Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Website Üzerinden Para Kazanmanın 20 Yolu

Website Üzerinden Para Kazanmanin 20 yolu

Artık website çevrimiçi hale getirdiğinize göre, bundan nasıl para kazanabilirsiniz? Sitenizden para kazanmaya başlamanın en iyi yollarını bugün paylaşıyoruz.

Web sitenizden para kazanmanın en iyi yolları şunlardır:

Bağlı pazarlama

Bağlı kuruluş olmak, bağlantınız aracılığıyla bir satın alma gerçekleşirse komisyon kazanma karşılığında web sitenizin ziyaretçilerine bir ürün veya hizmet tanıtmanız anlamına gelir.

TripAdvisor, Etsy ve Nike gibi büyük markalar da dâhil olmak üzere binlerce ortaklık programına erişmek için Awin ağına katılın.

Ardından, web sitenizde seçtiğiniz ortakların ürünlerinden bahsederken bir bağlı kuruluş bağlantısı (Awin tarafından sağlanır) ekleyin.

Skimlink’leri kullanın

Skimlinks, sitenizdeki bağlantılar aracılığıyla yapılan satın almalardan komisyon kazanmanıza izin vermesi bakımından Awin’e (ve diğer bağlı kuruluş ağlarına) oldukça benzer.

Aradaki temel fark, istediğiniz zaman ve istediğiniz şekilde bireysel ortaklık bağlantıları oluşturmanıza izin vermenin yanı sıra, içeriğinizden otomatik olarak para kazanmak için Skimlinks’in web sitenize de kurulabilmesidir.

İçeriğinizde Skimlinks ağının bir parçası olan bir satıcıya bağlantı verirseniz, Skimlinks bağlantıyı otomatik olarak bir satış ortağı bağlantısına dönüştürür!

Bir ziyaretçi bağlantınız aracılığıyla bir satın alma işlemi yaparsa size ödeme yapılır ve komisyonlar %2 ile %10 arasında değişir.

Banner reklamları ekleyin

Bir ziyaretçinin son internet aramasıyla alakalı reklamlar oluşturmak için kodu kopyalayıp sitenize yapıştırarak Google Adsense veya Media.net’i kullanarak ağ reklamlarını kolayca oluşturabilirsiniz.

Taboola, içeriklerinden para kazanan blogcular için giderek daha popüler hale gelen bir başka hizmettir. Reklam verenlerin ağlarındaki ilgili makaleleri (bannerler yerine) görüntüleyerek çalışır.

Bu ağlar, bir ziyaretçi bir reklamı her tıkladığında (tıklama başına maliyet veya TBM) veya 1.000 gösterim başına (gösterim başına maliyet veya BGBM) size ödeme yapar.

Ayrıca ilgili ürün/hizmete sahip şirketlere doğrudan banner reklamlar da satabilirsiniz. Bu seçenek çok daha karlı olabilir, çünkü oranları yalnızca kendiniz belirlemekle kalmayacak, reklam veren de (umarız) hedef kitlenizin hedeflediği kitle olduğunu bilecektir!

Metin bağlantısı reklamcılığını kullanın

Bir reklam verenin website (içerik içi reklamcılık) temel metin bağlantıları sunun ve aylık sabit bir ücret alın (örneğin 20 TL). Alternatif olarak, tıklama başına ücret alabilirsiniz.

Teklifinizi listeleyebileceğiniz Backlinks  ve LinksPanel gibi birçok pazar yeri var.

E-posta abonelerine satış

Blog yazarlarından duyduğumuz en büyük pişmanlık, bir e-posta listesine daha erken başlamamaktır.

Bu nedenle, hedef kitlenizi yakalamak ve siteden ayrıldıktan sonra onlarla iletişim kurmak için ilk günden itibaren AWeber’de bir hesap edinin.

Ardından, ilgilenebilecekleri önerilen ürünlerle (ortak promosyonu) onlara e-posta gönderebilir ve kaydolmaları veya bir şeyler satın almaları durumunda çeşitli komisyonlar kazanabilirsiniz.

Sponsorlu gönderiler yayınlayın

Bazen advertorial olarak da bilinen sponsorlu gönderiler, genellikle reklamverenin web sitesi bağlantısını içeren bir makale biçimindeki reklamlardır.

Bir reklamveren size makaleyi gönderebilir, ancak onlar için içerik yazabilirseniz, zamanınız için de ücret alabileceğiniz için para kazanırsınız.

Facebook’ta blogger ağ gruplarına katılın ve website paylaşın, çünkü reklam verenlerin aradığı yer orası.

Not: Reklam yönetmelikleri, sitenizde bir makaleyi üçüncü bir şahıs tarafından yayınlamanız için size ödeme yapıldıysa, sayfanın bir yerine her zaman “Sponsorlu Gönderi” yazmanız gerektiğini belirtir.

Ürünleri inceleyin

Bu, özellikle yeni ebeveynler veya hevesli oyuncular gibi niş bir okuyucu kitleniz varsa geçerlidir.

Ancak okuyucularınız belirli bir havuzdan olmasa bile, yine de ürün testi sos trenine binebilirsiniz. Ürünü denedikten sonra ürün hakkında bir inceleme yazmaktan memnun olduğunuz sürece, şirketler size bazı ücretsiz ürünler göndermekten ve hatta muhtemelen size ödeme yapmaktan mutluluk duyacaktır!

En yeni fırsatlardan yararlanmak için mümkün olan en kısa sürede Toluna’ya kaydolun.

Dijital ürünler satmak

e-Kitaplar, yazdırılabilirler, grafikler, şablonlar ve podcast’lerin tümü, sitenizden sürekli olarak pasif bir gelir elde etmenize yardımcı olabilecek dijital ürün örnekleridir.

5.000 kelimelik bir e-Kitap için yaklaşık 2,99 TL ücret alabilirsiniz – kulağa pek hoş gelmiyor, ancak ayda 20 e-Kitap satışı yakında eklenecek.

İlham ve fikirler için Envato Marketplace’e göz atın.

Fiziksel ürünler satmak

Kendi fiziksel ürünlerinizi de satmak için web sitenizi bir üs olarak kullanın. Örneğin, insanların satın alacağını düşünüyorsanız, Zazzle ile t-shirt veya kupalar için tasarımlar oluşturabilirsiniz – belki de sitenizin üzerinde marka bilgisi varken bile.

Ayrıca eBay’de veya Etsy gibi diğer sitelerde satmak için el yapımı ürünler de oluşturabilirsiniz.

Ancak nerede satış yapıyorsanız yapın, sitenizden pazaryerine bağlantı verdiğinizden emin olun – doğrudan yarasa, bu size platformdaki diğer satıcılara göre bir avantaj sağlayacaktır.

Bir iş dizini ekleyin

Şirketlerin, işletmelerinin listelenmesi için size belirli bir ücret ödediği bir işletme rehberi sayfası oluşturun.

Aylık veya yıllık bir listeleme ücreti alabilir ve sitenizin trafik seviyelerine bağlı olarak yılda 20 – 500 TL (ve üzeri) arasında herhangi bir ücret alabilirsiniz.

Örneğin, ses sistemlerini inceleyen bir web siteniz olduğunu varsayalım. Amazon gibi sitelerin muhtemelen zaten oldukça popüler olduğunu varsayarsak,  bağımsız perakendecilerden (hem çevrimdışı hem de çevrimiçi) birinci sınıf hoparlörler satan yerleri listeleyen bir sayfada yer almaları için ücret alabilirsiniz.

Premium makaleler yayınlayın

İnanılmaz derecede faydalı içerik oluşturabilirseniz, bundan kazanabilirsiniz.

Diyelim ki bir oyun web siteniz var ve bir makalede az bilinen bazı stratejileri paylaşabiliyorsunuz. Birkaç ipucu paylaşarak ve ardından en değerli bilgiler için parola korumalı bir sayfaya (bu, WordPress’te bir seçenektir) bağlanarak ziyaretçiyi bağlayabilirsiniz.

Okuyucu, PayPal aracılığıyla size bir ücret ödedikten sonra premium içeriğin kilidini açmak için şifreyi alır. İstediğinizi şarj edin, ancak 2 – 10 TL, birinci sınıf bir makale için gerçekçi bir fiyattır.

Üyelik forumu ekle

bbPress gibi ücretsiz WordPress eklentilerini kullanarak sitenize “üyelere özel” bir forum ekleyebilirsiniz. Daha sonra normal bir abonelik veya bir kerelik erişim ücreti alarak bundan para kazanabilirsiniz.

En önemlisi, kazanabileceğiniz miktar, forum üyeleri için ne kadar değer yaratabileceğinize bağlıdır. Forum üyelerinizi gerçek bir topluluğa dönüştürebilirseniz – ağ oluşturan ve ipuçlarını paylaşan bir topluluk – kazanan sizsiniz.

Çevrimiçi bir kurs oluşturun

Web sitesi için bir eklenti olarak çevrimiçi bir kurs oluşturun. Bu, ziyaretçilerin ek bilgilere erişmek için ödeme yaptığı başka bir ücretli premium içerik türüdür.

Kurs, ödeme yapan ve e-posta adresiyle abone olan kişilere AWeber aracılığıyla otomatik olarak teslim edilebilir veya daha geniş bir müşteri tabanına ulaşmak için kursu Udemy’ye ekleyebilirsiniz.

Örneğin, web siteniz sanat ve el sanatları hakkındaysa, bir ders öğretimi kursuna sahip olabilirsiniz.

Kendi ortaklık programınızı oluşturun

Bir kurs veya bir e-Kitap gibi kendi web sitesi ürün(ler)inizi oluşturduktan sonra, kendi ortaklık programınızı oluşturabilir ve sözcüğün yayılmasına yardımcı olmak için bağlı kuruluşları işe alabilirsiniz.

Bu, web siteniz için daha fazla ürün satışına ve daha fazla trafiğe yol açabilir. Bu bir kazan-kazan ve başlamanıza yardımcı olacak birçok ücretsiz WordPress eklentisi var.

Save the Student’ta birçok markayla çalışıyoruz ve çok azı bağlı kuruluş pazarlamalarını yürütmek için Awin gibi ağları kullanma eğilimindeyken, diğerleri ( en önemlisi Amazon dâhil ) bunu tek başına yapıyor. Başka bir deyişle, her iki yol da işe yarayabilir.

Bir ‘Beni İşe Al’ sayfası oluşturun

Bir websitesi oluşturduğunuzda, yandan da para kazanmanıza yardımcı olacak bazı yeni beceriler geliştireceksiniz.

Sitenizde bir ‘Beni İşe Alın’ sayfası oluşturun ve başlangıç ​​için serbest blog ve yazma hizmetleri sunun. Web sitenizin temellerini oluşturma konusunda daha ilgili bir rol aldıysanız, neden hizmetlerinizin reklamını bir geliştirici olarak yapmıyorsunuz?

Sitenizin ötesinde bu hizmetleri Upwork üzerinden de sunabilirsiniz. Serbest çalışan bir yazar, saatte yaklaşık 20 – 50 TL arasında oldukça iyi para kazanabilir.

Ve Upwork, oradaki tek serbest çalışan site değil.

Bağış isteyin

Web sitesi basit bir PayPal bağış düğmesi ekleyin ve içeriğinizi beğenirlerse insanlardan birkaç sterlin (size bir kahve satın almaya eşdeğer) bağış yapmalarını isteyin. Eğer varsa, Bana Kahve Satın Al sayfanıza da bağlantı verebilirsiniz.

Arkadaşınız ve benimki Wikipedia da dahil olmak üzere, en büyük web sitelerinden bazıları kısmen veya tamamen bağışlarla çalışıyor.

Bir Amazon mağaza sayfası oluşturun

Amazon’un güzelliği, isteyebileceğiniz hemen hemen her şeyi satmasıdır. Bu nedenle, web siteniz ne hakkında olursa olsun, Amazon’un alakalı ürünler satması için iyi bir şans var.

Website kolayca ayrı bir Amazon mağaza sayfası ekleyebilirsiniz ve insanlar sizi konunuzda bir otorite olarak görürlerse, hangi ürünleri deneyecekleri konusunda kendileriyle alakalı tavsiyelerinizi dinlerler.

Amazon’un kendi ortaklık programı vardır (buradan katılabilirsiniz ) ve okuyucularınızdan biri bağlantınız aracılığıyla bir şey satın alırsa, ürün satışlarında %1 – %10 komisyon arasında herhangi bir şey kazanırsınız.

YouTube’da video içeriği oluşturun

Web siteniz için video içeriği oluşturmak yalnızca ziyaretçileri eğlendirmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda size para da kazandırabilir.

Video içeriğinden para kazanmanın yollarından biri, onu YouTube’a yüklemek ve Google Adsense’i kurmaktır (Google’ın burada nasıl yapılacağına dair kullanışlı bir kılavuzu vardır ).

Video içeriğinizi oluşturduktan sonra YouTube videolarınızı blogunuza gömebilirsiniz. Videonuz viral hale gelirse, yüzlerce reklam geliri elde edebilirsiniz.

Danışman ol

Bir alanda uzmansanız, neden bir saatlik danışmanlık ücreti karşılığında bilginizi paylaşmıyorsunuz?

Web siteniz aracılığıyla reklam verin ve para kazandıran web seminerleri ve podcast’ler veya hatta ziyaretçilerin bilginizden yararlanmak için önceden ödeme yaptığı bir Skype araması aracılığıyla uzmanlığınızı sunun.

Hangi kanalı seçerseniz seçin, insanlar uzman açıklamalarınız ve görüşleriniz için website gelirse, size özel bazı tavsiyeler için ücret almayı kesinlikle düşünmelisiniz.

Web siteni sat

Hâlihazırda para kazandıran ve iyi düzeyde trafik alan bir website olduğunda, bir varlığınız olur.

Herhangi bir varlıkta olduğu gibi, web siteniz satılabilir ve zamanı geldiğinde Flippa  ve uygun bir şekilde adlandırılmış online platformlar gibi website  bir alıcı bulmanıza yardımcı olmak için oradadır.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA