Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Whatsapp Pazarlamanın Avantaj Ve Dezavantajları

Whatsapp Pazarlamanın Dezavantajları

Whatsapp Pazarlamanın Avantaj Ve Dezavantajları hakkında tüm merak etikleriz için yazımıza göz gezdirebilirsiniz. WhatsApp pazarlama sayesinde şirketler markalarını daha kolay bir şekilde müşteri kitleleriyle bir araya getirebilmektedir.

Özellikle hitap ettikleri müşteriler ile daha hızlı ve etkin bir şekilde diyalog kurabilmeleri için WhatsApp pazarlama stratejileri pek çok avantaj sunabilmektedir. WhatsApp üzerinden müşteriler ile görüşme yaparken herhangi bir arama veya SMS ücreti de talep edilmemektedir. Ayrıca diğer WhatsApp kullanıcıları ile de ücretsiz bir şekilde görüşme sağlanabilmektedir.

Pazarlama için WhatsApp kullanırken bazı noktalara dikkat edilmesinde yarar olacaktır. Eğer hazırlamış olduğunuz iletileri toplu olarak göndermek istiyorsanız bunun için posta listeleri hazırlamanız daha sağlıklı olacaktır. Posta listeleri hazırlamak grup olarak mesaj göndermek yerine herkese özel olarak mesaj göndermenin bir diğer yöntemidir.

Sadece işletmeniz ile ilgili kampanyaları ve reklamları paylaşmanız yeterli olmayabilir. Biraz daha kurumsal bir destek vermek için hitap ettiğiniz sektör ile ilgili kısa ve bilgilendirici makaleleri de yine WhatsApp üzerinden müşterilerinize gönderebilirsiniz. Bu genellikle kurumsal firmaların WhatsApp pazarlama stratejileri arasında yer almaktadır.

WhatsApp pazarlama için daha hızlı bir şekilde ve etkin bir program kullanıcısı olmak adına mobil cihaz üzerinden değil WhatsApp Web üzerinden görüşmelerinizi yapmalısınız. Daha hızlı bir şekilde ürünler arasında geçiş yapabilir ve web üzerinden daha verimli görüşmeler yapabilirsiniz.

Whatsapp Pazarlamanın Avantajları

WhatsApp pazarlamanın avantajları sayesinde işletmenizi daha verimli bir şekilde müşterileriniz ile buluşturabilirsiniz.

Daha düşük maliyet ile müşterileriniz ile görüşmenizi sağlamak için WhatsApp pazarlama tekniği kullanabilirsiniz. Düşük maliyet neredeyse sıfıra yakındır. Hem müşterileriniz hem de işletmeniz için bu en büyük avantajlardan biridir.

Daha hızlı bir şekilde iletişim yapabilmeniz için sizlere ayrıcalık sunabilmektedir.

Hem yaratıcı hem de daha etkileyici promosyon yöntemi olarak WhatsApp pazarlama yöntemini tercih edebilirsiniz. Kişilere özel olarak ulaşabileceğiniz için müşterilerinizi kazanabilirsiniz.

Müşterileriniz ile birebir ilgilenme fırsatını sunan WhatsApp sayesinde müşterilerinizin sizlerden talep ve isteklerine daha kısa sürede dönüş yapabilirsiniz.

İşletmeniz için özel olarak hazırlamış olduğunuz fotoğraflar, metinler ve resimler gibi tüm detayları kısa sürede ve daha kaliteli olarak her bir müşterinize ulaştırabilirsiniz. Özellikle kampanyalarınızı daha düşük maliyet ile müşterilerinize duyurma konusunda WhatsApp uygulaması en etkili yöntemlerden biridir.

Whatsapp Pazarlamanın Dezavantajları

WhatsApp pazarlamanın avantajları kadar bazı durumlarda dezavantajları da bulunabilmektedir.

Öncelikli olarak müşteriler her zaman anlık ve kısa süre içerisinde bir geri dönüş beklemektedir. Bunun için özel bir ekip kurmazsanız müşterilerinizin siparişlerine geri dönüş konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Sürekli olarak reklam bildirimi almak veya mesaj almak da WhatsApp pazarlamanın dezavantajları arasında yer alabilmektedir. Eğer sadece işletmeniz için WhatsApp pazarlama tekniğini mobil olarak kullanıyor iseniz bellek yetersizliği sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Gruplar üzerinden reklam ve kampanyaları paylaşırken alakasız bilgi birikimi veya mesajlar ile karşılaşabilirsiniz.

WhatsApp pazarlamanın gizlilik kayıpları da yine işletmeler için yaşanabilecek olumsuz durumlardan biridir.

Her ne kadar avantajı ve dezavantajı olsa da pek çok küçük ve büyük işletme için WhatsApp pazarlama yöntemi müşterileri kazanmak adına en hızlı seçeneklerden biri olarak tercih edilmektedir.

Whatsapp Business Nedir?

WhatsApp Business özellikle küçük işletmeler ve kobiler için işleri biraz daha kolaylaştırmak adına tasarlanmıştır. İletilmek istenen mesajların otomatik olarak gönderilmesinden otomatik olarak mesaj cevaplamaya kadar işlerinizi kolaylaştıracak pek çok özelliğe WhatsApp Business üzerinden erişebilirsiniz. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkartmak için işletmelerin özellikle WhatsApp Business kullanması tavsiye edilmektedir.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA