Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır, Konum Nasıl Eklenir?

Google-My-Business-Rehberi-Nedir,-Nasıl-Kullanılır

Google Harita Kaydı Nasıl Yapılır, Konum Nasıl Eklenir? Google Haritalar firmalara internet üzerindeki varlığını arttırma şansı sunar. Ücretsiz olarak sunulan haritalarım servisi ile daha kurumsal bir yapıya sahip olmanız, marka tanınırlığı elde etmeniz mümkündür.

Eğer işletmenizi haritalara eklemek istiyorsanız, ilk olarak sisteme kaydolmanız gerekir. Her ne kadar kısa süre içerisinde işlem yapılabilecek olsa da, kaydolmanın son aşaması doğrulamadır. Bu durumda kişilere bir posta yollanmakla beraber, kendi sitesine 14 günde ulaştığı belirtilir.

Yeşil Alana Tıklayarak Whatsapp Üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ancak çoğu zaman bahsedilen iki haftalık süreç hemen hemen bir ayı bulur. Bahsedilen zamanda gelse dahi belirli bir gün içerisinde geçerlidir. İş yerlerinde her gün yaşanan yoğunluk, çoğu zaman gerekli işlemin tamamlanmasını akıllardan çıkarır.

Bu noktada size profesyonel hizmet veren TPK Medya, firmanızın haritalara eklenmesi için tüm işlemleri son aşamasına kadar sizin için yürütür. Böylece hiçbir zorluk çekmeden bir konuma sahip olabilirsiniz.

Google-haritalara-işletme-nasıl-eklenir
Google-haritalara-işletme-nasıl-eklenir

Google Haritaların Önemi Nedir?

Teknolojinin gelişmesiyle beraber, harita sistemlerinde büyük bir ilerleme yaşanmıştır. Günümüzde insanlar iki nokta arasında yolculuk yaparken navigasyon üzerinden zorlanmadan ulaşım yapabilir. Bu sistemlerden en çok kullanılan Google Haritalardır.

Firmanızın burada kaydı olması, öncelikle tanınırlık elde etmenizi sağlar. Zira sizi araştıran bir kişinin size ait kısa bilgileri burada bilmesi bir güven sağlayacaktır. Ayrıca firmanıza gelecek müşterileriniz, haritalar üzerinden konumunuza bakarak zorlanmadan sizi bulabilir.

TPK Medya sahip olduğu ekiplerle 1 aya kadar süren harita kaydı sürecini başarılı bir şekilde tamamlar. Ardından sizin tarafınızdan verilen bilgiler girilerek, konum başarılı bir şekilde eklenir. Google tarafından doğrulama mailinin ulaşması ardından, aynı gün içerisinde işlemler tamamlanır.

Google Haritalarım Üzerinden SEO Çalışması Yapılır Mı?

Günümüzde bulunan her internet sitesi, daha fazla kullanıcıya hitap etmeyi amaçlar. Bunu sağlamanın temel kuralı, arama motorlarının sıralama ve listeleme için kullandığı botlara hitap eden bir site oluşturmadır. Buna yönelik yapılan işlemler SEO çalışması olarak tanımlanır. Bu ikiye ayrılmakta olup site içi ve site dışı SEO şeklindedir. 

Site dışı kapsamda backlink’ler yer almakta olup, bunlar gerek bir siteye eklenen harici-dâhili linkleri, gerekse Google harita konum ekleme gibi seçenekleri kapsar. Zira buraya kurumsal sitenizin linkini eklerseniz, SEO kapsamında değerlendirilir.

Bu bakımdan TPK firma bünyesinde bulunan profesyonel ekipler, eksiksiz bir şekilde kaydınızı gerçekleştirir. Sizin eklemek istediğiniz site link olarak belirtildiği için, arama sonuçlarınızın da daha iyi olmasına yardım edilir.

Google Haritalarım Konum Nasıl Eklenir?

Eğer maps üzerine kaydolmak istiyorsanız, Google harita konum ekleme oldukça kolaydır. Zira sadece işaretçi seçilerek, ilgili konuma konulur. Ardından da gerekli bilgiler girilir. Ancak bunu yapabilmek için kayıt olmanız şarttır.

TPK Medya bu konuda konum ekleme dâhil tüm kayıt işlemlerinizi üstlenerek, sorunsuz bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olur.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA