Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir?

Ağız kokusuna ne iyi gelir sorusuna cevap arayanlar son derece önemli olan uygulamaları gerçekleştirirken doğal reçeteler de bulacaktır.

Ağız kokusuna ne iyi gelir sorusunun cevabını merak eden birçok kişi doğal reçeteler aramaktadır. Özellikle diş çürükleri gibi durumlarda yaşanan ağız kokusu aynı zamanda diş problemlerinin giderilmesi sonrası da görülebilir. Bununla birlikte ağız kokusu olan kişinin sosyal yaşamı da olumsuz etkileniyor.

Birçok kişi, ağız kokusu yaşadığı durumlar için ciddi problemler gündeme getirmektedir. Aynı zamanda ağız kokusu sorunu olan kişilerin bu kokulardan arınmaları için birçok uygulama gerçekleştirmesi gerekecektir. Peki ağız kokusu sorunun çözümü nasıl olabilir? İşte bu durumda birkaç önerimiz olacak.

Ağız Kokusu Nedenleri

Her şeyden önce, yetersiz ağız hijyeni, gıda kalıntılarına saldıran oral bakteri florasının çoğalmasını teşvik eder. Sigara içmek ağız kokusunun en temel nedenleri arasındadır. Gerçekten de, en önemli nedenlerinden biri sigaranın neden olduğu kötü ağız kokusudur. Ayrıca sigara gibi oruç durumunda da ağız kokusu söz konusu olmaktadır.

Kötü beslenme alışkanlıkları bile ağız kokusunu teşvik edebilir: Süt , peynir ve yoğurt , bakteriler için çok “lezzetli” olan ve onları kötü kokulu maddeler üreterek metabolize eden süt proteinleri nedeniyle ağız kokusunun artmasına katkıda bulunabilir. Ağız kokusunun bir diğer nedeni, reflü gibi problemlerdir. Bu problemlerin yanı sıra diş çürükleri de ciddi ağız kokusuna neden olurlar. Ağızdaki çürükler gündeme geldiğinde dolgu ya da diş çekimi gibi durumlarla tedavinin uygulanması gerekmektedir.

Ağız Kokusu Nasıl Geçer?

Anlaşıldığı üzere, ağız kokusunu gidermek için ilk uygulanacak teknik, dikkatli ve titiz bir ağız hijyenidir. Her ne kadar asıl amaç sorunu ortadan kaldırmak olduğu için diş macunu ve diş fırçasını uygun şekilde kullanmak önemli ve doğru olsa da ağız sorunları da giderilmelidir.

Dişlerdeki çürükler, sarımsak ve soğan kullanımı da kokuya neden olmaktadır. Taze nane tüketmek, bol sıvı tüketmek, abur çukurdan uzak durmak ağız kokusunun giderilmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda ağız kokusuna iyi gelen bitkiler arasında rezene de olmaktadır.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA