Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

WordPress Ping Servisleri

WordPres Ping Servisleri

Site içeriğinin güncellendiğini sitelerin arama motorlarına bildiren mekanizmaya wordPress ping servisleri denir. Ping, yeni bir içerik yayınlamanız halinde veya halihazırda bulunan içeriğinizi güncellediğinizde WordPress’in diğer web sitelerini bilgilendirmek için kullandığı bir habercidir. Site içeriğinizde meydana gelen gelişmeleriniz ve güncellemeleriniz WordPres’in ping atması ile arama motorları, web siteleri, haber siteleri, dizinler ve diğer hizmetlere iletilir. 

Ping Servisi Nedir?

Dosyaların çok daha hızlı indexlenmesini sağlayan ping servisleri, yeni yazılan dosya hakkında bilgi edinilmesini sağlayan bir uyarı servisidir. WordPress ping servisleri bloglarınıza eklediğiniz veya güncellediğiniz yazılar ile yakından ilgilenerek, blogunuz ile ilgilenen belli başlı sitelere eklemenin ardından ping gönderir. Gönderilen ping sayesinde bu sitelerin botları içerik eklemesi yaptığınız siteye gelerek içeriklerinizi kontrol ederler. Bu esnada Google botlarının gelmesi de olası bir durumdur. Ping servisi nedir? araştırmanıza verilebilecek en net cevap ise; sitenizi veya blogunuzu her güçlendirdiğinizde dijital platformlara haber salan ajan olarak tanımlayabiliriz. 

Ping listenizin genişliği haber verdiğiniz yerlerin çokluğu ile alakalıdır. Yani geniş bir ping listesi demek, fazla sayıda sitenin sizin eklediklerinizden haberdar olması demektir. Seo uygulamasının bir parçası olarak bilinen ping, günlük ziyaretçi sayısının yükseklere çıkartılmasını sağlamaktadır. 

WordPres Ping Servisleri Listesi

Sitenizi güçlendirmek için WordPress Ping Servisleri kullanmaya karar verdiyseniz aşağıda verilmiş olan WordPress Ping Servisleri Listesi çok işinize yarayacaktır. 

  • http://rpc.twingly.com
  • http://api.feedster.com/ping
  • http://api.moreover.com/ping
  • http://www.blogdigger.com/RPC2
  • http://www.blogshares.com/rpc.php
  • http://www.blogstreet.com/xrbin/xmlrpc.vgi
  • http://bulkfeeds.net/rpc
  • http://www.newsisfree.com/xmlrpctest.php
  • http://ping.blo.gs/
  • http://ping.feedburner.com

Olabildiğince geniş bir ping listesi olduğunu bilmenizde fayda bulunmaktadır. Burada ilk on tanesini sizlere vererek bunları nasıl ekleyeceğiniz hakkında da sizlere yol gösterici bir açıklama yapalım. Listeyi eklemek istiyorsanız, Settings->Wiriting-> update services bölümüne gitmeniz ve listeyi buraya yapıştırmanız gerekmektedir. Basit işlemleri takip ederek kolaylıkla sizler de ping servislerinin sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. 

İlk kez böyle bir sistemi kullanacaksanız, servisleri güncelle bölümünden Ping-o Matic servisini görmeniz muhtemel. Bu servis WordPress’in standart olarak tanımladığı ping servisidir. Kişisel tercihlerinize göre sadece bu ping servisini kullanabileceğiniz gibi çok sayıda ping servisini de aynı anda kullanmanız mümkün. Ancak; burada dikkat etmeniz gereken husus, ping servisi kullanma işini makul sınırlar içerisinde tutmanız olacaktır. Çok sayıda ve niteliksiz ping yaparsanız Google bundan hoşlanmayacaktır. 

Özet

WordPress ping servisleri hakkında özet yapacak olursak, dijital dünyada öne çıkmak ve yüksek oranlarda üst sıralarda yer almak için sitenizde veya blogunuzda yapmış olduğunuz değişiklikleri ve yenilikleri görünür hale getiren sisteme ping servisleri denilmektedir. Bugün dijital dünyanın vazgeçilmezleri arasında yer alan bu mekanizma, çok sayıda internet sitesi tarafından da güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. Büyümenize katkı sağlayacak olan bu mekanizma, alanında uzman kişiler tarafından yönetildiği takdirde büyük kapıları sizler için açacaktır. 

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA