Ebu Ziya Tevfik Sk. No:16/4 Çankaya/Ankara
+90 551 123 9331

Tiktok’ta nasıl para kazanılır? Tiktok para kazanma yolları Nedir?

Tiktok’ta nasıl para kazanılır? Tiktok para kazanma yolları Nedir? kısaca bunlar hakkında sizlere bilgi vermek isteriz ama bundan önce tiktok nedir kısaca anlatalım. Çin menşeili sosyal medya video platformu Tik Tok, Türkiye’de yaygın olarak kullanılmaya başlandı. 500 milyondan fazla indirilen mobil uygulama Tiktok’u indirdikten sonra sadece birkaç basit adımda bir profil oluşturabilir ve ardından ücretsiz olarak videolar oluşturup paylaşabilirsiniz.

Tiktok ile ücretsiz profil oluşturduktan sonra video çekmeye başlayabilirsiniz. Bu videolar belirli ilgi alanlarına göre kullanıcılar tarafından keşfedilir. Videonuz beğenilirse takipçi kazanabilirsiniz. Popüler sosyal medya platformlarından biri olan Tiktok, işletmecilerinde  son zamanlarda ilgisini çekmeye başladı bu doğrultuda Tiktok üzerinden para kazanma seçenekleri de artmaya başladı.

Tiktok’tan para kazanmanıza yardımcı olacak 5 Adım:

  1. Ürün Tanıtımı Yaprak Para Kazanmak (E-ticaret Yapmak)
  2. Sponsor bulun
  3. Trafiği Youtube’ye Yönlendirin
  4. Canlı Yayın açın
  5. Sosyal Medya Hesaplarınızı Büyütün

Bu adımları uygulayarak Tiktok üzerinden kazanç sağlamanız kolaylaşacaktır. Örneğin; video içerikleri üreterek, uygulama üzerinde bulunan sesleri, müzikleri kullanarak, efektler ve etiketlerden yararlanarak, popüler olan kişileri takip edip canlı yayınlarına katılarak ve hediyeler göndererek, kendi canlı yayınızı açıp size hediyeler gönderilmesini sağlayarakta para kazanabilirsiniz. Ayrıca instagram  gibi sosyal hesaplarınızdan da, paylaşımlarınızı paylaşarak fenomen hesap haline gelebilir ve bu şekilde para kazanabilirsiniz.

1. Ürün Tanıtımı Yaprak Para Kazanmak (E-ticaret Yapmak)

Tiktok aracılığıyla para kazanmak için en önemli yollardan biri e-ticarettir. . Eğer E-Ticrete yönlenecekseniz Tiktok üzerinde kullanıcıların özelliklede gençlerin ilgisini çeken giyim ve teknoloji gibi ürünlere odaklanın. E-Ticaret mağazaların da sattıkları ürünlerin reklamlarını kendi videolarında yapabilirler.

2. Sponsor Bulmak

Bir ücret karşılığında yayımlanan reklam içerikli paylaşım, sponsorlu gönderidir. Sponsorlu gönderi paylaşmak için influencer olmak şart değil. İyi bir takipçi kitleniz ve yeterli etkileşim oranınada sahipseniz kolayca Tiktok tan para kazanabilirsiniz.

Başta küçük markalarla anlaşarak başlayabilir ve zamanla daha da büyüyerek ve etkileşiminizin daha çok artmasıyla da daha büyük markalarla anlaşabilirsiniz. Ayrıca internette, TikTok içerik üreticileri ve markaların, sponsorlu gönderiler için iletişim kurmasına izin veren web siteleri veya forumlar için arama yapabilirsiniz.

Tiktokta sponsor edindiğiniz markalar size çeşitli ürünler göndermektedir. Siz bu markaların ürünleri videolarınız ile uyumlu bir şekilde bir kullanarak sponsorlarınızın taleplerini uygun bir şekilde karşılamanız gerekir.

3. Tiktokda ki Kitlenizi Youtube Hesabınıza Yönlendirin

Tiktok üzerinde yeterince para kazandığınızı düşünmüyorsanız tiktok hesabınızdan sizi takip eden takipçilerinizi Youtube üzerinde yeni bir hesap açarak kanalınıza yönlendirerek de para kazanabilirsiniz.

4.Tiktok Canlı Yayın Açarak Para Kazanma

Tiktok’ tan para kazanmanın diğer bir yolu da canlı yayın açmaktır. Tiktok’un canlı yayın bölümü sayesinde tüm kullanıcılar canlı yayın sırasında hediye alma imkanına sahip oluyor. Kısacası kullanıcılar canlı yayınınızı izliyor, aynı zamanda size fiyat aralığı değişen hediyeler gönderebiliyor. Bu hediyelere sahip olmak için iyi bir izleyici kitlesine sahip olmanız gerekir. Öncelikle yapmanız gereken hesabınızdan canlı yayın başlatın. Canlı yayını açmadan önce gelir özelliğinizi açmayı unutmayın.  Jackpot özelliği açıldıktan sonra takipçileriniz canlı yayın sırasında TikTok cüzdanı üzerinden size coin gönderebilirler.

Tiktokta 1 Jeton 0,7 kuruştur.

Lokum2 Jeton – 14 kuruş
Bravo2 Jeton – 14 kuruş
Alkış9 Jeton – 63  kuruş
Baklava2 Jeton – 14 kuruş
Nazar Boncuğu5 Jeton – 35 kuruş
Merhaba10 Jeton – 70 kuruş
Çay50 Jeton – 3.5 lira
Kalp10 Jeton – 70 kuruş
Çiçekler7 Jeton – 49 kuruş
Lolipop10 Jeton – 70 kuruş
Gül1 Jeton – 7 kuruş
Goodnight10 Jeton – 70 kuruş
Kapler199 Jeton – 13.9 lira
Panda5 Jeton – 35 kuruş
Unicorn5000 Jeton – 35 lira
Nakit Yağmuru999 Jeton – 70 lira
Yat7499 Jeton – 52.4 lira
Öpücük150 Jeton – 10.5 lira
Elmas Aşk Yüzüğü300 Jeton – 21 lira
Altın Spor Araba29999 Jeton – 210 lira

5. Sosyal Medya Hesaplarınızı Büyütün

Tiktok’ta çok sayıda takipçisi olan kullanıcılar genellikle Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarına da yöneliyorlar. Dolayısıyla Tiktok’ ta fenomen olabilirseniz diğer sosyal medya hesaplarınız da doğrudan büyüyecek ve bu sosyal medya hesaplarını satarak veya reklam vererek oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

Leave A Comment

Mesaj Gönder
WhatsApp Destek Hattı
TPKmedya Destek Hattı
Merhaba🙌😊
HEMEN ARA