktadır, fakat Google’ın sayfanın içerik ve tasarım özgünlüğüne verdiği önem nedeniyle arama sonuçlarında genellikle özgün tasarımlara sahip olan siteler çıkmaktadır.

Dolayısıyla, özgün hazırlanmış bir web tasarımına sahip olduğunuzda sitenizin başarısı artmaktadır. Biz tpkmedya olarak sayfanız için en uygun tasarımı hazırlayarak sayfanızı ön plana çıkaracak şekilde hizmet vermekteyiz. 

Web Tasarım Avantajları Nelerdir?

Sayfaya özel yapılan özgün bir web tasarımının avantajları oldukça fazladır. O avantajlar şunlardır;

Arama Motorunda Üst Sıralara Çıkarsınız

Web tasarımınız özgün olduğunda herkesin kullandığı hazır tasarımları kullanmadığınız için arama motorunda öne çıkmanızı sağlayacak SEO puanınız artmaktadır. Böylece Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında daha üst sıralarda yer alırsınız. Tpkmedya olarak verdiğimiz web tasarım hizmeti sayesinde siz de kendinize özel tasarımlar yaptırarak üst sıralara ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için internet sitemizi incleyebilir veya 0551 123 9331 numarasını arayabilirsiniz. 

Kullanıcıların Dikkatini Çekersiniz

Herkesin kullandığı tasarımdan farklı bir tasarım kullandığınızda sitenize giren kullanıcıların dikkatini çekersiniz. Bu durum kurumsallığınızı arttırmanın yanı sıra daha çok kullanıcının sayfanıza girmesini sağlamaktadır. Ayrıca firmamızdan aldığınız tasarımlar sayesinde herkesten farklı ve dikkat çekici tasarımlara sahip olacağınız için kullanıcıların ilgisini çekerek sitenize daha çok giriş yapmasını sağlayabilirsiniz. 

Olumlu Bir İmaj Çizersiniz

Kendinizi bir kullanıcı olarak düşünün. Girdiğiniz sayfanın iyi ve özel hazırlanmış bir tasarımı olduğunu gördüğünüzde girdiğiniz site aklınızda olumlu bir imaj bırakır ve site hakkında olumlu şeyler düşünürsünüz. Bu yüzden kullanıcıların dikkatini çekecek tasarımlar kullanarak herkesten bir adım önde olabilirsiniz. 

Daha Fazla Kullanıcıya Ulaşırsınız

Firmamızın hazırladığı özgün tasarımları kullandığınızda arama motoru sonuçlarında daha üstlerde yer alacağınız için dolayısıyla daha fazla kullanıcıya ulaşmış olacaksınız. Herhangi bir içerik değişimi yapmadan sadece sitenizin tasarımını değiştirerek daha fazla kullanıcıya ulaşmak işte bu kadar basit. 

Kendinizi Özel Hissedersiniz

Başarıya ulaşmanın en etkili yollarından birisi de kendinizi ikna etmekten geçmektedir. Eğer ki sitenizin başarılı olduğunu hisseder ve her anlamda olumlu yorumlar alırsanız bu durum sizi ikna ederek işinizi daha iyi yapmanızı sağlar.

Web tasarım hizmetiyle elde ettiğiniz kusursuz tasarım ve kodlama size özel hissettirir. Bugüne kadar çalıştığımız müşteriler doğrultusunda %99 müşteri memnuniyeti sağladık. Hemen her müşterimize farklı tasarımlar ve tam SEO uyumlu yazılım ile özel olduklarını anlattık. Eğer sizde bizi tercih etmek isterseniz sitede bulunan iletişim kanallardan birini kullanarak, ulaşabilirsiniz.

Rakiplerinizden Bir Adım Daha Önde Olursunuz

Hemen herkes kolaya kaçarak her firma tarafından tercih edilen, çok bilindik temalara yönelir. Fakat bu durum avantajdan çok dezavantaj sağlamaktadır. Örnek vermek gerekirse “Sahibinden.com” sitesinin temasına benzer olan bir temayı yeni sitede kullanırsanız, müşterileriniz tarafından ya dolandırıcı olarak algılanırsınız ya da büyük bir güven zedelenmesi yaşarsınız. Ama tam aksine özel bir tasarım yaptırırsanız. Kurumsal anlamda çok daha dikkat çekici olacağınız için rakiplerinizden bir adım ileriye gitmiş olursunuz.

Web Tasarımın Temel Unsurları Nelerdir?

Web tasarımın bazı temel unsurları bulunmaktadır. Bu temel unsurlar olmadıktan sonra web tasarım hizmetinden verim almanız mümkün değildir. Eğer ki maksimum verim alarak muazzam bir site elde etmek istiyorsanız, unsurları göz ardı etmemelisiniz. Web tasarımın temel unsurları şunlardır:

Renk Seçimi

Renk seçimi genel olarak bakıldığında firmanın marka, sektör ve logosuna bağlı olarak tercih edilmelidir. Bu üçlüye bağlı kalınarak seçilen renkler kurumsal kimliği yansıttığı için çok daha profesyonel bir görünüm elde edilir. Ayrıca bu unsur insanların hafızasında da kalacağı için oldukça önem taşımaktadır. Örneğin sarı dediğimizde Sahibinden sitesi akla gelirken mavi dediğimizde Facebook akla gelmektedir.

Yazı Tipi (Font) Seçimi

Yazı tipi, web tasarımda çok dikkat edilmeyen ama sitenin görünüşüne oldukça etki eden unsurlardan birisidir. Bir internet sitesinin kaliteli görünüme sahip olmasındaki can alıcı nokta yazı tipidir. Yazı tipi ne kadar modern ve site sektörüne hitap ediyorsa, site o kadar güzel görünecektir. Bazı tarayıcılar güvenli font seçimi yapmaktadır. Bu seçim dışında olan fontları ya hatalı ya da eksik olarak göstermektedir. Bu durumda müşteriler için oldukça güven zedeliyici olur.

Grafik Seçimi

Resim, gif ve video seçimi internet sitesinin hızına doğrudan etki eden faktörlerden birisidir. Bu noktada grafik seçimi oldukça önemlidir. Boyutu büyük olan resim, gif veya video tercih edilirse site hızını bir hayli yavaşlatacak ve potansiyel müşterilerin daha siteyi ziyaret etmeden uzaklaşmasını sağlayacaktır.

Düzenin Oluşturulması

Bir internet sitesini çekici kılan altın oran bulunmaktadır. Bu altın orana uyulduğunda insanların zihninde güvenilir ve kaliteli hissiyatı tetiklenir. Biz web tasarım hizmetini veren bir firma olarak altın orana çok dikkat etmekteyiz. Eğer bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz tasarım düzeni, müşterileri ürünü satın almaya itecektir.

Her sitenin bir düzeni olmaktadır. Bu düzenin en başarılı konuma ulaşabilmesi için sade, modern ve profesyonel bir görünüm sağlanmalıdır. Her kutucuk hizalı, her yazı açıklayıcı, her kategori ise planlanmış olmalıdır.

İçerik Planlaması

Tüm SEO kuralları ve tasarımdan hariç olarak arama motorlarında üst sıralara çıkmanızı sağlayacak olan içerik web tasarımın en önemli unsurudur. Bir içerikten beklentiniz nedir? Kaliteli görsellere sahip olması, açıklayıcı olması, net olması ve fazla kelime kullanıp tekrara düşmekten kaçınmış olması diye düşünüyoruz.

TPKMedya olarak tüm içerik planlamasını alanında uzman teknik ekibimizle yapmakta olup, 2 kere editör kontrolünden geçirmekteyiz. Bu sayede en kaliteli içerikleri elde ederek sitenize ekliyor ve web tasarım hizmetinden alacağınız verimi maksimum seviyeye taşıyoruz.

Web Tasarım Ücretleri

Web tasarım hizmetinde a’dan z’ye her detay düşünülerek kullanıma hazır bir site elde edilmektedir. Sitenin teması, yazılımı, görünümü, içerikleri ve her cihaza uyumlu olması gibi birçok detay web tasarım hizmetinin içeriğini kapsar. Bu kapsamda web tasarım ücretleri belirlenir ve müşteri sunulur.

TPKMedya olarak sağladığımız web tasarım hizmeti hakkında kesin bir ücret söylemek maalesef mümkün değildir. Web tasarım ücretlerinin belirlenmesinde ilk olarak müşterinin istekleri dinlenir akabinde bir planlama yapılır. Bu planlama müşteri tarafından da olumlu görüldüğü taktirde sizlere en uygun sunabileceğimiz teklifi yaparız. Sunulan teklifi kabul etmeniz durumunda web tasarım hizmetine başlar ve en kısa süre içerisinde de teslimi yaparız. Bizimle iletişime geçmek için 0551 123 9331 numarasını arayabilir veya sitede bulunan iletişim kanallarından birisini tercih edebilirsiniz.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA