Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Google’da URL Nasıl Kaldırılır?

Google’da URL Nasıl Kaldırılır?

Google’da URL Nasıl Kaldırılır?  Birbirinden farklı Google URL kaldırma yöntemi bulunmaktadır. Arama sonuçları içerisinde yer alan sitenizi kaldırmak için öncelikli olarak hangi Google URL kaldırma yöntemini kullanacağınızı bilmelisiniz. Tercih edeceğiniz yöntemin sitenizi kaldırmak için daha doğru bir yöntem olup olmadığına dikkat etmenizde yarar olacaktır. Çünkü Google URL kaldırma için yanlış bir yöntem tercih ederseniz dizinden çıkartmak istediğiniz sitenizde SEO hataları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

https://api.whatsapp.com/send?phone=5511239331&text=Bilgisayar%20Arzas%C4%B1n%20Hakk%C4%B1nda%20Bilgi%20Almak%20%C4%B0stiyorum.
Web sitesi Tasarımı Fiyatları

Google’da URL Nasıl Kaldırılır? Siteniz için en etkili SEO çalışmalarını yapmak ve bunun da uzun vadede getirisini görmek için Google URL kaldırma için doğru yöntemleri kullanmanız gerekmektedir.

Google URL Kaldırma

Google URL kaldırma yöntemleri sayesinde siteniz adına en doğru ve en sağlıklı seçeneği tercih edebilir ve uygulayabilirsiniz.

Öncelikli olarak sitenin ya da URL’nin dizine eklenip eklenmediğini öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için sadece Google site araması üzerinden arama yapmanız yeterli olacaktır.

Ancak siteniz için Google üzerinden arama işlemini gerçekleştirirken URL’leri daha net görebilmek için Google Search Console dizin kapsamı raporu içerisinden kontrol işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Gerekli aramayı yaptıktan sonra Google URL kaldırma için 5 farklı yöntemi tercih edebilirsiniz. Önceliğiniz he zaman içeriğin kalıcı olarak silinmesinden yana olmalıdır.

Bunun için direkt olarak içeriği silebilirsiniz. Tercih edeceğiniz bir diğer yöntem de Noindex etiketini kullanmaktır.

Eski İçeriği Kaldırma

Sayfa erişimini kısıtlamak eski içeriği kaldırmak için tercih edebileceğiniz en etkili seçeneklerden biridir. Eski içerikleri temizlemek ve tamamen kaldırmak için Google URL kaldırma aracını da tercih edebilirsiniz. Ayrıca Canonical etiketi kullanmak da hem Google URL kaldırmak hem de eski içerik temizlemek için en doğru ve sağlıklı yöntemlerden biridir.

Google URL aracını kullanarak eski içerik kaldırma için sizlere sade 6 aylık bir dizinden çıkartma seçeneği sunmaktadır. Ancak süresiz ve kalıcı olarak eski içerikleri Google üzerinden tamamen kaldırmak istiyorsanız Noindex seçeneği sizler için daha sağlıklı bir çözüm yolu olacaktır.

İçeriklerin geçici ve bir süreliğine kaldırılması sırasında Google üzerinden sayfalar taranmaya devam edecektir. Ancak arama yapan kullanıcılar kesinlikle kaldırılan içerikleri ve sayfaları görememektedir.

URL Kaldırma Nasıl Yapılır?

Google’da URL kaldırma için tercih edebileceğiniz en etkili yöntemlerden biri de Canonical etiketi kullanmaktır. Ancak kaldırmak istediğiniz sayfanın birden fazla olacak şekilde sürümü var ise sayfaların öncelikle tek bir sayfa altında toplanması gerekmektedir. Bunun yanı sıra odak anahtar kelimeler ile farklı sayfalar oluşturmuş iseniz Google üzerinden içerik kaldırdığınızda sıralamanızı kaybedebilirsiniz. SEO çalışmalarının da bozulmaması için odak kelimeleri çok iyi taramalı ve sıralamanızı kaybetmeden URL kaldırma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Google URL kaldırma için en güvenli yöntem olarak Google arama üzerinden eski içerikleri kaldırma da tercih edebileceğiniz bir diğer yöntemdir. Silme işlemi için istekleriniz beklemeye alınarak daha sonra onaylanmaktadır.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA