Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Whatsapp Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp konum ekleme daha çok işletmeler tarafından talep edilir ancak Whatsapp , mesajlaşmak için kullandığımız her akıllı telefonda bulunan bir uygulamadır ve buna ek olarak Whatsapp ’ı 2017 olgularına göre Dünya çapında 1,3 milyar kişi kullanmaktadır. Whatsapp ‘ı bu kadar çok kişi kullandığı için işletmelerin de bundan uzak kalması kaçınılmaz oluyor. Hatta bu sebepledir ki artık işletmelerin çoğu özel bir sürüm yayınlamaktadır . Bunun nedeni ise şahsi ve iş mesajlarını birbirinden ayırmaktır.

Whatsapp da Konum Gönderme Neden Önemli ?

Whatsapp, mesajlaşma özelliğinin dışında mesajlaştığımız kişi ile konum paylaşımı özelliği de sunar. Aslında kullanıcılar konum özelliğini pek çok kanal veya uygulama üzerinden gerçekleştirebilir fakat daha pratik yol olan Whatsapp üzerinden bu işlemi gerçekleştirmeleri daha kolaydır. İşletmeler için konum göstermenin önemi ise müşterilerine adres tarif etmeden kendi işletmelerinin konumunu kolaylıkla paylaşabilmeleridir.

Whatsapp Konum Gönderiminde Firma İsminin Çıkması

Konum göndermenin önemi dışında diğer önemli bir konu ise Whatsapp konum gönderiminde firma isminin çıkmasıdır . Bu durum müşteriler üzerinde önemli bir izlenim bırakmasına katkıda bulunur. Konum gönderme esnasında akıllı telefonlarınızda veya herhangi bir akıllı cihazınızda, ekranda etrafınızda bulunan işletme isimlerinin listelendiğini görürsünüz . Eğer bu listelenme sırasında kendi işletmenizin ismini göremezseniz aklınıza Whatsapp konumu gönderirken firma ismim neden çıkmıyor ? diye düşüneceksinizdir bunu şöyle çözebilirsiniz : Konum gönderimi esnasında sonuçlar arasında firma isminiz varsa üzerine tıklayın ve işletme isminizi Whatsapp ‘ ta konumunuz ile paylaşın.

Whatsapp Haritalarda Kayıt İçin Önerimiz

Eğer şans eseri bir yerlerde konumunuzun paylaşılmasını istemiyorsanız veya işinize yatırım yapmak istiyorsanız bu konuda size önerimiz şudur : Haritalara kaydolarak bu ihtiyaçlarınızın karşılanmasına imkân yaratabilirsiniz. Böylece siz işlerinizle ilgilenirken Whatsapp’ ta haritalar üzerinden en doğru şekilde işletmeninizin konumlanmasını sağlar.

Whatsapp Konum Gönderme Listesi

Whatsapp’ a en çok gelen sorulardan biri , Whatsapp konum gönderme ekranında aşağıda yer alan listede çıkan işletme isimleri üzerine gelmiştir. İşletme sahipleri konum gönderirken Listelenen işletmelerde kendi işletmesinin ismini görmek ister fakat tüm işletmelerin isminin görünmesi olası değildir. Bu konuda Whatsapp 20-30 metreye kadar bir pay içermiştir. Aynı zamanda konum belirlenirken kuş bakışı tekniği kullanılır. Kuş bakışı tekniği kullanıldığından işletmelerin ayırt edilebilmesi imkansızdır bu nedenle Whatsapp herhangi bir işletmenin bu listede yer alacağını üstlenememektedir.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA