Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Ev Ofisi Verimli Hale Getirecek İpuçları

Ev-Ofisi-Verimli-Hale-Getirecek-İpuçları

Teknolojik devrimin yaşandığı son zamanlar baz alındığında ev ofisi çalışma yöntemi çoğalmış durumda. Özellikle içinde bulunduğumuz sıkıntılı dönemi de sayacak olursak insanlar daha çok evlerinden çalışmayı tercih ediyorlar. Bu bağlamda herkes gibi evden çalışmaya yönelecekler için bazı ipuçları derledik.

Yeterli Bir Bilgisayar Tercih Etmek

Bilgisayar veya tabletleriniz teknolojik devrimin yapıtaşları diyebiliriz. Özellikle evden çalışan kitlenin olmazsa olmazı ki zaten evden çalışmak gibi bir düşünceniz varsa şirketiniz ile devamlı iletişim halinde olmalısınız. Bu da bilgisayar veya tablet olmadan pek mümkün görünmüyor. Sonuç olarak iş potansiyelinize uygun yeterli bir bilgisayar tercih etmek sizin için verimi artırmanın bir yoludur. Peki hangi iş koluna göre nasıl bir bilgisayar seçmeliyim derseniz örneğin çok fazla işlem yapmanızı gerektirecek işlerde CPU’su yani işlemcisi güçlü, grafik tasarlama ya da video editleme gibi işlevler içinde GPU’su yani grafik kartı güçlü bir bilgisayar tercih edebilirsiniz.

Güçlü Bir Web Ağı

Yukarıda, şirketiniz ile devamlı iletişim halinde olmanız gerektiğinden bahsetmiştik. Bu duruma istinaden internet bağlantınızda iyi olması gerekir. Kablolu veya kablosuz internet bağlantınızın kesintisiz ve hızınızın da iyi olması verimliliğinizi artıracaktır. Bunun aksi durumlarda örneğin bağlantınızın iyi olmadığı veya internet hızınızın yavaş olduğu zamanlarda zaman kaybına neden olur. Bu durum işveren ve işçinin canını sıkabilir.

Kesintisiz Güç Kaynağı Gereksinimi

İletişim, Bilgisayar, internet gibi kavramlar beraberinde elektrik sorununu da getiriyor. Herhangi bir elektrik kesintisi durumunda bunların hepsi kullanılamaz hale geliyor. Şirketlerdeki ofislerimiz için genel olarak elektrik üretebilen makinalar sayesinde bu sorunu aşabiliyoruz. Ancak bu pahalı makinaları evlerimde kullanmamız pek mümkün olmadığından sorunumuz devam ediyor.

Neyse ki günümüz teknolojisi bu durumu da ekonomik bir şekilde çözmemize yardımcı oluyor. Nasıl mı? Tabi ki Telefonlarımız için şarj edilebilir powerbank’lar bilgisayarlarımız içinde daha güçlü elektrik sağlayabilecek aküler sayesinde. Bu tür güç kaynakları sayesinde ev ortamında da çalışmamıza ara vermeden devam ettirebilirsiniz.

Bulut Depolamanın Sağladığı Esneklik

Günümüz teknolojisinin olmazsa olmazlarından bir diğeri bulut depolamalar. Bulut depolama kaydettiğiniz verilere her yerden ulaşabilme imkanı ve verilerin daha güvenli saklama imkânı sayesinde ev ofisi çalışma konusunda verimliliğinizi artırabilir. Ayrıca depolama konusundaki esnekliği sayesinde dosya boyutu ayırt etmeksizin saklama imkanına sahip. Bununla beraber bilgisayarda çıkabilecek herhangi bir sorunda dahi dosyalarınız bulut depolamanızda güvende olacaktır.

Mutfağın Gücü

Ev ofisi çalışma söz konusuysa en büyük artılarından biri de şüphesiz mutfaktır. İnsanlar çalışırken enerji kaybını önlemek amacıyla çay, kahve gibi içecek veya farklı atıştırmalıklar tüketerek çalışmayı severler. Bu bağlamda mutfağınız size artı bir değer katıyor. Bununla beraber yemek için yol ve restoran gibi masraflardan kaçınmanızı sağlayarak iş ofisinden çalışanlar için büyük bir artı olur.

Çalışma Ortamı

Ev ofislerimizdeki çalışma ortamımız iş ofislerindekine nazaran daha rahat ve daha konforlu olabiliyor. Bunun nedeni iş ofisindeki katı kurallar olarak söylenebilir. Her ne kadar rahat ve konforlu olsa da bu durum dikkat dağınıklığına sebebiyet verebilir. Bu durumda ev ofisinizde dikkat dağıtacak ortamlardan kaçınılmalı ve kendinize sadece işinize ağırlık vereceğiniz bir ortam oluşturmalısınız. İşinizle ilgili her şey gözünüz önünde olmalıdır. Düzenli ve temiz bir iş ortamı işinizdeki performansınız açısından size bir getirisi olabilir. Bunun aksi durumlarda örneğin düzensiz ortamlarda göz yorgunluğuna bu da çabuk sıkılmanıza sebep olabilir.

Ve Disiplin!

Ev ortamında çalışmak dendiğinde rahatlık ve konfor ön plana çıkar. Bu da insanın işinden sıkılmasına ve kopmasına neden olur. Bu durumda insan disiplini çok önemli. Çalışmanıza engel teşkil edecek her şeyden kaçınmalısınız. İş saatlerinizi disiplin açısından önceden belirlemeli ve bu saatlere riayet etmelisiniz. Bu sayede iş için gerekli disiplini sağlamış olursunuz.

Bu yazımızda sizlere ev ofisinizi daha verimli hale getirmenin yollarından bahsettik. Daha ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA