Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Whatsapp Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp konum ekleme konumuza başlamadan Whatsapp hakkında biraz bilgi sahibi olalım isterseniz. Whatsapp, son dönemin en popüler uygulamalarından biri. Herkesin mesajlaşmak için kullandığı ve bunun haricinde birçok işlevi bulunan Whatsapp 2017 de yayımlanan rakamlara göre dünyada 1,3 milyar insan tarafından kullanılmakla beraber bu kullanıcıların uygulamayı  her gün kullanıyor. Bunlarla beraber Whatsapp’ın günlük mesaj trafiğinin 50 milyar mesaj civarında olduğu söyleniyor. Kulağa büyüleyici gelen bu rakamlar doğrultusunda tabi ki durumu fırsata çevirmeleri kaçınılmaz bir gerçek. İşte bu yollardan biri de Whatsapp’ın konum eklemek.

Bu yazımızda sizlere “Whatsapp konum eklemek nedir, nasıl yapılır, getirisi nedir?” gibi birtakım başlıklara göz atacağız.

Whatsapp da konum gönderme neden önemli?

Whatsapp’ın mesajlaşma harici birçok işlevinin olduğunu önceden belirtmiştik. İşte bu işlevlerden bir tanesi de konum paylaşabilme özelliği. Normal olarak Whatsapp üzerinden farklı kanallar kullanarak konum paylaşmamız mümkün. Ancak kullanıcılar halihazırda Whatsapp’ın sunduğu bu hizmeti kullanarak konum paylaşımlarını daha hızlı ve pratik bir biçimde yapabiliyorlar. Peki bu konunun firmalara ne gibi getirisi olur diye soracak olursanız, firmalar müşterilerine adres tarif etmeden bulundukları iş yerlerinin konumunu paylaşabilmeleri. Whatsapp konum gönderme işlemi ile firma sahipleri iş yerlerinin daha kolay bulunmalarını sağlayabilmekteler.

Whatsapp konum gönderiminde firma isminin çıkması

Getiri bakımından faydalı bir durum olduğundan konum gönderim esnasında firmanızın isim olarak var olması müşteri zihninde iyi bir izlenim bırakmaktadır. Ayrıca yakınızda yapılan bir paylaşım esnasında firmanızın fark edilmesini de sağlayabilir.

Whatsapp konum ekleme nasıl yapılır?

Her ne kadar Whatsapp konum ekleme üzerine bir makale yazıyor olsak da aslında Whatsapp’ın kendine ait bir konum servis altyapısı yok. Yani anlayacağınız Whatsapp’taki haritalara Whatsapp üzerinden konum eklemeniz mümkün değil. Bunun nedeni ise Whatsapp birçok harita servis sağlayıcısından veri çekmektedir. Her ne kadar konum paylaştığımız sırada Whatsapp’ta Google haritalar gözükse de Whatsapp, bu konuyla ilgili sadece tek bir servisten yararlanmadıklarını, konum ile ilgili birçok servis sağlayıcı kullandıklarını söylediler. Ayrıca bunun kendileri için sabit bir durum olmadığını ve haritaların sürekli değişkenlik gösterdiğini de savundular.

Whatsapp haritalara kayıt için önerimiz

Whatsapp’ın başka uygulamalarda veri çektiğini söylemiştik. Bu doğrultuda önerimiz Google Maps veya Apple Haritalar gibi çok tercih edilen haritalarda işletmenizin kaydını ekleyerek Whatsapp üzerinden de görünmesini sağlayabilirsiniz. Benim vaktim değerli ben yatırım yapar işime bakarım diyorsanız biz TPK Medya ve Yazılım şirketi olarak haritalara işletme kayıt işlemlerinizi üstlenmekten şeref ve gurur duyarız.

İsteğiniz doğrultusunda harita işletme kayıt işleminizi yapar ve takibini de yaparak işinize odaklanmanızda yardımcı olabiliriz. Eğer harita kayıt işlemi konusunda bizi tercih etmek, soru sormak veya herhangi bir başka konuda görüşme gerçekleştirmek için iletişim bilgilerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Konum Gönderme Listesi

Konum gönderme ekranına geldiğinizde paylaşacağınız konum haricinde yakınınızda olan birçok işletme görünür. Müşteri çekme bakımından birçok işletme bu listede kendi işletmesini daha yukarıda görmek ister ancak bu konuma göre sıralanan bir listedir.

Bu noktada Whatsapp doğruluk payı olarak 20-30m aralığındadır. Harici olarak Whatsapp’ın büyük konum servislerinden veri aldığını söylemiştik. Bu servisler kuş bakışı olarak gördüklerinden işletmeleri mesafe olarak ayırt etmesi mümkün olmayabiliyor. Buna istinaden Whatsapp herhangi bir işletmenin bu listede yer alacağını taahhüt etmemektedir.

Bu duruma örnek olarak her katında 4 ofis bulunan, 10 katlı, orta ölçekte bir iş merkezi düşünüldüğünde, sadece bu iş merkezinde 40 adet işletme bulunmaktadır. Bu işletmelerin hepsinin haritalarda kayıtlı olduğunu varsayarsak Whatsapp’ın bu işletmelerin hepsini gösterebilmesi mümkün değil.

Whatsapp Konum Gönderirken İşletmemi Nasıl Bulurum?

Bu durum için basit bir yöntem var. Whatsapp konum paylaşma ekranında bulunan arama kutucuğu sayesinde çevrenizde bulunan herhangi bir işletmeyi aratabilirsiniz. Eğer herhangi bir haritaya işletme kaydı yaptırdıysanız firmanız arama sonucunda görünür ve konum paylaşımını bu yolla rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Konu Etiketi: whatsapp konum gönderme, whatsapp mevcut konum nasıl açılır, konum nasıl atılır whatsapptan, whatsapp hareketli konum, whatsapp farklı konum gönderme, whatsapp ta konum nasıl atılır, whatsapp konum nasıl atılır, whatsapp konum takip etme, whatsapp konum bulma, whatsapp durum da konum nasıl paylaşılır, whatsapp konum paylaşma, whatsapptan hareketli konum atma, whatsapp konum paylaşma süresi, whatsapp konum atma, whatsapp konum nasıl paylaşılır, whatsapp tan konum nasıl atılır

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA