Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

WordPress Giriş Bağlantısı Nasıl Değiştirilir?

WordPress Giriş Bağlantısı Nasıl Değiştirilir?

WordPress üzerinden kurulan sitelerin çeşitli amaçları bulunabilir. E-ticaret veya içerik üretimi için kullanılan sitelerin zararlı bir etmenden etkilenmesinin önüne geçmek için uzantılar değiştirilebilir. Sahip olunan eklenti sayesinde giriş bağlantıları üzerinde değişimlerin yapılması mümkün olur.

Siteye yönelik olarak yapılabilecek saldırıların hepsinin önüne geçebilecek imkanı giriş bağlantılarının değiştirilmesiyle sağlamak mümkündür. Eklentinin kurulumunun yapılması ve kullanılmaya başlanması oldukça kolay bir şekildedir. Sahip oldukları siteye giriş yapan kullanıcıların izlemesi gereken adımlar ise şu şekildedir:

  • Sitede yer alan eklentiler kategorisinin tıklanması ve yeni ekle sekmesine geçiş yapılması gerekir.
  • Yeni ekle butonuna tıklandıktan sonra sitenin hemen üstünde yer alan arama alanına Rename wp-login.php yazılmalıdır.
  • Oldukça eski olan bu eklenti yapılan arama sonucunda indirilmek üzere kullanıcıların karşısına çıkar. 

Eklentinin aktif edilmesi ve kullanılmaya başlanılması için etkinleştirilmesi gerekir. Kullanıcıların sahip oldukları siteler üzerinden yönetim paneline geçiş yaparak bazı işlemleri tamamlaması gerekir. İzlenmesi gereken adımlar ise şu şekildedir:

  • WordPress sitesine giriş yapan kullanıcıların ayarlar kısmına geçiş sağlaması gerekir.
  • Daha sonra ise kalıcı bağlantılar kısmına tıklanır. Araması tamamlanan eklenti kalıcı bağlantılar kısmında yer alır. 
  • Eklentiye tıklanarak yeni giriş işlemlerinin yapılması gerekir. 

Her iki adımı da doğru şekilde tamamlayan kullanıcıların yeni giriş bağlantılarını elde etmesi ve kullanmaya başlaması mümkündür. Eklentinin kurulumu ve kullanımı oldukça basit bir şekilde sağlanabilmektedir. 

WordPress Giriş Bağlantısı Neden Değiştirilir?

WordPress üzerinden oluşturulan sitelerin bağlantılarının değiştirilmesi için çeşitli nedenler bulunur. Öncelikli olarak sitelerin çeşitli amaçları ile hedef kitlesine ulaşması için siteler üzerinden hesap oluşturması gerekir. Oluşturulan siteler daha çok dikkat çekmeye başlaması ve ziyaretçi elde etmesi ile birlikte bazı tehditler için açık duruma gelebilir.

İnternet kullanan herkesin, ziyaret ettikleri siteler üzerinde belirli izler bırakması mümkündür. İnterneti doğru amaçlar için kullanmayan kişilerin dikkat çeken sitelere saldırıda bulunması mümkün olabilir. Kullanıcıların sitelerine yönelik olarak oluşabilecek saldırıları engelleyebilmesi için giriş bağlantılarını değiştirmesi tercih edilebilecek olan seçenekler arasında yer alır. Giriş bağlantılarının değiştirilmesiyle birlikte oluşan tehditlerin önüne geçilmesi mümkün olur. Eklentinin kullanımının basit olması ve hızlı bir şekilde kurulum yapılabilmesi en avantajlı özellikler arasında yer alır. 

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA