Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

WordPress Bileşenleri Eski Haline Nasıl Dönüştürülür?

bileşenleri eski haline dönüştürmek

WordPress Bileşenleri Eski Haline Nasıl Dönüştürülür? Günümüz sanal dünyasında site yapımında kullandığımız en yaygın uygulamalardan biri olan WordPress’in son sürümü ile bazı bileşenlerinin içerisinde barındırdığı birçok tema ile hem uyumsuz olması hem de desteklenmemesinden ötürü ortaya çıkan sorunlardan kullanıcılar bir hayli rahatsız olmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırmak yani bileşenleri eski haline dönüştürmek için bazı eklentilere ihtiyaç duyulmaktadır.

WordPress Bileşenleri Eski Haline Getirme Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar WordPress’in son güncellemesini ardından çalışma sırasında hata veren bileşenleri eski haline getirmek ve yeniden eskisi gibi kullanabilmeleri için eklenti kullanmaları gerekmektedir.

Bu durumda son sürüm öncesinde bileşenleri nasıl kullanıyorlarsa WordPress Classic Widgets Eklentisi’nin eklenmesi ile  “klasik bileşen” ayarlarını yeniden yükleyerek eskisi gibi kullanmayı sürdürebileceksiniz.

WordPress Classic Widgets Eklentisi Kurulumu Nasıl Yapılır?

İlk adım olarak aşağıda gördüğünüz linkten WordPress Classic Widgets Eklentisini indirmek için tıklayınız.

İndirme işlemini tamamladıktan sonra WordPress kullanıcı sayfasında Eski Bileşen Ayar ekranı karşınıza çıkacaktır. İndirme işlemini tamamlayıp eklenti kurulumu/yüklenmesi tamamlandıktan sonra başka bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır. Eski sürümdeki gibi kullanmaya devam edebilirsiniz fakat eklentiyi devre dışı bırakacak olursanız güncellemesi sonrasındaki blok bileşenler yeniden aktif olacaktır.

Özet

Web sitesi yapımında ve yönetiminde dünya çapında aktif olarak kullanılan WordPress’te kullanıcılar için sorun haline gelen sürüm güncellemesi sonrası en çok aranan “WordPress Bileşenlerini Eski Haline Getirme Nasıl Yapılır?” sorununu eklenti ile beraber ortadan kaldırabileceksiniz. WordPress kullanımı sırasında bileşen ve temaların uyumsuz çalışmasının önüne geçebilmek için WordPress Classic Widget Eklentisi’ni yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekmektedir. Bu yükleme için https://wordpress.org/plugins/classic-widgets/ linke tıklayın, indirme sonrası eski bileşen ayar ekranından kurulumu tamamlayıp bileşenlerinizi eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta ise eklentiyi devre dışı bırakmamanız gerekmektedir. Eğer eklentiyi istemeden devre dışı bırakacak olursanız WordPress’in en son yapılan güncelleme sonrasında tema ile uyumsuz olan blok bileşenler yeniden ortaya çıkacaktır ve sizin için yeniden sorun teşkil edecektir.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA