Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

WordPress Buton Ekleme Nasıl Yapılır?

WordPress Buton Ekleme Nasıl Yapılır?

WordPress buton ekleme nasıl yapılır merak edilmektedir. Bu yüzden birden fazla adım yer almaktadır. Herkes rahat etsin diye birden fazla yöntem olmaktadır. Böylece her ne olursa olsun sorunlar kısa sürede çözülebilmektedir. WordPress üzerinden buton eklemek her daim kullanıcıların dostu olan bir platform olarak gözlenmektedir. Çünkü birçok WordPress kullanıcıları buton ekleme nasıl yapılmaktadır araştırmaktadır. Fakat endişelenecek bir durum olmasına gerek yer almamaktadır. Bir buton eklemek için birkaç adım yeterli olmaktadır.

WordPress’te Butonlar Neden Kullanılmaktadır?

WordPress buton ekleme neden kullanılmaktadır merak edilmektedir. Genel olarak bakmak gerekirse bir hareket için geçirici mesaj olarak bilinmektedir. Mantığın ana detayını anlamak mümkün olduktan sonra kullanıcıların davranışları belirli hedeflere yönlendirmek kolay olmaktadır. Söz konusu butonlar çok işlevsel olarak yer almaktadır.

HTML buton stilleri işlevleri düşünmeye ek olarak WordPress buton tasarımlarını da dikkatli düşünmek gerekmektedir. Sitelerdeki kalitenin yükselmesini sağlamaya yardımcı olmaktayken kullanıcı deneyimlerini iyi ölçüde iyileştirmektedir. Böylece daha zengin bir hal almaktadır.

WordPress’te Buton Nasıl Eklenir?

WordPress kayıt ol butonu yani sıra buton nasıl WordPress üzerinde eklenir merak edilmektedir. Her ne olursa olsun WordPress ile çalışmak isteyenler alışkanlıkları değiştirmek zorunda kalmamaktadır. Kolay bir şekilde buton ekleme meydana gelmektedir. Birçok yöntem arasında Elementor öne çıkmaktadır. Söz konusu yöntem her yeni başlayan kişilerin ilk tercihleri olmaktadır.

HTML buton yer değiştirme için de Elementor tercih edilmektedir. JS buton ekleme için gönderiler Elementor’a açılması ardından bir öge eklemek gerekmektedir. Bunun için + simgesine tıklamak öncelikli olmaktadır. Böylece hemen ardından solda yer alan menü kısmının arama kısmına button yazmak sonuca ulaşmaya yardımcı olmaktadır.

HTML buton örnekleri  kısmında birçok detay yer almaktadır. Böylece herkes kendi sitesi için en uygun olanları bulmaktadır. Bu yüzden de siteye buton ekleme adımı en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır.

WordPress Buton Özelleştirme Seçenekleri

Woocommerce sepete ekle butonu yok kısmı kadar hangi seçeneklerde olduğu da merak edilmektedir. Bu anlarda yer alan seçenekleri incelemek gerekirse;

  1. Tür; oluşturmak istenilen butonların türlerini seçmek ve buton renklerini buna göre belirlemek gerekir. Bilgi butonları genel olarak mavi olurken uyarı butonları turuncu ve benzeri olmaktadır.
  2. Metin; butonları görüntülemek adına istenilen metnin girilmekte olduğu alandır.
  3. Bağlantı; Buton kısmına tıklanması ardından açmak istenilen URL eklenilen yer olmaktadır.
  4. Boyut; butonlar genel olarak küçük, orta, büyük, ekstra küçük, ekstra büyük olarak eklenmektedir. Bu yüzden kişiler kendi sitelerine en uygun olanı bulmaktadır.
  5. Simge; Butonların daha çekici bir hale getirilmesini sağlamak için simge eklenmek tercih edilmektedir. Çeşitli hazır simgeler yer almaktadır.
  6. Simge konumu; Simgelerin buton içerisinde yer alırken metinden önce mi sonra mı görünüm belirlemek gerekmektedir.

 

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA