Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Google AdSense ile nasıl para kazanılır?

Sıkça Sorulan Sorular


AdSense 1000 gösterime ne kadar veriyor?

25 sayfa görüntülemeden 0,15 dolar tahmini kazanç elde edilir , sayfa BGBG’niz (0,15 dolar / 25) * 1000, yani 6,00 dolar olur.

Google AdSense ne kadar para veriyor?

AdSense web sitenizin trafiğine göre para ödemektedir. Ortalama web sitenize 600 – 700 kişi ziyaret ettiğini düşünürsek 5-6 TL günlük kazancınız olmaktadır. Web sitenizin ziyaretçisi arttıkça bu miktarda artar.

Google AdSense ücretsiz mi?

AdSense kayıt olmak ücretsizdir Google reklam aldığınız için size Google reklam ücreti ödemektedir.

Google AdSense ile nasıl para kazanılır?

Adsense ile para kazanmak için web sitenizin aramalardan verim alması gereklidir. Web siteniz aramalardan verim alıyor ise Google Adsense google hesabınızla girip üye olmanız gereklidir daha sonra google sitenizin reklam alıp almıyacağını test ettikten sonra eğer web siteniz reklam için uyumluysa sizde  Adsense para kazanabilirsiniz.

Google AdSense hesabı ne kadar sürede onaylanır?

AdSense hesabınızı etkinleştirmek ne kadar gün sürer  sorusunu cevaplamak istersek ortalama 2 ila 4 hafta sürmektedir. Bu süreçte hesabınızın reklam almaya uygun olup olmadığını kendinizde test edebilirsiniz.

Youtube kazancı AdSense ne zaman geçer?

AdSense ödeme günleri aylıktır ay boyunca tahmini kazancınız kesinlesir ve  21’i ile 26’sı ödeminiz yapılır.


  • YouTube AdSense ne kadar kazandırır?
  • Bloglardan para kazanılır mı?
  • Youtube’dan para kazanma nasil acilir?
  • Youtube ne zaman para veriyor?
  • Youtube AdSense hesabı ne zaman onaylanır?

Google AdSense gün geçtikçe gelişen bu dijital dünyadan gelir elde etmenizi sağlayan bir sistemdir. Ürettiğiniz özgün içerikler sayesinde Google AdSense hesabınıza düzenli olarak ödeme gerçekleşir. Elde ettiğiniz özgün içeriklerden gelir elde edebilirsiniz. Para kazanmak isteyen kullanıcılar Google AdSense programınıtercih ederler. Daha detaylı bilgi için Google AdSense nedir beraber inceleyelim.

Google Adsense nedir?

Google AdSense internet üzerinden ürettiğiniz içerikler sayesinde, para kazanmanızı sağlayan bir uygulamadır. Çevrimiçi para kazanmak isteyen herkes için çok kolay bir yöntemdir. Örneğin bir Youtube kanalınız var ise Google AdSense’i kullanarak buradan gelir elde edebilirseniz.  Çok fazla reklam türü olduğu için Youtube, kanalınıza reklam içeriğini en uygun şekilde ayarlamayı çalışır. Bu yolla şirketler Youtube kanalınızda yayınladığınız videolara reklam yerleştirilir ve sizde bu reklamlar sayesinde para kazanabilirsiniz.

Google AdSense Hesabı Nasıl Açılır?

Google AdSense’den gelir elde etmek isteyen kullanıcılar için binlerce işletme, sizin reklam alanınıza reklam vermek için rekabet içinde hareket ediyor. Bulunduğunuz bölge ve kategorinize bağlı olarak görüntülenme başına para kazanmanız mümkündür ortalama Avrupa’ da yaşadığınızı var sayarsak, oyun kategorisinde bir içerik üretiyorsanız yıllık ortalama 50.000 görüntülenmeye tahmini 2.500 $ gibi bir rakam kazanmanız mümkündür. Web sitenizi ziyaret eden kişi sayısı ne kadar fazla olursa gelir elde etmeniz bir o kadar fazla olacaktır.

Google AdSense Gelirleri Nasıl Vergilendirilir?

Çok basit bir şekilde Google AdSense hesabı açabilirsiniz. Öncelikle kendinize ait Google hesabınız olması gerekir ve daha sonra size ait özgün bir içeriğinizin bulması gerekir. Özgün içeriğiniz Google AdSense politikalarına uyum sağlıyor ise AdSense Şartlarını ve koşullarını okuyup kabul ettikten sonra hesabınızı oluşturup bu uygulamadan faydalanmaya başlayabiliniz.

Google AdSense Uygunluk Kriterleri Nelerdir?

Google AdSense uygunluk kriterini içeriğiniz karşılıyor ise reklam almaya başlayabiliniz eğer içeriğiniz uygun değil ise reklam alma şansınız yoktur. Google AdSense’ in en önemli kriteri içeriğinizin özgün ve bir o kadarda ilginç olmasıdır. En önemli kriterlerinden bir başkası ise 18 yaş ve üzeri olmaktır.18 yaş ve üzeri olan kullanıcılar için onay verir 18 yaşından küçük iseniz anne veya babanızın onayı gerekir. İçeriğinizin Google AdSense programına uygun olup olmadığa bakmakta fayda var.

Google AdSense Ne Kadar Kazandırır?

Google AdSense’den sürekli bir gelir elde ettiğiniz için bu gelirlerden vergi vermeniz gerekir. Yapmanız gereken 1. Adım şahıs ya da sermaye şirketi kurmanız gerekir daha sonra ise şirketiniz kurduktan sonra ödemeyi yapan şirketlere fatura kesmeniz lazımdır. Gerekli koşullar sağlandıktan sonra ise gelir verginizi vermeye başlayabilirsiniz. Ülkemizde 29 yaşından küçük iseniz 1 yıl boyunca Google AdSense üzerinden elde ettiğiniz gelirin 75.000 ₺’ ye kadar gelir vergisin ödemezsiniz.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
Call Now ButtonHEMEN ARA